جریان انحرافی

جریان انحرافی

آیا خانم معصومی که صرفا نمادی از یک تفکر و جریان انحرافی است، مطالعه‌ای درباره شخصیت، رفتار و خلق‌وخوی حاج قاسم عزیز داشته‌اند یا اینکه به دنبال فعال‌کردن شکاف‌های اجتماعی بوده‌اند؟

فارس پلاس؛ سعید آجورلو در یادداشتی نوشت: آنچه خانم معصومی در یک برنامه تلویزیونی تحت‌عنوان «مملکت برای حزب‌اللهی‌ها است» به زبان آورد، خلاف فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی، گفتار و ادبیات رهبری و اتفاقا جفا به انقلابی‌ها و به تعبیری حزب‌اللهی‌ها و در شرایط خاص اجتماعی ایران و در بافتار تحولات جهانی، مصداق یک تفکر و جریان انحرافی است.

شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان یک شخصیت حزب‌اللهی تراز نه فقط مجاهد ملی که مجاهدی برای آزادی مظلومان منطقه با ادیان، مذاهب و قومیت‌های مختلف بود. این نگاه وسیع یک فرد حزب‌اللهی – به معنای قراردادن خود در مسیر اراده الهی – به بشریت است که طبق سنت الهی چون خورشید بدون توجه به تفاوت افراد می‌تابد. آیا خانم معصومی که صرفا نمادی از یک تفکر و جریان انحرافی است، مطالعه‌ای درباره شخصیت، رفتار و خلق‌وخوی حاج قاسم عزیز داشته‌اند یا اینکه بر این واقعیت‌ها چشم بسته و صرفا با کلمات التهاب‌آفرین و تنش‌زا به دنبال فعال‌کردن شکاف‌های اجتماعی بوده‌اند؟

آیا حزب‌اللهی‌های عزیزی چون حاج قاسم و شهدایی چون همت، باکری، خرازی و زین‌الدین، ادعایی مثل خانم معصومی داشتند که مملکت مال آنهاست و بقیه حق حرف‌زدن ندارند؟ یا اینکه اتفاقا برعکس، جان‌شان را کف دست گرفتند و در راه مردم و کشور از جوانی و شیرینی حیات گذشتند؟

این تفکر انحرافی است؛ چراکه بزرگ‌ترین جفا را روانه حزب‌اللهی‌ها می‌کند و با جا زدن یک تفکر بی‌سر و ته و بی‌بنیاد به‌جای تفکر انقلابی، فضا را برای تاختن به انقلابیون واقعی مهیا می‌کند؟ انحرافی است؛ از آن جهت که برخلاف تعریف موسع امام (ره) و رهبری از امت حزب‌الله و نگاه مبتنی بر جذب حداکثری رهبر انقلاب ، این دایره را کوچک، تنگ و محدود و خصم و غیر ایجاد می‌کند. در فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی، آبادانی و پیشرفت کشور، ایستادن مقابل استکبار، افزایش قدرت و اقتدار با همراهی جامعه و جلب مشارکت سیاسی مردم صورت می‌گیرد. با چنین تعریفی آنچه خانم معصومی گفتند، قدم‌زدن در جاده خاکی و بیراهه و مغایر با این فلسفه سیاسی است.

و این تفکر انحرافی است؛ چراکه در زمانه رعایت و ملاحظه جانب سرمایه اجتماعی، ویروس دوقطبی‌سازی به میان جامعه می‌آورد و تلاش‌هایی را که برای امیدآفرینی و تفاهم اجتماعی صورت می‌گیرد، به چالش می‌کشد. جریانی که اجازه نمی‌دهد سیاست داخلی ایران شامل گروه‌ها و طیف‌های مختلف حول آرمان فلسطین گفت‌وگو کنند، خطرناک و انحرافی است؛ چراکه یک سیاست داخلی منسجم، سیاست خارجی قوی‌تری تولید می‌کند. جریان انقلاب برای مقابله با این تفکر و جریان انحرافی لحظه‌ای نباید تردید کند؛ چراکه سکوت و بی‌طرفی موجب ارسال سیگنال اشتباه به جامعه خواهد شد.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *