اسرائیل چاره‌ای جز آتش‌بس و پایان دادن به جنگ ندارد

اسرائیل چاره‌ای جز آتش‌بس و پایان دادن به جنگ ندارد

امروز رژیم صهیونیستی از نظر افکار عمومی محکوم به نسل‌کشی و کشتار مردم بیگناه غزه است و اسرائیل مشکلات زیادی در زمینه مالی و اقتصادی دارد.

اسرائیل چاره‌ای جز آتش‌بس و پایان دادن به جنگ ندارد

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – بصیرت نوشت: موضوع آتش‌بس در غزه و فشار‌های بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی از جمله محور‌های مهمی است که در عرصه بین‌الملل بر آن تاکید می‌شود چرا که اسرائیل طی هفته‌های گذشته هزاران زن و کودک و غیر نظامی را با بمباران‌های ویرانگر به خاک و خون کشیده، اما از سوی دیگر فشار‌های بین‌المللی و افکار عمومی و خانواده‌های گروگان‌ها عرصه را بر سران رژیم غاصب صهیونیستی تنگ کرده‌اند، لذا با توجه به تاکید کشور‌های اسلامی و عربی بر آتش‌بس و مطالبه افکار عمومی از سازمان‌های بین‌المللی برای پایان دادن به کشتار انسان‌های بیگناه در غزه بصیرت در گفتگو با کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی و مسائل منطقه این موضوع را مورد بررسی قرار داده که آیا اسرائیل در وضعیتی به سر می‌برد که مجبور به پذیرش آتش‌بس و توقف جنگ شود؟

سید رضا میرابیان کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی و مسائل منطقه در گفتگو با بصیرت در پاسخ به این سوال که منظور از آتش‌بس مورد نظر اسرائیل محدود کردن حملات در طی چند روز است یا اینکه اسرائیل باید تن به توقف جنگ بدهد، به نظر شما موضع رژیم صهیونیستی در این موضوع چیست، گفت: قطع به یقین رژیم صهیونیستی باید حملات به غزه را پایان دهد چرا که حملاتی که تاکنون به غزه شده بسیار سنگین بوده و منجر به کشتار هزاران زن و کودک گردیده است ضمن اینکه این حملات دستاوردی برای اسرائیل نداشته و وضعیت گروگان‌ها و نفرت افکار عمومی نسبت به جنایت‌ها و نسل‌کشی‌های اسرائیل در غزه به قوت خود باقی است و روز به روز افزایش می‌یابد.

وی در این‌باره تصریح کرد: با تشدید حملات و کشتار هزاران زن و کودک در غزه سران رژیم صهیونیستی هنوز موفق به آزادی اسرای خود نشده‌اند بنابراین آزادی اسرا منوط به توقف جنگ شده است.

کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی و مسائل منطقه تصریح نمود: در صورتی که اسرائیل موضوع توقف کامل حملات نظامی را نپذیرید قطع به یقین آتش‌بس معنا و مفهومی ندارد بنابراین اسرائیل باید به این مسئله تن بدهد چرا که راه گریزی برای این رژیم کودک‌کش غاصب باقی نمانده است.

سید رضا میرابیان درخصوص شکست‌های پی در پی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر گفت: علی‌رغم اینکه رژیم صهیونیستی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های کامل آمریکا و کشور‌های غربی برخوردار است و در بیش از چهل روز گذشته تمام توان خود را برای ویرانی شهر غزه گذاشته و حداقل با سه لشکر به غزه حمله کرده باشد، اما همچنان در تحقق اهدافش ناکام مانده است.

کارشناس و تحلیلگر سیاست خارجی توضیح داد: با اینکه اسرائیل تمام توان نظامی خود را به میدان آورده و از حمایت‌های غرب نیز برخوردار است و جنگ خیابانی و جنگ زیرزمینی شروع شده و ادامه دارد، اما نکته حائز اهمیت این است که علی‌رغم تشدید حملات از سوی اسرائیل به حماس آسیبی نرسیده در حالی که اسرائیل از جهات مختلف آسیب دیده است.

میرابیان در این‌باره توضیح بیشتری داد و گفت: اسرائیل چه از نظر ادوات و نفرات به شدت آسیب دیده است بنابراین نمی‌تواند همچنان به این وضعیت ادامه دهد چرا که شرایط به لحاظ مختلف برای اسرائیل تغییر کرده است.

وی در این‌باره تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی از نظر افکار عمومی محکوم به نسل‌کشی و کشتار مردم بیگناه غزه است ضمن اینکه اسرائیل مشکلات زیادی در زمینه مالی و اقتصادی دارد و مسائل مرتبط با گروگان‌ها به شدت سران رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده است.

سید رضا میرابیان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر نمی‌توان فشار‌های بین‌المللی بر اسرائیل را نادیده گرفت با اینکه آمریکایی‌ها یک بار جلوی قطعنامه‌ها را گرفتند، اما به هر حال مجبور شدند به قطعنامه‌های شورای امنیت تن بدهند، بنابراین مجموعه شرایط بین‌المللی و وضعیت داخلی اسرائیل وضعیتی که در داخل غزه توسط اسرائیل ایجاد شده زمینه‌ساز این موضوع است که اسرائیل باید هر چه زودتر به آتش‌بس و توقف کامل جنگ تن بدهد.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *