تردد روان زائران اربعین از مرز مهران+عکس و فیلم

تردد روان زائران اربعین از مرز مهران+عکس و فیلم

در حالی که برخی از شلوغی مرز مهران خبر می‌دهند، در ساعات گذشته تردد از این مرز روان بوده است. یکی از زائران می‌گوید: در کم‌تر از پنج دقیقه از مرز مهران رد شدیم.

تردد روان زائران اربعین از مرز مهران+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، تعداد زائران اربعین که از مرزهای زمینی عازم عراق می‌شوند، روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از ایرانیان برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین به سوی عراق در حرکت هستند.

مرز مهران به عنوان پرترددترین مرز خروجی در اربعین، امسال هم شاهد حضور پرشور زائران است؛ به طوری که در شبانه‌روز گذشته حدود ۱۰۰ هزار زائر از مرز مهران راهی عراق شدند.

مرز مهران

با وجود اینکه برخی از ترافیک راه‌های منتهی به مرز مهران و شلوغی در پایانه‌های مرزی گزارش دادند، از ظهر امروز تردد زائران اربعین از مرز مهران به صورت روان در حال انجام است. برخی از زائرانی که امروز از این مرز وارد عراق شدند، می‌گویند: ما کم‌تر از پنج دقیقه از مرز رد شدیم و اصلا خبری از معطلی در گیت‌ها نبود.

موکب‌های پذیرایی از زائران هم در مرزها مستقر هستند و از زائران پذیرایی می‌کنند. همچنین نیروی امنیتی و انتظامی نیز در مرزهای خروجی زائران را از زیر قرآن رد کرده و آن‌ها را بدرقه می‌کنند.

در آن سوی مرز نیز ماشین‌هایی برای انتقال زائران به شهرهای زیارتی مستقر است و مشکلی گزارش نشده است.

در ادامه تصاویری از ساعاتی قبل مرز مهران را مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *