خبرخوب| قهرمان شاهچراغ به جمع خادمان سپاه پیوست

خبرخوب| قهرمان شاهچراغ به جمع خادمان سپاه پیوست

حالا که چشم دوخته‌اید به این صفحه مسرت بخش و قرار است چند دقیقه مهمان چشمانتان باشیم، حال خوبتان را معطر کنید به ذکر «یا ذوالجلال و الکرام» که گفته می‌شود در رفع گرفتاری‌های دشوار، اثر شگفت‌انگیزی دارد!

خبرخوب| قهرمان شاهچراغ به جمع خادمان سپاه پیوست

گروه خبرخوب: مثل همیشه قرارمان با شما برای پیشکش یک بسته خبرخوب پابرجاست و امروز در آخرین یکشنبه مردادماه آمده‌ایم تا طبق روال هر روز، از خوبی‌های این سرزمین و مردمانش برایتان بگوییم، اما خواهشی داریم بس دلنشین. لطفا حالا که چشم دوخته‌اید به این صفحه مسرت بخش و قرار است چند دقیقه مهمان چشمانتان باشیم، حال خوبتان را معطر کنید به ذکر «یا ذوالجلال و الکرام». شاید در تب و تاب زندگی، آنقدر درگیر مشغله‌های روزمره باشیم که گاهی از معجزه اذکار ایام هفته غافل شویم اما خوب است بدانیم که هرکدام از این اذکار، گشایشگر گره‌های کور هستند و برکات وسیعی به همراه دارند؛ درست مثل همین ذکر یا ذوالجلال و الاکرام که گفته می‌شود در رفع گرفتاری‌های دشوار، اثر شگفت‌انگیزی دارد!


فرمانده کل سپاه با درخواست فرزاد بادپا برای استخدام در سپاه موافقت کرد

*قهرمان ملی شاهچراغ اینبار در لباس سپاه خدمت می کند

احتمالا پس از اقدام جسورانه فرزاد بادپا قهرمان شاهراغ و جلوگیری از فاجعه‌ای مرگبار در این حرم، دلتان می‌خواست خبرهای خوبی پیرامون تقدیر و تشکر از این شیرمرد شیرازی بشنوید تا شاید ذره‌ای از ایثار عظیم این مرد جوان، جبران شود. گرچه پیش از این، مراسم تقدیر از فرزاد بادپا توسط رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استاندار فارس برگزار شده بود اما روز گذشته نیز رئیس جمهور به شخصه دست به کار شد و در جریان نخستین همایش مردمی‌سازی دولت از خادم حرم شاهچراغ تقدیر کرد.

اما همه چیز به همین موارد تقدیر ختم نشد و این قهرمان شجاع و فداکار علاوه بر اقدام خودجوش و وطن دوستانه خود، رسما هم به جمع پاسداران کشور پیوست. در پی دیدار بادپا با فرمانده کل سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با درخواست این خادم فداکار برای عضویت در سپاه موافقت و دستور استخدام وی را صادر کرد؛ و اما آخرین خبر به میزبانی و قدرشناسی قهرمانان کشتی از قهرمان شاهچراغ برمی گردد. خبر رسیده که حسن یزدانی، قهرمان چندین دوره المپپیک و جهان به رسم تقدیر و یادبود، دوبنده خود را به این جوان دلیر اهدا کرده است.


دو مدال طلای دیگر به افتخارات ووشوکاران در قهرمانی جهان اضافه شد

*خداقوت فرزندان ایران

یک روز با عناوین علمی و روز دیگر با مدال‌های قهرمانی؛ افتخارات ارزشمندی که دختر و پسر نمی‌شناسند و نشان از توانمندی‌های شگفت فرزندان ایران دارند، پس هرچقدر هم که این افتخارات را در بوق و کرنا کنیم و به گوش همه مردم دنیا برسانیم، باز هم کم است. اما این همه افتخار برای چیست؟ بله همانطور که متوجه شدید برای اقتدار ووشوکاران جوان کشورمان است که چندی روزی است حسابی در مسابقات قهرمانی آسیا گل کاشته‌اند و تا به امروز چندین مدال خوشرنگ را از دست مدعیان آسیا درآورده و به نام ایران ثبت کرده اند.

روز گذشته دیانا رحیمی و امیرحسام محمدی به قهرمانی رسیدند تا هم پرچم ایران را بر فراز ماکائو به اهتزاز درآورده باشند و هم شمار مدال‌های طلای ایران تا پایان روز سوم را به عدد ۳ برسانند. تا به الان، نرگس شهبازی دیگر ورزشکار طلایی ما در مسابقات قهرمانی آسیا است و ثنا پناهی و سامیار صادقی با مدال نقره و ستایش براتی و روژان فتاحی با مدال برنز از دیگر مدال آوران غیورمان. مبارکمان باشد این همه سرافرازی. . .

*درمان رایگان بیماران هپاتیت سی

رنج بیماری یک طرف و رنج تامین هزینه‌های درمان یک طرف. واقعا تامین هزینه‌های دوا و درمان گاهی آنقدر کمرشکن می‌شود که حتی برخی‌ها قید درمان را می‌زنند و همه چیز را می‌سپارند به دست تقدیر. شرایطی که امید داریم برای هیچ یک از هموطنانمان رقم نخورد و حمایت دولت از بیماران به سمت و سویی رود که هیچ بیماری محتاج غیر نشود.

اما این‌ها را گفتیم تا برسیم به خبری خوش برای بیماران مبتلا با هپاتیت سی. براساس اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان این بیماران کلا تحت پوشش بیمه قرار گرفته و رایگان انجام می‌شود. به گفته معاون وزیر بهداشت، شناسایی بیماران و آغاز درمان آن‌ها تا حدود زیادی در سامانه انجام شده و ۶۰۰ بیمار نیز تحت پوشش کامل بیمه قرار گرفته اند. لازم به توضیح است که وزارت بهداشت و درمان در حال تلاش برای حذف کامل بیماری هپاتیت سی در سطح کشور است.


دندانپزشکی رایگان و لبخند مهربانی بر لبان کودکان کار اصفهانی

*بهره مندی۱۱۰ کودک کار از خدمات دندانپزشکی

خبر به خودی خود شیرین است. وقتی پای حمایت از کودکان کار در میان باشد، گوش‌هایمان تیزتر می‌شود و نگاهمان دقیق تر، چون دلمان می‌خواهد خبرهای این قشر آسیب‌پذیر جامعه، کمی از تلخی‌های معمول فاصله گرفته و اثری از خوبی در آن دیده شود، درست مثل خبر امروزمان. اگر درجریان باشید مدتی است، خدمات رایگان دندانپزشکی برای افراد بی‌بضاعت در مناطق کم برخوردار و حتی کودکان کار درحال انجام است و هربار نیز شمار قابل توجهی از این افراد تحت حمایت قرار گرفته و لبخند بر لبانشان می‌نشیند، اما این بار نوبت به کودکان کار اصفهانی رسیده و ۱۱۰ کودک توسط ۳۰ دندانپزشک، خدمات درمانی دریافت کرده اند. اگر از این خبر خوشحال شدید، حتما دعای خیرتان را بدرقه همه کسانی کنید که مسبب این اتفاق خوب هستند و در این امر خیر سهمی دارند.


خدمت به خلق خدا به سبک راننده بامرام

*وقتی دل مسافران به راننده بامرام قرص است

بارها گفته و باز هم می‌گوییم که داشتن دل بزرگ به جیب پر پول نیست و اتفاقا تجربه نشان داده آن‌هایی که دست و بالشان باز نیست، معمولا بیشتر اهل بذل و بخشش اند. چه بساکه در همین بسته خبرخوب از انفاق و نیکوکاری کسانی برایتان نوشته‌ایم که شاید باورش دشوار بوده؛ از یک دستفروش غذای خانگی در مترو گرفته تا دکه داری بین جاده‌ای با لقمه‌های سیب زمینی رایگان برای کودکان کار و نیازمندان… خلاصه در این بسته خبری از این دست آدم‌ها کم ندیده‌ایم و باز هم با نمونه مشابه دیگری اینبار در جمع رانندگان زحمتکش شهرمان مواجه هستیم.

«سرویس این خودرو برای افراد کم بضاعت کاملا رایگان است.» این جمله‌ای است که داخل ماشین راننده‌ای محترم نوشته شده تا دل مسافران کم بضاعت قرص باشد به معرفت یک مرد بامرام از مردان این سرزمین. شاید هرکس دیگری بود با خودش می‌گفت، «مسافری که توان مالی ندارد باید با اتوبوس، رفت و آمد کند» اما این راننده بزرگ دل، اما و اگری برای نیازمندان قائل نیست و مخلصانه پای بندگان خدا ایستاده؛ خصلتی که قطعا میراثی از خود خداوند است.

*قدر حبیبان خدا را بدانیم

معمولا در ایام تابستان، خانواده‌ها به لطف تعطیلی مدارس، اوقات فراغت بیشتری برای دورهمی دارند و بساط مهمانی‌ها جور است، البته خیلی‌ها هم آنقدر خودشان را درگیر کار و زندگی کرده‌اند که تا به اینجای تابستان از همه چیز محروم مانده‌اند اما به هرحال هیچ وقت برای جبران دیر نیست و همین الان می‌توان برای یک دورهمی و میزبانی از اقوام و خویشان برنامه ریزی کرد. به هرحال هم صله رحم است و هم برکاتی که درپی میزبانی نصیب می‌شود. رسول اکرم (ص) فرمودند: «هر گاه خدا خیر مردمی را بخواهد برایشان هدیه می‌فرستد.» از ایشان پرسیدند: «آن هدیه چیست؟» حضرت فرمودند: «همان مهمانی که می‌آید، با خود روزی می‌آورد و گناهان اهل خانه را می‌برد!»

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *