خبرخوب| خدمت به مجروحان غزه به سبک بانوی پزشک ایرانی

خبرخوب| خدمت به مجروحان غزه به سبک بانوی پزشک ایرانی

بسته خبرخوب امروزمان از همدلی و همراهی مردم ایران با غزه شروع می کند و تا سکوهای نائب‌قهرمانی در مسابقات پاراآسیایی پیش می‌رود. از یک بخشش چند میلیاردی روایت می‌کند و خبر از بیمه خدمات روانشناسی دارد.

خبرخوب| خدمت به مجروحان غزه به سبک بانوی پزشک ایرانی

گروه خبرخوب: چشم ببندید. قرار است خیال‌تان را به دنیای دلچسبی ببریم؛دنیای بدون اسرائیل. دنیایی که در آن جنگ فقط در خاطره‌ها می‌ماند و پایش به خانه‌ها باز نمی‌شود.دانشمندان ترور نمی‌شوند و بشر هر روز به پیشرفت بزرگ‌تری دست پیدا می‌کند. کودکان کشته نمی‌شوند و دنیای کودکانه‌شان را هیچ موشک و بمبی خراب نمی‌کند. خانه‌ها خراب نمی‌شوند و خانواده‌ها عزادار عزیزترین هایشان در چشم برهم زدنی نخواهند شد. مردم با خیال راحت به مسجدالاقصی می‌روند و شمیم آزادی بر مشام تمام جهان می‌پیچد. دنیای بدون اسرائیل همین‌قدر دلچسب است و نزدیک. چیزی نمانده جهان از شر غاصبانش خلاص شود و نفس راحتی بکشد حالا که ملت‌ها با اسم رمز غزه بیدار شده‌اند.

*خانم پزشک ایرانی که به مجروحان غزه خدمت می‌کند!

این روزها هر بیماری که برای معاینه می‌آید دلش پر می‌کشد تا خانه‌های آوار شده غزه و بیمارستان‌ها و پیکرهای خونین انباشته شده در کنار هم. دلش می‌خواهد همین حالا آنجا باشد و با هرچه از پزشکی می‌داند مرهم بگذارد بر زخم مجروحان غزه که لحظه به لحظه تن بی پناهشان دربرابر بمباران‌های صهیونیست‌ها پاره پاره می‌شود و به خون می‌نشیند. صحبت از «رقیه عظیمی» است؛ پزشک زنجانی که از همین فاصله هم کنار کودکان و مجروحان فلسطین ایستاده. این متخصص رادیولوژی و سونوگرافی این روزها حق ویزیتش را وقف خونین شهر غزه کرده است و تلاش می‌کند مثل دیگر مردم آزادی‌خواه کشورمان در حمایت از آنها هرچه از دستش برمی‌آید انجام دهد. دکتر عظیمی از حق ویزیتش گذشته و از مراجعه‌کنندگانش خواسته در صورت تمایل پول ویزیت را برای کمک به لینکی که برای ارسال کمک ها به مردم غزه در سایت مقام معظم رهبری وجود دارد واریز کنند.


پزشک زنجانی حق ویزیتش را وقف مردم غزه کرده است.

*مسابقات پاراآسیایی برای ما چطور تمام شد؟!

چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی که از همان افتتاحیه‌اش با پرچمداری خاص «ساره جوانمردی» ملی‌پوش خوب کشورمان تصاویری شیرینی را در خاطرمان ثبت کرد، پس از 6 روز رقابت به پایان رسید. تیم ایران با کسب ۱۳۱ مدال رنگارنگ در بازی های پاراآسیایی بر سکوی دوم ایستاد و نائب قهرمان شد. اتفاقی که برای اولین بار در پرونده ورزشی کشورمان به ثبت رسید. در دوره‌های پیشین ایران عنوان سومی و چهارمی را کسب کرده بود. کاروان ورزش ایران با ۲۱۰ ورزشکار شامل ۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن و با نام «فرزندان ایران» در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ شرکت کرد.طی ۶ روز رقابت رسمی میان شرکت کنندگان در این دوره بازی ها، کاروان ایران ۱۳۱ مدال شامل ۴۴ طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز به دست آورد و بعد از چین و بالاتر از ژاپن در رده دوم جدول توزیع مدال ها ایستاد.حضور «ساره جوانمردی» با فرزند سه ماهه‌اش، قهرمانی تیم والیبال نشسته کشورمان و ادای احترام به شهید «حمیدرضا الداغی»، اولین حضور و اولین مدال بانوان در رشته پاراوزنه برداری، رکوردشکنی «الناز دارابیان» در رشته پرتاب دیسک و مدال‌های طلایی که به مردم غزه اهدا شد بخشی از زیبایی‌های این دوره از مسابقات پاراآسیایی بودند.


کاروان کشورمان در مسابقات پاراآسیایی بر سکوی نائب قهرمانی ایستاد

*ماجرای یک بخشش چند میلیاردی!

تمایل ندارد نامی از او برده شود اما شما او را با دل بزرگش بشناسید. صحبت از بانوی خیر اهل گلستان است. بانویی که علاوه بر گذشت از طلب چند میلیاردی‌اش سبب شد تا فرد زندانی که از سال 1394 تاکنون به علت ناتوانی در پرداخت بدهی ِ خود در زندان بود و 60 سالگی‌اش را در بند می‌گذراند آزاد شود. او در اقدامی کم‌نظیر و ارزشمند علاوه بر بخشش طلب خود، پرداخت اقساط وام ِبدهکار را نیز برعهده گرفت تا پس از سال‌ها دوری به آغوش خانواده خود بازگردد .
پای حرف‌هایش که بنشینی می‌گوید:« پس از اطمینان از این که زندانی، ناتوان از پرداخت بدهی‌ است مجاب شدم با گذشت از این طلب ، کمک کنم این فرد به آغوش خانواده‌اش برگردد و حتی حاضر شدم بازپرداخت وام ششصد و بیست میلیون تومانی زندانی را به عهده بگیرم و اقساط هیجده ساله وام را خودم بپردازم و عملا بدون اخذ حتی یک ریال به خاطر خدا ، از طلب خود گذشت کردم.»


برای کار بزرگش فقط یک دلیل دارد؛ رضای خدا

خدمات روانشناسی بیمه شد

چهارمین سکوی خبرخوب بسته امروزمان از اتفاقات خوب حوزه سلامت روایت دارد. به گفته دکتر بهرام عین‌اللهی، تعرفه‌های خدمات روانشناسی تحت پوشش بیمه قرار گرفت. وزیر بهداشت می‌گوید:« تعرفه خدمات روانشناسی تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته و در سامانه‌ها وارد شده است.این خدمات مهم است. خیلی از مشکلات سلامت روان با این خدمات برطرف می‌شود. خیلی‌ها به خاطر نداشتن توان مالی به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کردند که امیدواریم از این پس افزایش مراجعات اتفاق بیفتد.»

البته خوش ‌خبری وزیر بهداشت به همین‌جا ختم نمی‌شود و وی از پیگیری بیمه رایگان کودکان زیر ۷ سال خبر داد. به گفته دکتر عین‌اللهی هیئت دولت هم آمادگی دارد که موضوع بیمه رایگان کودکان زیر ۷ سال به تصویب برسد.

پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت روان می‌تواند افراد بیشتری را ترغیب به استفاده از مشاوره و روان درمانی کند

فرمانده کل، حضرت زهرا (س) است

این روزها و در لحظات سختی که بر مردم غزه می‌گذرد ویدیویی از حاج قاسم دست به دست می‌شود؛ ویدویی که آبی است بر آتش دلمان و قوتی است بر قلب‌مان که حضرت زهرا سلام‌الله علیها حواسش به مادران داغدار فلسطین است. حاج قاسم در این ویدیو از خواب یکی از برادران حزب الله در کوران جنگ سی‌وسه روزه می‌گوید.

سردار این‌طور تعریف می‌کند:«یکی از برادران اهل تدین و تشیع گفت دیدم بانویی آمد و دو بانوی دیگر همراهش هستند. من در عالم خواب حس کردم حضرت زهراست. رفتم به سمت پاهای مبارکش و به عربی به او گفتم ببین ما چه وضعی داریم. حضرت فرمود درست می‌شود.»

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *