خبرخوب| جسارت بازیگر فرانسوی در حمایت از مردم فلسطین

خبرخوب| جسارت بازیگر فرانسوی در حمایت از مردم فلسطین

امروز با جسارت و حمایت بی‌برو برگرد سلبریتی مشهور از مردم فلسطین شروع می‌کنیم و یک خبر داریم از لحظه‌های نفس گیر در«شب سوییت»!دست شما را می‌گیریم و می‌بریم به نصف جهان تا ببینید کولاک توریست‌ها را در مدرسه ناصریه. از رو شدن دست زمین خواران هزار میلیاردی و آدامس ویژه سالمندان هم برایتان می‌گوییم.

خبرخوب| جسارت بازیگر فرانسوی در حمایت از مردم فلسطین

گروه خبرخوب: این روزها بسته خبرخوب ما فراتر از مرزها رفته. مظلومیت و اقتدار مردم فلسطین و بیداری مردم دنیا را فریاد می‌زند و هر روز یک خبر از چهار گوشه دنیا پتکی می‌شود بر سر غاصبان 70 ساله سرزمین زیتون. حالا ما با افتخار این بیداری آدم‌ها و معجزه‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم و اولین خبر بسته روزانه‌مان اختصاص دارد به حمایت بی‌چون و چرای یک سلبریتی فرانسوی. امیدواریم این خبر برسد به دست سلبریتی‌های وطنی.

*جسارت ستاره فرانسوی؛ از فلسطین حمایت می‌کنم حتی اگر منبع امرار معاشم را از دست بدهم

رهبر معظم انقلاب دیروز در دیدار با دانش‌آموزان چه زیبا گفتند که صبر مردم غزه وجدان جامعه بشریت را بیدار کرده. بسته خبر خوب ما هم هر روز از اخبار بیداری جامعه جهانی سهم ویژه دارد و سهم امروز از این بیداری مبارک اختصاص دارد به جسارت و شجاعت «دیلن تیری»؛ بازیگر مشهور فرانسوی در دفاع از مظلوم. او در ویدیویی آب پاکی را روی دست سیاستمداران فرانسه ریخت و گفت حتی اگر منبع امرار معاش خود را هم از دست بدهد، از دفاع از فلسطین دست نخواهد کشید. این جمله، اوج وقاحت سیاستمدارانی را نشان می‌دهد که نه تنها چشم خودشان را روی جنایات اسراییل و کودک کشی‌اش بسته‌اند که می‌خواهند آزاده خواهان دنیا را هم ساکت کنند. اما کوس رسوایی اسراییل بدجوری به صدا درآمده. جالب اینجاست که اسراییلی‌ها هم از حمایت سلبریتی‌ها هنگ کرده‌اند و با هک کردن حساب این بازیگر قصد ساکت کردنش را داشتند که باز هم زهی خیال باطل.


بخشش در آخرین ثانیه ها

*در «شب سوییت» اتفاق افتاد

«شب سوییت» بود؛ همان شبی که در بند زندانیان محکوم به قصاص به این نام معروف است. شبی که متهم محکوم به قصاص نفس را به اتاق انفرادی می‌برند تا برای اجرای حکم قصاص آماده شود. «خدا می‌گوید:لاتقنطوا من رحمه الله.. از رحمت خدا غافل نشوید. حتی تا زمانی که طناب‌دار در گردنتان است و اولیای‌دم می‌خواهد اهرم را بکشد، باز امید داشته باشید.»

این جملات را روحانی در گوش زندانی محکوم به قصاص نفس در زندان سمنان می‌گفت. روحانی زندان آخرین کسی است که در شب سوییت کنار زندانی می‌ماند. با او حرف می‌زند. سعی می‌کند او را آرام کند و همزمان تلاش می‌کند تا از خانواده مقتول رضایت بگیرد. آن شب دقایق نفس گیر بود برای روحانی زندان و مددکارانی که در آخرین لحظات قبل از اجرای حکم در تلاش بودند تا خانواده مقتول راضی شوند به بخشش.

ماجرا برمی گشت به سال 99 و پرونده‌ای که در آن زن جوانی در درگیری کشته شده بود. قاتل، محکوم شده بود به قصاص و تلاش‌ها برای اخذ رضایت از خانواده هم بی‌فایده. قاتل را بردند پای چوبه‌دار. روحانی زندان هم همراهش بو و مرتب زیر لب ذکر می‌گفت و با یادآوری آیه‌های قرآن و صحبت با خانواده مقتول در آخرین لحظه‌ها در تلاش بود برای برگرداندن ورق پرونده و بازگشت به زندگی. طناب‌دار را دور گردن قاتل انداختند و در ثانیه‌های آخر، ورق برگشت. خانواده مقتول راضی شدند به بخشش و بازگشت به زندگی شد حسن ختام این پرونده. به گفته کهربایی؛ مدیرکل زندان‌های استان سمنان این پرونده قصاص دهمین پرونده قصاص نفس بود که در چند ماه گذشته ختم به خیر و سازش شد.


توقف یک زمین خواری هزار میلیاردی (عکس تزیینی است)

*دست زمین خواران هزار میلیاردی رو شد

بیایید عادت‌های خبری‌مان را تغییر دهیم. چرا و چطور ندارد. با یک مثال ساده که حاوی یک خبر خوب است و قرار است تمرینی باشد برای اصلاح دست فرمان ما در فضای مجازی، شروع می‌کنیم.

وقتی خبر یک اختلاس چند هزار میلیاردی را می‌شنوید چه کار می‌کنید؟ به احتمال قریب به یقین، ما در دست به دست کردن این خبر و وااسفا سر دادن و…. سنگ تمام می‌گذاریم. اما اگر همین حالا بشنوید مسئولان جلوی یک زمین خواری هزار میلیاردی را گرفته‌اند و زمین‌ها را به صاحبانشان بر گردانده‌اند چه می‌کنید؟ بالاغیرتا بیایید در دست به دست کردن این خبرهای خوب هم خودی نشان دهید. جزییات این خبر با ما.

ماجرا از این قرار است که سردار «دوستعلی جلیلیان» در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان گفته در پی خبری مبنی بر تصرف غیر مجاز از اراضی ملی شهری واقع در یکی از مناطق اطراف شهرستان زاهدان، ماموران انتظامی شهرستان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و همراه عوامل قضائی و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان از زمین‌های تصرف شده بازدید کردند.

در نهایت تصرف غیرقانونی این زمین‌ها تایید شد و کارشناسان، ارزش این زمین‌ها را بیشتر از هزار میلیارد تومان برآورد کردند. متهمان هم شناسایی شدند و بعد از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. تا این لحظه 400 هکتار از این زمین‌ها رفع تصرف شد.

ببینیم چند مرده حلاجید و این خبرخوب را به گوش بقیه می‌رسانید یا نه! تیترش هم با ما؛ دست زمین خواران هزار میلیاردی رو شد!


یک آدامس ویژه پدربزرگ و مادربزرگ ها

*این آدامس آب نباتی را برای پدربزرگ و مادربزرگ‌ها بخرید

یک پیشنهاد ویژه داریم برای نوه‌های بامعرفت و بچه‌هایی که به فکر پدر و مادرهای پا به سن گذاشته‌شان هستند. برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایتان آدامس آب نباتی بخرید و هدیه ببرید.

تعجب نکنید. قرار نیست ما بچه‌ها بزرگ ترهایمان را هله هوله خور کنیم. این آدامس قصه‌اش متفاوت است و شر آلزایمر را از خانه‌هایتان کم می‌کند.

ماجرا از این قرار است که شرکت نانوزیست فناوری فردوسی کاری کرده کارستان و به گفته دکتر «ماریا بیهقی»؛ مدیرعامل این شرکت برای سالمندان و افراد مبتلا به بیماری آلزایمر، دارویی را به شکل آبنبات تولید کرده که مصرف آن راحت‌ است. این دارو می‌تواند به پیشگیری از ابتلا به آلزایمر و حتی درمان آن کمک کند، البته اثر مربوط به پیشگیری در این دارو بیشتر از اثر درمان آن است.

روش مصرف آن هم مدت زمان مشخصی دارد و باید توسط فرد برای ۵ دقیقه مکیده شود تا مواد مورد نظر، به خوبی جذب بدن شود. این دارو به زودی به تولید انبوه می‌رسد و می‌توانید آن را کادوپیچ کرده و به عنوان یک هدیه قابل آن را تقدیم بزرگترهایتان کنید.


شرکت توریست ها در پویش حمایت از غزه در مدرسه ناصریه اصفهان

*توریست‌ها به کدام پویش در ایران پیوستند؟

این روزها مردم دنیا در هر نقطه‌ای از کره خاکی تمام قد در کنار مردم فلسطین ایستادند. حتی در وقت سفر، حتی وقتی رفته‌اند به شهر یا کشوری دیگر برای تفریح و عوض کردن آب و هوا. مثل توریست‌هایی که با یک تور تفریحی به اصفهان آمده‌اند و در پویش حمایت از مرد غزه که در مدرسه ناصریه برگزار شده بود شرکت کردند و این حضور را با افتخار در صفحات مجازی‌شان به اشتراک گذاشته اند. حجت‌الاسلام «محمد‌رضا زمانی»؛ مدیر مدرسه گردشگری ناصریه گفت :« شرکت کنندگان در پویش حمایت از مردم غزه گردشگرانی بودند که حاضر شدند به صورت علنی و با علم به اینکه ممکن است تصاویرشان از رسانه‌ها پخش شود، با پرچم فلسطین عکس بگیرند و عده‌ای هم نظرات خود را در محکوم کردن رژیم غاصب صهیونیستی اعلان کردند.»

*ای پناه کسی که به تو پناه آورده

بسته خبر خوب امروز را با روایتی از امام حسن عسکری (ع) به پایان می‌بریم و به ایشان توسل می‌کنیم به امید پیروزی مردم فلسطین و نابودی ظلم و ظالم با هم.

امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند«: ما پناهگاهى هستیم براى کسى که به ما پناه آورَد و نورى هستیم براى آن که از ما پرتو طلبد و موجب مصونیت کسى هستیم که از ما پناه جوید. هر که ما را دوست بدارد در مراتب بالا با ما خواهد بود و هر که از راه ما کج گردد به سوى آتش ره خواهد برد.»

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *