خبر خوب| خانه امن تروریست های شاهچراغ کشف شد

خبر خوب| خانه امن تروریست های شاهچراغ کشف شد

آرتین را به یاد دارید؟ همان پسرک آرام، با اشک‌های بی‌صدا و بغض‌های فروخورده. حالا قریب یک‌سال از تنها شدن او می‌گذرد و صدای بغض و کینه‌ای دیگر خاطره ای سیاه را در ذهن آشفته‌اش تکرار می‌کند. اما قرار است این صفحه از خبرهای خوب بگوید و چشم و دلتان را روشن کند…

خبر خوب| خانه امن تروریست های شاهچراغ کشف شد

گروه خبر خوب: آرتین را به یاد دارید؟ همان پسرک آرام، با اشک‌های بی‌صدا و بغض‌های فروخورده. همان که حماقت‌ها و خودخواهی های عده‌ای آشوبگر، بهای خون پدر، مادر و برادرش شد. حالا قریب یک‌سال از تنها شدن او می‌گذرد و صدای بغض و کینه‌ای دیگر خاطره ای سیاه را در ذهن آشفته‌اش تکرار می‌کند. تکرار لحظه‌ای که با خودت می‌گویی:« ای‌کاش آرتین نفهمد!» اما ازآن‌جاکه قرار است این صفحه از خبرهای خوب بگوید و چشم و دلتان را روشن کند این خبر تقدیم به همه مردم ایران عزیز به خصوص قلب کوچک آرتین؛ «خانه امن تروریست‌های شاهچراغ کشف شد‌. به گفته رئیس کل دادگستری استان فارس، در پی تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) تاکنون تعدادی از عناصر مظنون به ارتباط با حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) دستگیر شده‌اند.»

زنانی که هم آزادندو هم با افتخار زندگی می کنند

* باز هم درخشش بانوان قهرمان ایران زمین

می‌گفتند ما مثل هم نیستیم. راست می‌گفتند! برای آن‌ها متانت دخترانه، نجابت همسرانه و عشق‌ورزی مادرانه مفهومی ندارد. چشم‌هایشان ایستادن بانوان بر بلندای ایثار، مقاومت و افتخار را نمی‌بیند و گویی برای آزادی معنایی جز رهایی و ولنگاری نمی شناسند. اما زنان عفیف این سرزمین آزادی و زندگی را در عشق و ایثار می‌بینند. همان‌ها که مادرانه‌هایشان زبانزد تاریخ است و حالا جلوه‌ای دیگر از زندگی و زنانگی همراه با تجلی آزادی بر سکوی قهرمانی :« بانوان بسکتبالیست کشورمان در دومین دیدار کاپ آسیا مقابل مغولستان به پیروزی رسیدند. ملی‌پوشان کشورمان موفق شدند این بازی را با نتیجه ۷۰ بر ۳۳ به سود خود رقم بزنند.» باز هم درخشش بانوان قهرمان ایران زمین، بر ایرانیان همیشه سرافراز مبارک.

صاحب خانه های کوچولو

*چندقلوهایی که صاحب خانه می شوند

این روزها سخن از خطر کهن‌سالی ایران اسلامی و امید به سیر صعودی نمودار رشد جمعیت نُقل محافل است. رهبر معظم انقلاب نیز بارها و بارها به امر فرزند آوری، جلوگیری از حرکت کشور به سمت پیری جمعیت و لزوم بازنگری در سیاست‌های تحدید نسل تأکید فرموده‌اند. اما صحبت از تشویق و هدیه دادن که می‌شود حساب دیگری دارد. جایزه هر چه باشد به کام آدمیزاد شیرین است و کوچک و بزرگ هم نمی‌شناسد. مسکن رایگان برای خانواده‌های دارای فرزندان چهارقلو! معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده می گوید:«در بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شده برای خانواده‌های دارای فرزندان ۴ قلو به بالا، مسکن رایگان واگذار شود.» البته این قانون، مجزا از قانون جوانی جمعیت است، چرا که در قانون جوانی جمعیت، والدین مکلف هستند به صورت اقساط هزینه مسکن را بپردازند، اما در این طرح ویژه، واگذاری مسکن به خانواده ۴قلوها و بیشتر، به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود. تبریک به صاحب خانه های کوچولو و پدر و مادرهای خوش اقبالشان!

*«رضا» و «طاووس» حق زندگی دارند

در و دیوار خانه غبارگرفته و حال و هوایش آن‌چنان است که انگار سالیانی است حکایتی از زندگی ندارد. اما نه! سر و صدای مرغ و خروس‌ها و اردک‌ها حرف دیگری می‌زند. این‌جا خانه‌ «رضا» و «طاوس» است. خواهر و برادری که چند دهه از عمرشان می‌گذرد و به‌تازگی به سوگ «عباس»، برادر ۷۵ ساله شان نشسته‌اند. برادری که تنها عضو خانواده و سرپرستشان بود و حالا باید هر دو با مشکل معلولیتی که دارند غمخوار هم باشند و در کنار یکدیگر زندگی کنند. همه این حرف‌ها را گفتیم تا یک خبر خوب از حال‌وهوای رضا و طاووس بشنویم:« با ورود سپاه صاحب الامر(عج) قزوین و سازمان بسیج سازندگی استان، منزل مسکونی «رضا و طاووس» خواهر و برادر معلول قزوینی که به دلیل نبود خانواده و سرپرست، با مشکلات اقتصادی جدی روبرو بودند و انتشار گزارشی از شرایط زندگی آن ها در فضای مجازی خبرساز شده بود، مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. همچنین فرمانده سپاه استان قزوین در جریان دیدار با این خواهر و برادر، قول مساعد داد با بهره گیری از مشارکت خیرین، مسائل معیشتی آن ها نیز حل شود.» دست مریزاد به مردان غیرتمند سپاه و بسیج سازندگی و جهادگران بی هیاهویی که برای خدمت به ایران و ایرانی بی‌منت همیشه‌درصحنه اند.

تک فرزندی که یک باره صاحب 5 خواهر و برادر شده است

*چشم روشنی، برای قدمهای نورسیده

از خبرهای داغ این روزها ۸ نفره شدن یک خانواده ۳ نفره است. به دنیا آمدن ۵ قلوهای مینودشتی که آمده‌اند تا برادر ۶ ساله‌شان را حسابی از تنهایی دربیاورند. زهرا، سارا، مریم، احمد و محمد که نامشان را از رهبرشان هدیه دارند و به قول پدر، تحفه ای ازسوی پروردگارند. حرف و حدیث از این قدم های نورسیده زیاد است .اما بگذارید برایتان از چشم روشنی بانک مرکزی بگوییم؛ «یکی از بانک‌ها اعلام کرد به پدر ۵ قلوهای مینودشتی وام ۵۷۰ میلیونیِ بی‌ضامن می‌دهد و تعهد داد که ۳۰ درصد اقساط ماهانه این وام را هم خودش بدهد.» مبارکشان باشد. الهی که عاقبت بخیر شوند.

شکر نعمت نعمتت افزون کند…

*شاکر باشیم

هر روز که خداوند نعمت حیات را به ما عطا می‌کند فرصتی برای بندگی است و چه نیکوست که پروردگار را برای این هدیه بزرگ سپاس‌گزار باشیم. مطلع کلام از حادثه شاهچراغ گفتیم و تکرار ناآرامی‌هایی که به یادمان می‌آورد خداوند را برای نعمت بی‌بدیل امنیت نیز شاکر باشیم. در تحف العقول، صفحۀ 483 از امام هادی (ع) آمده است: شخص شکرگزار به سبب شکر، سعادتمند تر است تا به سبب نعمتی که باعث شکر شده است؛ زیرا نعمت کالای دنیاست و شکرگزاری، نعمت دنیا و آخرت است.شخصی که شکر الهی را به خاطر نعمتی که خدا به او داده است، به جا آورد، سعادتی که در اثر شکرگزاری نصیب او می شود بالاتر از سعادتی است که به خاطر آن نعمت نصیب او گشته است؛ زیرا نعمتی که به او رسیده، یک بهره و متاع دنیوی است ولی شکر بر آن نعمت موجب بقاء و دوام آن شده و به علاوه ثواب و پاداش اخروی نیز دارد.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *