خبرخوب| زائران اربعین بفرمایید قطار تهران به کربلا!

خبرخوب| زائران اربعین بفرمایید قطار تهران به کربلا!

بله رسید! همان روزی که همه کارها و همه قول و قرارهایتان را از آن روز وعده می‌کنید آمد! خبرخوب این هفته شما همین باشد که برای همه آنچه قولش را از شنبه داده بودید یاعلی بگویید و دست به کار شوید و خبرخوب ما هم این بسته که تقدیم نگاه‌تان می‌شود.

خبرخوب| زائران اربعین بفرمایید قطار تهران به کربلا!

گروه خبرخوب: بله رسید! همان روزی که همه کارها و همه قول و قرارهایتان را از آن روز وعده می‌کنید آمد! از شنبه ورزش می‌کنم،از شنبه کتاب می‌خوانم، از شنبه سری به پدر و مادرم می‌زنم. همه آن شنبه‌ها و قول و قرارهایتان را به یاد بیاورید و لطفا تکیه بر تختِ تنبلی نزنید. صبح فرصت دوباره است به ما و شنبه هم که زنگ هشداری برای همه آنچه که به خود وعده داده بودیم. منتظر تحول نباشیم برای شروع، شما شروع کنید و دنیای اطراف‌تان را متحول. اصلا خبرخوب این هفته شما همین باشد که برای همه آنچه قولش را از شنبه داده بودید یاعلی بگویید و دست به کار شوید و خبرخوب ما هم این بسته که تقدیم نگاه‌تان می‌شود.

زائران اربعین و قطار تهران به کربلا!

این روزها که حال دل‌هایمان کربلایی است و بی‌‍ تاب و بی‌قرار که پایمان به اربعین و کربلا می‌رسد یا نه بسته خبرخوب امروز را با یک خبرخوش اربعینی شروع می‌کنیم و این نوید را به شما می‌دهیم که مه و خورشید و فلک همه در کارند تا شما هم زائر کربلا و حرم آقا علیه‌السلام باشید. از این هفته به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن قطار تهران_ کربلا راه‌اندازی خواهد شد. این قطار زائران اباعبدالله را از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس تا بصره و بعد با قطار عراقی از بصره تا کربلا می‌رساند. از یکشنبه ساعت ۱۰ صبح عرضه بلیت قطار تهران-کربلا به صورت اینترنتی برای همه مردم آغاز می شود.

اما خبرخوش‌تر آنکه به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن طی تفاهم با طرف عراقی این قطار در طول سال هم فعال است، برای شروع، هفته ای یک قطار خواهیم داشت و بعد از اربعین هفته ای دو قطار تهران-کربلا خواهیم داشت. اگر کبوتر بخت روی شانه شما هم نشسته و زائر شدید در طول مسیر پیاده‌روی حواستان به بسته خبرخوب ما باشد و قاب‌های خوش خبری را برایمان به تصویر بکشید و بفرستید.


از این هفته به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن قطار تهران_ کربلا راه‌اندازی خواهد شد.

از گره‌های ریز قالی تا کارگاهی که چشم امید زنان است!

قالیبافی را به واسطه یک اتفاق ساده شروع می‌کند. یک شب در یک مهمانی اتفاقی چشمم به دار قالی داخل اتاق می‌افتد، همان شب آموزش کوتاهی در حد گره، نقشه زنی و پودکشی می‌بیند و همین شروع و جرقه‌ای می‌شود تا سراغ قالیبافی برود. اما همین اتفاق ساده را گره می‌زند به همتی بلند و حالا امروز ۲۲ نفر به طور مستقیم در کارگاه او مشغول فعالیت هستند و حدود ۲۰۰ نفر هم پس از آموزش رایگان در کارگاه او برای خودشان شغلی دست و پا کرده‌اند. «فاطمه جوانمرد» را می‌گویم بانوی ۴۰ ساله‌ و اهل شهرستان دورود.

در تمام مدتی که از گره‌های ریز ریز قالی رسیده به کارگاه، خودش حواسش به قشری از سطح جامعه که آبرومند هستند و دلشان نمی‌خواهد دستشان جلوی کسی دراز باشد، بوده. برای این بانوی دغدغه‌مند آموزش و کسب درآمد از این مسیر تنها دلگرمی‌اش است. می‌گوید:«دلم می‌خواست ماهیگیری را به افراد ضعیف یاد بدهم، شعار من هم این است که بعد از آموزش در کارگاه آنها را پذیرش کنم، طرف وقتی برای کمک به من مراجعه می‌کند می‌گویم اگر قالیبافی هم نمی‌توانی نخ که می‌توانی گلوله کنی و از این طریق برای خودت درآمدی کسب کنی».

راستی از این به بعد حواس‌مان بیشتر به تلنگر و جرقه‌های دور و اطراف‌مان باشد. شاید اگر جدی‌شان بگیریم همین جرقه‌ها هم زندگی خودمان را زیر و رو کند و هم راه و مسیر خیری باشد برای آدم‌های شهرمان!


قالیبافی را از یک اتفاق ساده شروع کرده اما حالا 200 زن از آموزش رایگان او به درآمد رسیده‌اند.

یک سبد میوه بهشتی برای نیازمندان!

مهربانی رسم مردم‌مان است حالا با هر اسمی! سومین سکوی خبرخوب امروز به شیرینی میوه‌های خوش طعم و رنگ کشورمان است و بیانگر طرح «شجره طیبه». در این طرح، باغدار محصول یک یا چند درخت خود را که با پلاک مخصوص کمیته امداد برای مدت معلوم، نشانگذاری شده است بعنوان «زکات مُستحب» برای کمک به نیازمندان در اختیار این نهاد قرار می‌دهد.
این روزها کشاورزان و باغداران نیکوکار اصفهانی بخشی از دست‌رنج و ثمرباغ‌هایشان را وقف نیازمندان کرده‌اند و مثل یک دهه گذشته محصولات درختان پسته، خرما و انار و انگور، سیب، هلو، گیلاس، گردو و بادام را به دست نیازمندان می‌رسانند.


این روزها کشاورزان و باغداران نیکوکار اصفهانی بخشی از دست‌رنج و ثمرباغ‌هایشان را وقف نیازمندان کرده‌اند

مغازه خوشحالی فروشی

بستنی‌فروشی به تعبیر بچه‌ها مغازه خوشحالی فروشی است مخصوصا در روزهای گرم تابستان که بستنی‌های رنگ و وارنگ و خوشمزه‌اش روح و جان آدمی را خنک می‌کند. حالا قطار خبرخوب به ایستگاه بستنی فروشی رسیده و خبر از فروشنده‌ای می‌دهد که کنار بستنی‌های خوشمزه‌اش مهربانی هم تقسیم می‌کنید. بستنی‌ فروشی‌ای که حواسش به دل بچه‌ها و جیب بزرگ‌ترها هست و روی شیشه مغازه‌اش نوشته:« اگر کودک دلبندتان هوس آبمیوه و بستنی کرده و فکر می‌کنید نمی‌توانید برایش تهیه کنید مهمان ما باشید!»


بستنی‌ فروشی‌ای که حواسش به دل بچه‌ها و جیب بزرگ‌ترها هست

چهار درد و چهار درمان قرآنی!

امام صادق ( ع) در روایتی فرموده است که در شگفتم برای فردی که از ۴ چیز می ترسد ، چگونه به ۴ کلمه پناه نمی برد!

فردی که ترس بر او غلبه کرده است به ذکر «حسبنا الله و نعم الوکیل» سوره آل عمران آیه ۱۷۱ پناه ببرد.
افراد اندوهگین به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» سوره مبارکه انبیا آیه ۸۷ پناه ببرند.
افرادی که مورد حیله و مکر قرار گرفته اند به ذکر«افوض امری الی الله ، ان الله بصیر بالعباد» سوره مبارکه غافر آیه ۴۴ پناه ببرند.
برای کسانی که خواستار دنیا و زیبایی های دنیا هستند بهتر است به ذکر«ماشاءالله لاحول و لاقوه الا بالله» سوره مبارکه کهف آیه ۳۹ پناه ببرند.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *