خبرخوب| از قهرمانی فوتبال هفت‌نفره ایران در آسیا تا جهانی شدن گردوی ایرانی

خبرخوب| از قهرمانی فوتبال هفت‌نفره ایران در آسیا تا جهانی شدن گردوی ایرانی

در بسته امروز برایتان خبر قهرمانی ملی پوشان ایرانی در آسیا را آورده‌ایم. حکایت امام جماعتی که برای 185 نفر اشتغال‌زایی کرده است هم حسابی کیف‌تان را کوک می‌کند. ماجرای دستگیری مدیران فراری با بدهی ۲۲ میلیون دلاری را هم روایت می‌کنیم.

خبرخوب| از قهرمانی فوتبال هفت‌نفره ایران در آسیا تا جهانی شدن گردوی ایرانی

گروه خبرخوب: یک روز هم نوبت ما می‌رسد، در حضور خالق‌مان خواهیم ایستاد و مخاطب این سوال خواهیم بود: با زندگی خود چه کردی!؟ این سوال را باید در زندگی بارها و بارها از خود بپرسیم، قبل از آنکه از ما پرسیده شود. شاید جوابی آماده کرده باشیم، شاید بگوییم من درس خوانده‌ام و پزشک شده‌ام و به مردم خدمت کرده‌ام. شاید بگوییم به نیازمندان بسیاری یاری رسانده‌ام، مسجد ساخته‌ام، مدرسه ساخته‌ام، جاده ساخته‌ام و…
درست است، همه این‌ها اعمال خیر و پرثوابی هستند، اما تمام این‌ها کم‌ارزش و یا حتی بی‌ارزش خواهد بود، اگر نیت و دلیل اصلی انجام‌شان با خلوص و صداقت نباشد!
اینکه ما با چه نیتی کاری را انجام می‌دهیم، فارغ از خیر یا شر بودن آن، تاثیر به‌سزایی در قضاوت نهایی‌اش در پیشگاه حق خواهد داشت. آنجا تمام اهداف ما در لحظه‌ای که تصمیم به انجام کاری گرفته‌ایم، واضح و شفاف به نمایش در می‌آید، آنجا نمی‌شود چیزی را مخفی کرد، آنجا خلوص یا با تمام قدرتش می‌درخشد و یا از درخشش باز خواهد ماند…


تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران، قهرمان آسیا شد

*فوتبال هفت نفره ایران قهرمان آسیا شد

اولین سکوی خبر خوب‌مان را ملی‌پوشان با غیرت ایرانی رقم زده‌اند؛ در آخرین روز از رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه فوتبال هفت نفره در استرالیا، تیم ایران در مرحله فینال به مصاف تیم میزبان رفت و با شکست این تیم قهرمان این رقابت‌ها شناخته شد. ملی‌پوشان ایران در آخرین دیدار خود و در مرحله نهایی استرالیا را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دادند. تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران با کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها جواز حضور در رقابت‌های جهانی اسپانیا را نیز کسب کرد. خدا قوت.


رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۲۲میلیون دلاری عدم ایفای تعهد ارزی خبر داد

*مدیران فراری دستگیر شدند

دومین خبر خوب‌مان حکایت دستگیری مدیران فراری است! کدام مدیران؟! اجازه بدهید بیشتر برایتان توضیح دهیم؛ مدیران شرکتی فعال در زمینه پتروشیمی ۲۲ میلیون دلار ارز جهت واردات مواد شیمیایی دریافت کرده‌، به تعهدات ارزی و عدم فروش ارز حاصل از صادرات عمل نکردند و با این وجود متواری شدند. در همین راستا تعدادی از صرافان و بانک مرکزی از آنها شکایت کردند، لذا کارآگاهان پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری متهمین کردند. سرهنگ افشاری در این باره می‌گوید: «تعهد ارزی این افراد به‌میزان ۲۲ میلیون دلار است که پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد و پس از انجام تحقیقات، متهمین ضمن اعتراف به بزه ارتکابی به مرجع قضائی معرفی شدند».


گردوی تویسرکان جهانی شد

* گردوی ایران جهانی شد!

اما بشنوید از ثبت جهانی گردوی ایران! تویسرکان دارای دومین برند جهانی شد، به طوری که نظام کاشت، داشت و برداشت گردوی تویسرکان توسط فائو ثبت جهانی شد. میزان برداشت گردو در تویسرکان حدود بیش از ۱۹ هزار تن است، کیفیت و برند این محصول زبانزد است. ۵۸ درصد از باغات تویسرکان گردو است، جهانی شدن گردو نیز نشان از منحصربه فرد بودن آن دارد.

ثبت جهانی نظام‌های میراث کشاورزی که تاکنون در سازمان فائو ثبت شده بود به ترتیب قنات کاشان، انگور ملایر، زعفران گناباد و انجیر استهبان بود. گردوی تویسرکان به عنوان پنجمین ثبت جهانی کشاورزی کشور و دومین ثبت جهانی کشوری استان در جیاس فائو ثبت شده و استان همدان تنها استانی است که دو برند جهانی کشاورزی دارد. پیش از این نیز انگور ملایر از استان همدان در نظام میراثی کشاورزی جهان (جیاس) فائو به ثبت رسیده بود.


حجت‌الاسلام مددی برای ۱۸۵ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

* امام جماعتی که کارآفرینی می‌کند

آخرین خبرمان از امام جماعت محله روستای بارده چهارمحال و بختیاری است که با کار تشکیلاتی خود توانسته گره‌گشای مشکلات مردم باشد؛ حجت‌الاسلام مددی برای ۱۸۵ نفر اشتغال‌زایی کرده است و ۳۰ نیروی مبلغ خواهر و برادر را گردهم آورده که در مدارس برای دانش آموزان جلسات و برنامه‌های فرهنگی مختلف برگزار می‌کنند. این امام محله معتقد است که مسجد فقط محل نماز خواندن نیست و در کنار آن باید اعمال عبادی دیگر مانند کمک به نیازمندان هم انجام شود. به همین دلیل، کمک به تشکیل خانواده جوانان کم‌بضاعت مثل اشتغال‌آفرینی برای بانوان هم در این مسجد انجام شده است.

از دیگر فعالیت‌های مسجدجامع روستای بارده، حوزه کارآفرینی است که حجت الاسلام مددی در این زمینه تلاش کرده است تا بتواند کارآفرینان را با روستاییان ارتباط دهد. به این گونه که ۳ کارآفرین روستا که در زمینه گیاهان دارویی و عرقیجات، زعفران کاری و بسته‌بندی مغز بادام فعالیت می‌کنند، نیروی کار خود را از اهالی روستای بارده تأمین می‌کنند. این امام محله می‌گوید:«در هر فصل هم برای اهالی روستا کارهای مناسب آن فصل وجود دارد که باعث اشتغال آفرینی روستاییان می‌شود. از این طریق برای حدود ۱۵۰ نفر از اهالی روستا محل درآمدی فراهم شده است که این عدد، منهای بانوان قالیباف است.» هم اکنون در روستای بارده از این طریق ۳۵ بانوی سرپرست خانوار به کار تولید فرش مشغول شده‌اند. خدا قوت حاج آقا. اجرتان بیش باد.

* کم‌فروشی فقر می‌آورد…

در پایان بسته خبری‌مان برایتان یک حکایت پند آموز آورده‌ایم؛ «سیدرضا همایونی» یکی از شاگردان آیت الله حق‌شناس نقل می‌کند؛ با آیت الله حق‌شناس وارد مغازه‌ای شدیم تا مقداری شکر بخریم. وقتی فروشنده داشت شکر را وزن می‌کرد، دیدم زیر کفه‌ ترازو، کارتنی که شاید پنجاه گرم وزن داشت، قرار داده است.
خواستم حاج آقا را متوجه این موضوع بکنم که ایشان با اشاره به من فهماند که هیچ نگویم و پایین را نگاه کنم. وقتی به پایین نگاه کردم، دیدم لنگه‌ کفش فروشنده پاره است و شست پایش بیرون زده است! شکر را گرفتیم و بیرون آمدیم. حاج آقا فرمود: «سید رضا! کم‌فروشی فقر می‌آورد!»

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *