اسرائیل درباره ایران به مردم غزه چه می‌گوید؟!

اسرائیل درباره ایران به مردم غزه چه می‌گوید؟!

فلسطین و مردم رنج دیده‌اش سال‌هاست به جز بمباران خانه‌شان و شهادت عزیزترین‌هایشان در چشم برهم‌زدنی شاهد و درگیر جنگ دیگری هستند. شاید جنگی به سختی و دردناکی همان بمب‌های ممنوعه فسفری که وقتی آتش‌اش بر جان می‌نشیند تا مغز استخوان آدمی را می‌سوزاند.این بار رشته گفت‌وگویمان با «منعم محمد» دانجشوی فلسطینی که در ایران پزشکی می‌خواند دررابطه با جنگ روانی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها علیه مردم غزه است.

اسرائیل  درباره  ایران به مردم غزه چه می‌گوید؟!

گروه زندگی؛ زینب نادعلی: جنگ در غزه این روزها فقط بمباران‌های بی وقفه، کودکان به خون نشسته و خانه‌های آوار شده نیست. صهیونیست‌ها فقط به نسل کشی و گرسنگی و تشنگی مردم غزه بسنده نکرده‌اند. فلسطین و مردم رنج دیده‌اش سال‌هاست به جز بمباران خانه‌شان و شهادت عزیزترین‌هایشان در چشم برهم‌زدنی شاهد و درگیر جنگ دیگری هستند. شاید جنگی به سختی و دردناکی همان بمب‌های ممنوعه فسفری که وقتی آتش‌اش بر جان می‌نشیند تا مغز استخوان آدمی را می‌سوزاند. مردم مظلوم فلسطین حتی بعد از ویرانه شدن خانه‌شان، حتی بعد از پایان زندگی و شهادت‌شان هنوز از دست صهیونیست‌ها و آزار و اذیت‌شان در امان نیستند. این روزها که آوازه حق‌طلبی اهل فلسطین بلندتر شده و جنایت‌های رژیم صهیونیستی هولناک‌تر تصویر دیگری از جنگ خودنمایی می‌کند. این بار رشته گفت‌وگویمان با «منعم محمد» دانجشوی فلسطینی که در ایران پزشکی می‌خواند دررابطه با جنگ روانی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها علیه مردم غزه است. گفت‌و‌گویی که از زندگی در هم تنیده شده مردم غزه با زخم‌ها روایت دارد.

مردم غزه تا پیش از طوفان الاقصی چطور زندگی می‌کردند؟!

منعم برای آنکه اذیت و آزار صهیونیست‌ها را بیشتر برای مردم دیگر کشورها به تصویر بکشد از وضعیت زندگی مردم غزه می‌گوید. از روزهایی که اگر خبری از بمباران و به اسارت گرفتن و آسیب زدن به مردم غزه توسط صهیونیست‌ها نباشد. بازهم درگیر جنگ هستند. جنگ روانی که هر روز بر تن و جان مردم غزه زخم می‌نشاند زخم‌هایی که از دور دیدنی نیستند. باید میان مردم غزه زندگی کرده باشی تا بدانی چطور روزها را می‌گذرانند.
منعم می‌گوید:«صهیونیست‌ها سعی می‌کنند مردم غزه همیشه تحت فشار باشند و سرکوب شوند و در مسائل معیشتی و اقتصادی جنگ روانی سختی را تجربه می‌کنند. درسته الان در شرایط جنگی می‌گوییم مردم غزه آب ندارند برق ندارد اما ما قبلا هم نداشتیم. غزه فقط 4 ساعت برق داشت. آب شرب هم نداشتیم. آب شرب همیشه کم بود و امکانات و تجهیزات اینطور نبود که کل مردم غزه به آن دسترسی داشته باشند. آب شرب به تعداد کمی خانه می‌رسید یعنی به آنهایی که از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشتند. اگر الان می‌گوییم غزه آب و برق ندارد یعنی صفر یعنی واقعا ندارد. نرخ بیکاری در نوار غزه 75 درصد است یعنی اغلب مردم غزه بیکار هستند. افرادی که شاغل هستند اغلب معلم یا کشاورز هستند. اما صهیونیست‌ها اجازه نمی‌دهند محصولات‌شان را صادر کنند. ما در غزه بهترین توت‌فرنگی را داریم و این توت‌فرنگی قابلیت صادر شدن دارد اما صهیونیست اجازه نمی‌دهد این توت‌فرنگی به طور درست صادر شود. غزه تعدادی کارخانه هم دارد اما صهیونیست‌ها چند وقت یک بار یکی آنها را بمباران می‌کنند تا مردم وابسته به کالاهای رژیم صهیونیستی باشند و از آنها وسایل مورد نیازشان را بخرند.»


شرایط زندگی در نواز غزه همیشه برای مردم فلسطین سخت بوده است

عشق به امام حسین«ع» در قلب خونین غزه

از ابتدای شروع عملیات طوفان‌الاقصی جنگ روانی صهیونیست‌ها علیه مردم غزه را کم ندیدیم. صهیونیست‌هایی که برای بمباران و به شهادت رساندن مردم مظلوم غزه در فضای مجازی به خودشان افتخار کردند. به غم و داغ آنها می‌خندند و شهدایشان را هتک حرمت می‌کنند. از منعم می‌گوید: مردم غزه می‌بینند صهیونیست‌ها روی پیکر عزیزانشان ادرار می‌کنند. کودکان مجروح آنها را سگ خطاب می‌کنند.
صدایش را می‌شنوم که از پشت تلفن آه می‌کشد. چند لحظه‌ای مکث می‌کند و بعد با فارسی آمیخته به لهجه عربی می‌گوید:« دشمن ما متاسفانه قدرت رسانه‌ای زیادی دارد یا بهتر است بگوییم قدرت رسانه‌ای جهان به دست اوست. ولی چیزی که می‌خواهم بگویم این است که با این کارها آنها سعی می‌کنند ما را ناامید کنند. حال ما را خراب کنند. من وقتی به عنوان یک فلسطینی می‌بینم صهیونیست‌ها دارند به ما توهین می‌کنند بله درسته ناراحت می‌شوم بالاخره ما انسان هستیم و احساس داریم. اما صهیونیست‌ها مطمئن باشند این جنگ روانی و رسانه‌ای برای آنها فقط یک نتیجه دارد اینکه ما بیشتر از آنها متنفر می‌شویم بیشتر قوی می‌شویم و تلاش می‌کنیم برای اینکه بتوانیم از آنها انتقام بگیریم. ما قوی هستیم و می‌دانیم چه دشمنی داریم. می‌شناسیم صهیونیست‌ها را که از انسانیت چیزی نمی‌دانند. کسی که بچه‌ها را می‌کشد از سگ هم کمتر است. در حالی که ما می‌بینیم وقتی بچه‌ها در خطر هستند سگ‌ها از آنها محافظت می‌کنند. این جنگ روانی برای آنها نتیجه مثبتی ندارد. مردم غزه آگاه هستند و قبل از قوی بودن مومن هستند. درسته مردم فلسطین شیعه نیستند اما حسینی هستند. از امام حسین«ع» الگو می‌گیرند و مثل دوستان و اصحاب امام حسین علیه السلام رفتار می کنند و ذلت را نمی‌پذیرند.»

صحبت یکی از مادران فلسطینی بعد از شهادت فرزندانش که از امام حسین علیه السلام می‌‍گوید!

چرا صهیونیست این خانه‌های خاص را بمباران کرد!

در غزه در هر محله ما یک خبرنگار داریم که در فضای مجازی صفحه و کانال دارد و ما صفحه مجازی آنها را دنبال می‌کنیم تا از خبرهای محله، جنگ، فلسطین و دنیا با خبر باشیم و درمقابل، اتفاقات فلسطین را هم به گوش مردم دنیا برسانیم. از ابتدای عملیات طوفان‌الاقصی، حدود 17 نفر از این خبرنگاران غزه ترور شدند. نمی‌گویم شهید شدند یا اینکه همین‌طوری در خانه‌ای بودند و در اثر بمباران به شهادت رسیدند از عمد و با قصد ترور شدند تا نتوانند پیام مظلومیت مردم فلسطین را به جهان برسانند و از فلسطین و جنایت‌های صهیونیست‌ها عکس و فیلمی بیرون نیاید. درحال حاضر هم مردم غزه هم واقعا خبر ندارند در دنیا چه اتفاقی می‌افتد. حتی آنهایی که در شمال غزه هستند نمی‌دانند در جنوب چه خبر است چون آنتن هم نیست. صهیونیست‌ها از خبرنگارارن می‌ترسند و از قصد آنها را شهید می‌کنند. یکی از خبرنگاران معروف غزه که بسیار در دنیا هم شناخته شده است و 3 میلیون فالور دارد و اتفاقا به زبان انگلیسی مسلط است و به این زبان فعالیت می‌کند و مخاطبانش از اروپا هستند.صهیونیست‌ها چند روز پیش با او تماس گرفته‌ بودند و او را تهدید کرده بودند که اگر به فعالیتش ادامه دهد او را پیدا می‌کنند و می‌کشند و خانواده‌اش را بمباران می‌کنند.»


صهیونیست‌ها به عمد خبرنگاران غزه را شهید می‌کنند تا تصاویر جنایت‌شان از چشم دنیا مخفی بماند.

صهیونیست‌ها از ایران به مردم غزه چه می‌گوید؟

صحبت از جنگ‌روانی می‌رسد به شایعاتی که حول محور ایران و فلسطین و مردمش می‌چرخد مثل وقتی که گفتند مردم فلسطین خون‌های اهدایی مردم ایران را قبول نکردند و نخواستند که خون ایرانی وارد بدن‌شان شود. منعم می‌خندد و می‌گوید:«اصلا این شایعه قابل باور و منطقی نیست. اول اینکه چطور صهیونیستی که اجازه نمی‌دهد حتی مردم غزه آب داشته باشند و یا کمک‌های انسان دوستانه‌ به دست‌شان برسد اجازه می‌دهد از ایران برای ما خون بفرستند؟! حالا به فرض هم این خون به دست ما رسید. مگر می‌شود مجروحانی که از زیر آوار و زیر بمباران درآمده‌اند و نیاز به مداوا دارند در آن شرایط و جراحاتی که دارند سراغ ملیت خون را بگیرند و یا اصلا دست رد به سینه مداوایشان بزنند. اصلا مگر مجروح منتقل می‌شود به جای بیمارستان کافه که بگوید چه خونی با چه ملیتی می‌خواهد؟!

باید بدانید کاری که رسانه‌های صهیونیستی با مردم ایران انجام دادند تا مردم فلسطین را دشمن آنها نشان بدهد. همان عملیات روانی را هم روی مردم فلسطین انجام دادند. رسانه‌های غربی و برخی رسانه‌های عربی مدام در فلسطین اینطور می‌گویند که ایرانی‌ها می‌خواهند از خون شما استفاده کنند و… شایعات زیادی در فلسطین درباره ایران ایجاد می‌کنند اما مردم فلسطین ایران را به عنوان کشوری می‌شناسند که به مقاومت کمک می‌کند و مردمش حامی فلسطین هستند و حکومت و نظام‌شان همیشه از فلسطین عزیزما حمایت می‌کنند. این شایعات هم تلاش بیهوده صهیونیست‌هاست تا به خیال خودشان بتوانند میان مردم فلسطین و ایران را به هم بزنند.»


صهیونیست‌‍ها برای اینکه حمایت مردم ایران را از فلسطینی‌ها سلب کنند دست به دامن شایعات می‌شوند

گفت‌و گویمان در این باره با منعم به پایان می‌رسد اما چیزهای زیادی هنوز از فلسطین داغ دیده و جنایات صهیونیست‌ها مانده که قرار است در گفت و‌گوهای دیگر از زبان منعم بشنویم. در گزارش‌های قبلی با این دانشجوی فلسطینی درباره با زندگی زیرپوست غزه صحبت کردیم او برایمان از پنجشنبه پارتی ‌های غزه گفت اینجا بخوانید . در گزارشی دیگر هم منعم از درخواستی گفت که مردم فلسطین از دیگر ملت‌ها دارند. اینجا بخوانید

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *