تِیِ دسته‌دار! (گفت و شنود)

تِیِ دسته‌دار! (گفت و شنود)

چرا سایت‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای و… که اعتراض چند نفر در ایران را به تیتر اول خود تبدیل می‌کنند و همراه با ده‌ها دروغ به آن دامن می‌زنند، درباره اعتصاب‌ها و تظاهرات مردم در انگلیس و فرانسه و آلمان و آمریکا و فلسطین ‌اشغالی و سرکوب وحشیانه آنها از سوی پلیس لام تا کام حرفی نمی‌زنند و چیزی نمی‌نویسند؟! وجدان و غیرت پیشکش اصلاً چیزی به اسم وطن به گوششان خورده؟!

تِیِ دسته‌دار! (گفت و شنود)

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- گفت: ماجرای تاجگذاری «چارلز سوم‌»! پادشاه انگلیس و اعتراض شدید مردم این کشور به کجا کشید؟!

گفتم: انگلستان در فاجعه‌بارترین شرایط اقتصادی طی چند دهه اخیر به سر می‌برد تا آنجا که متأسفانه شماری از زنان برای تأمین معاش به تن‌فروشی روی آورده‌اند و فقر و گرسنگی در این کشور کولاک می‌کند و… با این حال قرار است صدها میلیون پوند از کیسه مردم انگلیس برای تاجگذاری پادشاه جدید هزینه شود!

گفت: ولی صدها هزار نفر از مردم انگلیس در اعتراض به تاجگذاری و هزینه‌های کلان آن به خیابان‌ها ریخته و دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند.

گفتم: دولت انگلیس اعتصاب و اعتراض را ممنوع اعلام کرده است!

گفت: چرا سایت‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای و… که اعتراض چند نفر در ایران را به تیتر اول خود تبدیل می‌کنند و همراه با ده‌ها دروغ به آن دامن می‌زنند، درباره اعتصاب‌ها و تظاهرات مردم در انگلیس و فرانسه و آلمان و آمریکا و فلسطین ‌اشغالی و سرکوب وحشیانه آنها از سوی پلیس لام تا کام حرفی نمی‌زنند و چیزی نمی‌نویسند؟! وجدان و غیرت پیشکش اصلاً چیزی به اسم وطن به گوششان خورده؟!

گفتم: به یارو گفتند؛ با «‌وطن» جمله بساز. گفت؛ رفتم حمام و با «تی‌» تنم را شستم! گفتند؛ منظور ما وطن با ط دسته‌دار است. گفت؛ اتفاقاً با «‌تیِ دسته‌دار‌» تنم را شستم!

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *