استراتژی تبلیغاتی شرکت داخلی برای ترویج موسیقی مستهجن+فیلم

استراتژی تبلیغاتی شرکت داخلی برای ترویج موسیقی مستهجن+فیلم

اخیرا آهنگی با عنوان دافی سورپرایز با محتوای نامناسب در فضای مجازی به صورت گسترده منتشر شده است. مدیربازاریابی برند دافی در مصاحبه‌ای اذعان کرد که این آهنگ سفارشی ساخته شده و بخشی از یک کمپین تبلیغاتی است.

استراتژی تبلیغاتی شرکت داخلی برای ترویج موسیقی مستهجن+فیلم

فارس پلاس؛ روایت روز – «دافی سورپرایز» عنوان آهنگی است که این روزها به صورت گسترده در فضای مجازی بازنشر شده است. این آهنگ که توسط یک گروه موسیقی خارج نشین ساخته شده و مضامینی نامناسب از جمله مصرف الکل و مواد مخدر و… را در خود جای داده.

از دیگر نکات بحث برانگیز این آهنگ استفاده از عبارت «زیر سن قانونی هم دافی» است که مخاطب کودک و نوجوان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.


پوستر آهنگ منتشر شده دافی سورپرایز با لوگوی برند آرایشی و بهداشتی دافی

«دافی سورپرایز» یک آهنگ تبلیغاتی

جالب است بدانید که آهنگ دافی سورپرایز که به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شده و در آن مصرف الکل و ماده مخدر گُل برای مخاطب کودک و نوجوان عادی سازی شده، بخشی از یک کمپین تبلیغاتی است. اخیرا مدیر بازریابی برند دافی (زیرمجموعه هلدینگ سیلانه سبز) در مصاحبه‌ای اذعان کرد که آهنگی دافی سورپرایز به سفارش این شرکت تولید شده و بخشی از یک کمپین تبلیغاتی است.

مصاحبه با مدیر بازاریابی برند دافی در ساختمان هلدینگ سیلانه سبز

اعتراف به سفارش ساخت آهنگ دافی برای کمپین تبلیغاتی

یک میلیارد تومان تا اینجا
سپهر علیخانی درباره میزان هزینه کرد این شرکت برای کمپین دافی می‌گوید: «حدود یک میلیارد تومان تا اینجا برای کمپین دافی خرج کرده‌ایم.» او در بخش دیگری از مصاحبه اعتراف می‌کند که از هیچ فرد یا شرکتی برای این کمپین کمک نگرفته ایم و تماما خودمان آن را جلو بردیم. مدیر بازاریابی دافی همچنین می‌گوید پیشنهاد آقای حریری، مدیر هلدینگ سیلانه سبز این بود که اگر قرار است موزیکی بسازیم، بهتر است موسیقی تولد باشد.

میزان هزینه کرد برای کمپین تبلیغاتی دافی

تاکید بر اینکه تمام طراحی کمپین برعهده تیم بازاریابی دافی بوده است

آهنگ با مضمون تولد پیشنهاد مدیرعامل هلدینگ سیلانه سبز

فیلم بیلیوردهای ساختگی در شبکه اجتماعی
چند روز قبل ویدیوئی ساختگی در فضای مجازی از بیلبورد های سطح شهر منتشر شد که روی آن شعار «آرایشو پاک کنی هم دافی» نوشته شده بود. این کلیپ که با تکنیک های طراحی ساخته شده بود به اعتراف مدیر بازاریابی دافی، بخشی از این کمپین بوده و توسط خود تیم بازاریابی ساخته و منتشر شده است.

کلیپ ساختگی بیلبوردهای دافی

اذعان به ساخت کلیپ بیلبورد های دافی توسط تیم بازاریابی این برند

تبلیغات مستهجن با مخاطب کودک و نوجوان

مشخص شدن ارتباط این آهنگ با تبلیغات برند دافی واکنش های زیادی را در پی داشت. محمد سرشار فعال حوزه کودک و نوجوان در توییتی نوشته بود:« شرکت «سیلانه سبز» به مدیریت مازن حریری، کمپین تبلیغاتی دستمال مرطوب «دافی» را به راه انداخته و با استفاده از ترانه مستهجن «دافی سورپرایز» رسما هم دختران نوجوان زیر سن قانونی را به مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و روابط غیراخلاقی تشویق می‌کند و هم به شکل گسترده، کشف حجاب را ترویج می‌کند. بیچاره فرهنگی که تن نحیفش گرفتار این انگل‌ها شده که برای فروش بیشتر چند دستمال، سلامت تن و روان نوجوانان این سرزمین را حراج می‌کنند؛ ‏و بیچاره‌تر فرهنگی که حاکمانش در برابر مفسدان گردن‌کلفت، رحماء و در برابر مردم کوچه و بازار، اشداء هستند.»


برند دافی یکی از برند های زیر مجموعه هلدینگ سیلانه سبز

ورود BBC به ماجرای دافی

واکنش ها به این کمپین تبلیغاتی پای به بی بی سی فارسی هم به این موضوع بازکرد. بی بی سی سعی کرده موضوع مصرف ماده مخدر گُل و الکل که در آهنگ به آن اشاره شده را عادی سازی کند و مدعی شده که این سبک زندگی در جامعه رواج دارد. مدیربازاریابی دافی نیز در مصاحبه اش به همین ادعا اشاره کرده بود.


ورود بی بی سی فارسی به ماجرای دافی

اشاره به رواج داشتن ادبیات آهنگ دافی سورپرایز در نسل جدید

تبلیغات غیر رسمی یک راه در رو؟
مدیر بازاریابی برند دافی اذعان کرده است که این آهنگ به سفارش این شرکت ساخته شده و عمدا زودتر منتشر شده است. علیخانی همچنین می‌گوید ما این تبلیغات را از طریق غیر رسمی پیگیری کردیم.

اذعان به سفارشی بودن آهنگ «دافی سورپرایز»

غیر رسمی بودن این تبلیغات عمدی است

تلاش برای سفید سازی
اخیرا این مصاحبه از روی وبسایت‌ دی ام بورد و همچنین آپارات حذف شده است. با این حال باید دید وزارت ارشاد نسبت به این نوع تبلیغات که اخیرا از سوی یک برند آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته، چه پاسخ و واکنشی دارد؟


انتشار مصاحبه با مدیر بازاریابی برند دافی


حذف صفحه مربوط به مصاحبه مدیر بازایابی دافی

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *