خبر خوب| ایران در مهیای یک مهمانی میلیونی!

خبر خوب| ایران در مهیای یک مهمانی میلیونی!

چه خجسته روزی است، امروز که عید اهل بیت است. عیدی که پیامبر (ص) آن را از برترین عیدهای امتش دانسته است. ما هم در این روز پر برکت خبرهای خوبی برایتان آورده‌ایم تا کیف‌تان را بیشتر کوک کنیم و شما را آماده شرکت در مراسم امروز کنیم.

خبر خوب| ایران در مهیای یک مهمانی میلیونی!

گروه خبر خوب: چه خجسته روزی است، امروز که عید اهل بیت(ع) است. عیدی که پیامبر (ص) آن را از برترین عیدهای امتش دانسته است و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت تمام کرد و اسلام را به‌عنوان دین برای آنان پسندید. امام صادق (ع) هم این عید را عظیم‌ترین و باشرافت‌ترین عید مسلمانان دانسته که سزاوار است در هر ساعت آن شکر خدا به‌جای آورده شود و مردم روزه شکر بگیرند که روزه این روز معادل شصت سال عبادت است. اما در این روز پر برکت خبرهای خوبی برایتان آورده‌ایم تا کیف‌تان را بیشتر کوک کنیم و شما را آماده شرکت در مراسم با شکوه امروز کنیم.


مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر امروز از ساعت ۱۸ عصر تا ۲۲ در میدان‌های امام حسین (ع)، فردوسی، انقلاب و آزادی برپا می‌شود.

* جشن و سرور در ۱۰ هزار محله کشور

گفتیم امروز روز بزرگی است. برایش هم برنامه مفصلی چیده شده است. یک عید با عظمت و با شکوه. در قالب طرح مهرواره محله همدل، امسال همزمان با عید غدیر و برگزاری مهمانی‌های کیلومتری در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، در ۱۰ هزار محله کشور هم به عشق امیرالمومنین علی (ع) به دست مردم و با محوریت مسجد مهمانی‌ برپا می‌شود. شما هم مهمانید هم میزبان. اگر در تهران هستید یادتان نرود که در مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر که امروز از ساعت ۱۸ عصر تا ۲۲ شب برگزار می‌شود، شرکت کنید.
در این جشن خیابانی ۴ استیج بزرگ در میدان‌های امام حسین (ع)، فردوسی و انقلاب و آزادی برپا می‌شود. اما بشنوید از آپشن‌های این برنامه؛ هر استیج برنامه خاص خود را دارد که اینجا می‌توانید ببینید. برنامه‌ها مثل جمع‌آوری اسباب‌بازی و اجرای سرود و بازنمایی غدیر است. راستی بچه‌هایتان را هم حتما بیاورید و به آن‌ها قول یک تفریح جانانه را بدهید چرا که یک شهربازی ۱۰ کیلومتری هم برای بچه‌ها برپا می‌شود و در ۱۰۰ نقطه از مسیر هم برنامه نورافشانی اجرا می‌شود. خوش بگذرد!


امروز زندگی مشترک ۲۰۰ جوان در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، خوزستان و هرمزگان با نام امیرالمؤمنین آغاز می‌شود.

*این است برکت غدیر!

به شکرانه عید غدیر، امروز گروه فرهنگی- تبلیغی شیفتگان حضرت رضا علیه السلام با مرکزیت شهرستان داراب، قامت ۵۰۰ نفر از کودکان، نونهالان و نوجوانان یتیم مناطق محروم استانهای فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و خوزستان آراسته به تن‌پوش علوی، در قالب اهدای لباس عید علوی می‌شود. این گروه فرهنگی همچنین آستین همت را بالا زده و امروز همزمان با روز عید غدیر ۲۵ هزار پرس غذای گرم در مناطق محروم استانهای فارس، بوشهر، خوزستان و کرمان توزیع می‌کند.
علاوه بر این به همت این گروه فرهنگی و برکت عید غدیر خُم، زندگی مشترک ۲۰۰ جوان در استانهای فارس، بوشهر، کرمان، خوزستان و هرمزگان با نام امیرالمؤمنین آغاز می‌شود و قلب‌های آکنده از مهر و محبتشان، با عشق حضرت علی (ع) به یکدیگر گره می‌خورد. مراسمی که توسط روحانیون‌گروه فرهنگی تبلیغی شیفتگان حضرت رضا علیه السلام خطبه نکاح این تازه عروس و دامادها بصورت رایگان جاری می‌شود. خوش خبر باشید!

کلان بیمارستان ۸۲۱ تختخوابی امروز در تهران افتتاح می‌شود.

* دومین کلان بیمارستان؛ به نام غدیر مزین شد

خسته که نشدید؟! هنوز کلی خبر خوب مانده است پس بهتر است یک لیوان چای یا شربت برای خودتان بریزید و با اشتیاق بیشتری این بسته را دنبال کنید تا از برکت غدیر بیشتر با خبرتان کنیم. جانم برایتان بگوید که در این روز مبارک، دومین کلان بیمارستان کشور افتتاح می‌شود؛ بیمارستانی که به نام غدیر پیوند داده شده است و حدود ۸۵۰ تخت با همه تخصص‌های مورد نیاز را داراست. این بیمارستان پد هلیکوپتر دارد و این امکان وجود دارد که بیمارانی که نیاز فوری به بیمارستان دارند با نهایت سرعت با بالگرد‌های اورژانس به بیمارستان اعزام شوند. البته امروز همزمان با افتتاح بیمراستان غدیر اورژانس تهران هم امکانات بالگرد را در بیمارستان غدیر افتتاح خواهد کرد.

ایستگاه صلواتی بچه های کلاس سوم مدرسه شاهد رسالت بجنورد

* هر محله یک موکب

اما بشنوید از هنرنمایی بچه‌های یک مدرسه در بجنورد. هر سال نزدیک عید غدیر که می‌شود، این بچه‌ها بیشتر از والدین‌شان ذوق و شوق برگزاری مراسم غدیر را دارند. مراسمی که صفر تا صدش را خودشان بر عهده دارند. گویی آنها بوی عید را از یک ماه قبلش استشمام کرده‌اند و مست بوی خوش آن شده‌اند به طوری که هنوز عید قربان نرسیده آب و تاب برپایی موکب داشتند.
هر روز با هم‌کلاسی‌ها و دوستانشان چه در مدرسه چه در خانه مشورت می‌کنند. از بزرگترهایشان طلب کمک می‌کنند تا به آن در برپایی یک ایستگاه صلواتی مخصوص خودشان یاری کنند و با همکاری هم لقمه‌های نذری و شربت تدارک می‌بینند. این بچه‌ها هنوز ۱۰ سالشان نشده است، اما دل بزرگ‌شان عشق علی را از کودکی چشیده‌اند که این چنین بی‌تابند. این بچه‌های قد و نیم از مدرسه شاهد رسالت بجنورد هستند. که هرکدامشان خانه‌شان را تبدیل به یک موکب کرده‌اند.


راننده موتور تمام روز را به دنبال مسافرش گشت.

*موتوری حلال خور!

تابلوی میدان فردوسی را می‌نگرد و همزمان نگاهی به ساعتش می‌اندازد و کلافه می‌گوید: خیلی دیر شده است. دست بلند می‌کند و می‌گوید: ستارخان. ترک موتوری که برایش ترمز کرده است، می‌نشیند. چند دقیقه بعد به مقصد رسیده و هزینه سفرش را هم آنلاین پرداخت کرده است. اما بعد از رفتن موتوری، تازه شصتش خبر دار می‌شود که به جای ۳۵ هزار تومان ۳۵۰ هزار تومان کارت به کارت کرده است. اما او شماره‌ای از راننده موتور ندارد تا پولش را پس بگیرد. بیخیال پولش می‌شود.
اما یک ساعت بعد شماره ناشناسی با او تماس می‌گیرد و خودش راننده موتور که صبح سوارش کرده معرفی می‌کند و شماره کارتش را می‌خواهد تا بقیه پولش را بریزد! کاشف به عمل می‌آید که موتوری هم بعد از پیاده کردن مسافرش متوجه می‌شود که پول بیشتری برایش ریخته شده است و تصمیم می‌گیرد به محلی که او را پیاده کرده است برگردد. او ساعت‌ها آنجا به انتظار می‌ایستد اما خبری از آن مرد نمی‌شود. پس تصمیم می‌گیرد از بانک شماره او را پیدا کند تا پولش را برگرداند! خدا اجرش دهد! این است راه و رسم کاسبی و حلال خوری!

* کجای قرآن از علی (ع) گفته است؟!

روزی معاویه وارد مکه شد، گروهی بر او وارد شدند و گفتند: آیا می‌دانی که «ابن عباس» تفسیر قرآن می‌کند؟ معاویه گفت: ابن عباس پسر عموی پیامبر است، اگر او تفسیر نکند که تفسیر کند؟! گفتند: آیات را به نفع «علی بن ابیطالب» تفسیر می‌کند و ما از این قضیه شاکی هستیم! معاویه گفت: خودم رسما وارد مجلس می‌شوم و بر حقانیتشان ایراد وارد می‌کنم.
معاویه وارد مجلس تفسیر ابن عباس می‌شود، ابن عباس با چنان کیفیتی تفسیر آیات می‌کرد که معاویه هیچ جای اعتراضی ندید! بعد از مجلس معاویه رو به ابن عباس کرد و گفت: ابن عباس تو تفسیر آیات می‌کنی یا فضائل علی بن ابیطالب را بازگو می‌کنی؟! ابن عباس گفت: ای معاویه! خودت به من بگو: کجای قرآن است که فضائل علی بن ابیطالب نیست؟ من از تو سوال می‌کنم و تو پاسخ بده. «انَّما اَنتَ مُنذِرُ و لِکُلِ قَومِ هاد» این آیه برای کیست معاویه؟ معاویه گفت: رسول خدا فرمود؛ منذر این امت منم و هادی وجود علی بن ابیطالب است! ولی ابن عباس حتما باید این آیه را بخوانی؟!

ابن عباس گفت: «ساَلَ سائِلٌ بِعَذابِ واقِع» این آیه برای چیست معاویه؟ معاویه گفت: روز غدیر شخصی نزد رسول خدا آمد و گفت این سخنان از خودت بود یا از خدا؟ پیغمبر فرمود امر رسالت بود، شخص رو به پیغمبر کرد و گفت؛ به خدا بگو بر من عذاب وارد کند که تحمل ولایت علی را ندارم و خداوند جلوی همگان دشمن علی را هلاک کرد، ولی آیا باید فقط همین آیه را بخوانی؟

معاویه گفت: اصلا ابن عباس از این قبیل آیات را بخوان «اِذا زُلزِلَتِ الارض زلزالها» ابن عباس: این آیه هم فضل علی بن ابیطالب است! معاویه با تعجب گفت: علی در این آیه دیگر چه می‌کند ابن عباس؟! ابن عباس گفت: آیا نشنیدی که زلزله‌ای در مدینه واقع شد که همه‌ی مردم از شدت وحشت از خانه به در شده بودند و علی در میانشان حاضر شد و این آیه را خواند و پایش را بر زمین کوبید و فرمود: ای زمین! ابوتراب به تو امر می‌کند آرام بگیر! معاویه که از غضب بر خود می‌پیچید گفت: ابن عباس راحت بگو تا قرآن باشد، علی هم خواهد بود!

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *