افشای صوت مسؤول آمریکایی درباره براندازی در ایران

افشای صوت مسؤول آمریکایی درباره براندازی در ایران

برت مک‌گرک، مسئول ارشد پرونده غرب آسیا در دولت آمریکا درباره ایران گفته است: «ما به سمت برنامه جایگزین حرکت خواهیم کرد. یعنی انزوای سیاسی، تحریم، اقدام نظامی و اجرای اقدامات خرابکارانه.»

افشای صوت مسؤول آمریکایی درباره براندازی در ایران

فارس پلاس؛ روایت روز – به تازگی صوتی محرمانه از «برت مک‌گرک»، مسئول ارشد پرونده غرب آسیا و شمال آفریقا در دولت آمریکا، افشا شده است. بر اساس این صوت، می‌توان گفت که آمریکا، پیوستن به برجام را با رژیم صهیونیستی که دشمن درجه یک ایران است، هماهنگ می‌کرد. مک‌گرک در این رابطه گفته است: «ما اختلافاتی با اسرائیلی‌ها داشتیم، بر سر آنکه به برجام، همانطور که هست برگردیم یا به توافقی بلند مدت و قوی‌تر برسیم. به نظرم من، بازگشت به برجام به شدت احتمال ضعیفی دارد و ما به سمت نقشه جایگزین (پلن بی) [نسبت به ایران] حرکت می‌کنیم.»

او در خصوص راه‌های جایگزین گفته است: «[راه‌هایی همچون] انزوای دیپلماتیک، تحریم، اقدام نظامی و اقدام خرابکارانه.»

صوت لو رفته از برت مک‌گرک در خصوص ایران

راهکارهایی که مک‌گرک در خصوص ایران اعلام کرده است، اگرچه راه تازه‌ای نیست و سال‌هاست برای مقابله با مردم ایران از سوی ایالات متحده، پیگیری می‌شود؛ اما بار دیگر دشمنی آمریکا با ایران را به نمایش گذاشت و نشان داد که مذاکره و برجام، به پایان دشمنی آمریکا با ایران ختم نمی‌شود. به علاوه، این اظهارات تایید کننده تلاش آمریکا برای براندازی در ایران از هر راه ممکنی است.

نکته دیگر آنکه، تاکید آمریکا بر اقدامات خرابکارانه در ایران، نشان دهنده نقش دولت این کشور در ایجاد اغتشاش و آشوب خیابانی است.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *