خبر خوب| تمدید رایگان ۲ دقیقه‌ای گذرنامه برای اربعین

خبر خوب| تمدید رایگان ۲ دقیقه‌ای گذرنامه برای اربعین

این روزها برخی عزمشان را جزم کرده‌اند در پیاده‌روی اربعین حضور یابند، اما نگران هستند که برای تمدید گذرنامه شاید کمی دیر شده باشد، اما این افراد خیالشان راحت باشد، زیرا در 2 دقیقه گذرنامه‌شان تمدید می‌شود آن هم به صورت رایگان.

خبر خوب| تمدید رایگان ۲ دقیقه‌ای گذرنامه برای اربعین

گروه خبر خوب: از سال بهمن‌‌ماه سال ۱۳۵۷ تا ۲۵ مردادماه سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۳ سال گذشته است و انقلاب اسلامی روزهای پر شکوه و حماسه‌ای را درک کرده است، از جمله حضور پر نشاط مردم در انتخابات مختلف نظیر انتخابات ریاست جمهوری (۱۳ دوره)، انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۱دوره)، انتخابات مجلس خبرگان رهبری (۵دوره)، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا (۶دوره) و همه‌پرسی در سال‌های ابتدای انقلاب (۳ دوره؛ همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی، همه‌پرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همه‌پرسی بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران).


در چنین روزی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای بار دوم به ریاست جمهوری انتخاب شدند

درست در چنین روزی در ۲۵ مردادماه سال ۱۳۶۴ پنجمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران برگزار شد. در این دوره از انتخابات سه کاندیدا با نام‌های حبیب‌الله عسگراولادی، سیدمحمود کاشانی (فرزند آیت‌الله کاشانی) و آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌ای حضور داشتند و در نهایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با کسب ۱۲ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۰۸ رای (۸۷٪) از مجموع ۱۴ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۸۷ نفر برای دومین بار به عنوان رئیس‌جمهور ایران انتخاب شد. حال با این خبر خوب انتخاباتی به سراغ بسته خبرهای خوب امروز می‌رویم که باز هم بیش‌تر بر حول و حوش پیاده‌روی اربعین و حماسه حسینی می‌‌چرخد. با ما همراه باشید:

تمدید ۲ دقیقه‌ای گذرنامه برای اربعین

در آستانه پیاده‌روی اربعین، بسیاری از متقاضیان زیارت اربعین در پی تمدید یا تعویض گذرنامه هستند. برای همین علی ذوالقدری، رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه با بیان اعلام این خبر خوب که گذرنامه‌های بین‌المللی افرادی که ۲ سال از اعتبار آنها گذشته است، با یک برچسب برای زیارت اربعین تمدید می‌شود، می‌گوید: افرادی که گذرنامه آنها تا سال ۱۴۰۰ معتبر بوده و اکنون ۲ سال از اعتبار آن گذشته است، می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره گذرنامه در استان‌های مختلف، بدون نیاز به تعویض، گذرنامه خود را تمدید کنند.


این نوع گذرنامه معطلی ندارد

البته تمدید این گذرنامه‌ها رایگان است و زائران، میهمان امام حسین (ع) هستند که پس از مراجعه افراد به دفاتر گذرنامه، در سیستم تمدید می‌شود و به این ترتیب دیگر زائران معطل نخواهند شد، به عبارتی دیگر ۲ دقیقه‌ای گذرنامه‌تان را برای اربعین تمدید می‌کنید.

استقرار اولین جایگاه سیار نفت گاز در پایانه مرزی مهران

اگر گذرتان به مرز زمینی مهران رسیده باشد، آن هم در ایام پیاده‌روی اربعین، می‌دانید که ترافیک خیلی زیاد است و حتی گاهی برای سوختگیری وسیله نقلیه هم به مشکل بر می‌خورید، اما نگران نباشید، مسؤولان با توجه به تجربه‌های قبلی تمهیدات لازم را برای این ایام پیش‌بینی کرده‌اند، این خبر را «پرویز ایدون»؛ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی منطقه ایلام داده است که اولین جایگاه سیار عرضه نفت گاز یورو ۴ در پنج کیلومتری پایانه مرزی مهران استقرار و نصب شده است و این اقدام به منظور رفاه حال زائران و تسهیل در سوخت‌ رسانی صورت گرفته است.


استقرار جایگاه سوخت سیار در مرزها برای اربعین

این در حالی که این جایگاه سیار دارای ۲ نازل در محل مذکور است. البته برنامه‌ ریزی و افزایش نصب جایگاه‌‌های سیار در منطقه برای ‏‏سوخت‌‌رسانی به ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری در ایام اربعین در دست اقدام است و فعالیت جایگاه سیار عرضه نفتگاز یورو ۴ تا برگشت کامل زوار از کشور عراق ادامه خواهد داشت.

قابی زیبا از وحدت اقوام برای سربلندی ایران

وقتی در یک المپیاد شرکت می‌کنید و می‌بینید برگزیدگانش، اصل و ریشه‌شان را فراموش نکردند و به سنت و آیین محلی‌شان پایبند هستند، برق شادی در چشمانتان می‌درخشد،‌ اصلاً یک حظ عالی می‌برید و یک آفرین به آن‌ها می‌گویید، مانند برگزیدگان «المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو »که با لباس محلی در اختتامیه حضور پیدا کردند. آن قدر لباس‌هایشان خوش‌رنگ هست که دیدن این عکس انسان را سر ذوق می‌آورد، چرا که در این قاب پیام وحدت اقوام برای سربلندی ایران را می‌بینید.


نمایی از برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو

استقبال از مداحی «مهدی رسولی» در گرجستان

این روزها که روضه امام حسین (ع) در هر کوی و برزنی برقرار است و همچنان ادامه دارد، نه تنها در ایران اسلامی، بلکه در هر جایی که شیعه و محب اهل بیت (ع) باشد، سوگواری در مصیبت شهادت امام حسین (ع) هم پابرجاست. مانند برگزاری مجلس روضه در مسجد امام علی(ع) شهر «مارنئولی» گرجستان که با حضور «مهدی رسولی»؛ مداح و ذاکر اهل بیت (ع) با شور حسینی بیش‌تر انجام شد.


حضور «مهدی رسولی» در گرجستان

جالب است بدانید که «مارنِئولی» شهری در استان کومو کارتلی که در ۳۵ کیلومتری تفلیس پایتخت کشور گرجستان واقع است که بخش اعظم جمعیت این شهر را آذربایجانی‌های گرجستان که غالباً شیعه هستند، تشکیل می‌دهند، از این شهر به عنوان پایتخت شیعه در گرجستان یاد می‌شود. مقبره سید لر از زیارتگاه‌های شیعیان این منطقه است. این شهر حدود ۷۰ روستای تابعه دارد که قریب به اتفاق آن‌ها مسجد و امام جماعت محلی دارند.

جاذبه‌ای که در امام خمینی (ره) بود چرا در بقیه نبود؟

وقتی ماه محرم و صفر می‌شود، زیاد یاد این سخن امام خمینی (ره) می‌افتیم که «محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است»، امامی که با نقش سازنده‌اش توانست با حضور مردم ایران بهترین انقلاب قرون گذشته را رقم بزند و اکنون که ثمره قیامش امروز به درختی تنومند تبدیل شده است،‌ می‌رود که زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) را با سرعت بیش‌تری عملیاتی سازد، اما راز اینکه امام خمینی (ره) در میان دیگر مراجع تقلید قبل از خودشان عهده‌دار چنین مسؤولیتی شدند، چیست؟ مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق این چنین بیان می‌دارد: یک اتفاقی افتاد. یعقوب (ع) از دوری یوسف (ع) کور شده بود. از بس غصه خورده بود و گریه کرده بود چشمانش سفید شده بود. یوسف (ع) می‌خواست که یعقوب (ع) به مصر بیاید. چه کرد؟


وقتی پیراهن یوسف پدر نابینایش را شفا داد

یعقوب (ع) با چشم نابینا که نمی‌توانست به سمت مصر یوسف برود! یوسف (ع) لباس و پیراهنش را به برادرانش داد که به پدر بدهند و بعد دست جمعی به نزد او بازگردند. در اینجا امام زمان (عج)، یوسف (ع) است. امت که عاشق امام است، یعقوب (ع) است. همان‌ها که هزار سال گریه کرده‌اند و می‌خواهند چشمانشان بینا شود و سراغ امام زمانشان بروند. خب! امام زمان (عج) چکار می‌کند؟ امام راحل را پیراهن خودش کرد و برای امت فرستاد!

امام خمینی(ره) پیراهن امام زمان (عج) بود. به چشم هر که افتاد بینا شد. وقتی امت بینا شدند، به سمت امام زمان (عج) حرکت می‌کنند. امام زمان به سمت مردم آمد یا مردم به سمت امام زمان(عج) می‌روند؟ مردم می‌روند. اما چگونه؟ اول بصیر می‌شوند، بعد می‌روند. این پیراهن روی چشمهایشان می‌افتد و بینا می‌شوند و به سمت امام زمان خودشان می‌روند. محبت یعنی همین.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *