خبر خوب| رکورد اربعین شکست و ظهور نزدیک‌تر شد

خبر خوب| رکورد اربعین شکست و ظهور نزدیک‌تر شد

امروز(جمعه ۱۷ شهریورماه) مرزهای کشور شاهد بازگشت جمعیت کثیری از زوار حسینی هستند، کسانی که با حضورشان در پیاده‌روی اربعین، رکوردهای مرتبط با اربعین را شکستند تا گامی بیش‌تر برای تحقق ظهور بردارند.

خبر خوب| رکورد اربعین شکست و ظهور نزدیک‌تر شد

گروه خبر خوب: درست در چنین روزی یعنی در ۱۷ شهریور‌ماه سال ۱۳۵۷ یکی از رخدادهای محرک انقلاب اسلامی با خون شهدای مظلوم میدان ژاله (میدان شهدا) به وقوع پیوست. البته پیش زمینه‌‌های خیزش ۱۷ شهریور چند روز پیش از آن تاریخ یعنی از عید فطر آن سال مهیا شده بود. روز ۱۶ شهریور مردم برای برگزاری تظاهرات در میدان ژاله قول و قرارهایی گذاشتند. در روز ۱۶ شهریورماه سال ۱۳۵۷ در پی دعوت جامعه روحانیت مبارز، مردم تهران به عنوان اعتراض به رژیم شاه، در میدان آزادی تجمع کردند. به همین خاطر رژیم تصمیم به برقراری حکومت نظامی گرفت. مردم که بی‌خبر از وضع کودتای نظامی بودند در دسته‌های‌ بزرگی‌ از خیابان‌های‌ فرح‌آباد، شهباز و میدان‌ خراسان‌ به‌ طرف‌ میدان‌ ژاله‌ حرکت‌ کردند. آن سوی میدان‌ ژاله‌ کامیون‌های‌ مملو از نظامیان‌ ایستاده‌ بودند، ناگهان‌ صدای‌ رگبار از خیابان‌های‌ منتهی‌ به‌ میدان‌ بلند شد و نظامیان از چند طرف مردم بی‌دفاع را به رگبار مسلسل بستند.


۱۷ شهریور؛ جمعه خونینی که در تاریخ ماندگار شد

ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای مظلوم ۱۷ شهریورماه سال ۱۳۵۷ به سراغ بسته خبرخوب امروز می‌رویم که نخستین خبر مرتبط با پیاده‌روی اربعین است و در ادامه خبرهای مسرت‌بخش در زمینه انرژی هسته‌ای،‌ توسعه طرح گازرسانی به غرب مازندران، استخدام مربی معلولین و در نهایت یک خبر خوب درباره خنک شدن هوا در روزهای آینده را با هم می‌خوانیم.

با ما همراه باشید:

پیاده‌‌روی اربعین باز هم رکورد زد!

اصل فلسفه وجودی پیاده‌روی اربعین این است که تمام عالم، امام حسین (ع) را بشناسند، چون امام زمان (عج) هنگام ظهور در کنار خانه کعبه این گونه خودشان را معرفی خواهند کرد: «أَلا یَا أَهلَ الْعالَم إِنَّ جَدِّیَ الْحُسَین قتل عَطشاناً، أَلا یَا أَهلَ الْعالَم إِنَّ جَدِّیَ الْحُسَین سَحَقوهُ عُدواناً»؛ بیدار باشید ای اهل عالم که جد من حسین را تشنه کام کشتند. آگاه باشید ای جهانیان که جد من حسین را از روی کینه‌‌توزی پایمال کردند. بنابراین با هر گام در پیاده‌روی اربعین کمک به شناخت بیش‌تر حسین (ع) صورت می‌گیرد و به تبع آن به «ظهور» نزدیک‌تر خواهیم شد.


تک تک این قدم‌ها نذر ظهور امام زمان (عج) شد

حال این خبر مسرت‌بخش را بخوانید که امسال از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند، به عبارتی دیکر امسال تعداد زائران اربعین رکورد زد و بر اساس مرکز آمار حرم حضرت عباس (ع) تعداد زائران اربعین امسال از مرز ۲۲ میلیون نفر گذشت. البته رکوردهای مرتبط به اربعین نیز در کشور ما نیز شکسته شود و شاهد خروج ۴ میلیون زائر از کشور بوده‌ایم. در کنار این مسائل سرعت و دقت در خدمات‌دهی به دلدادگان و دلباختگان حسینی رکورد همه ساله زائران حسینی را رد کرده است و ایران اسلامی هم شاهد حضور اتباع بیش از ۱۰ کشور جهان برای شرکت در بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی اسلام بوده است.

دستیابی به ۱۵۸ دستاورد جدید در حوزه فناوری انرژی اتمی

دهه‌های آینده، دهه استفاده از هوش مصنوعی و انرژی پاک است که در صدر آن‌ها انرژی اتمی قرار دارد، انرژی که می‌تواند صفر تا صد زندگی بشر را تحت‌الشعاع قرار دهد. در ایران اسلامی نیز دانشمندان هسته‌ای ما سال‌هاست به دنبال دستیابی به علوم مرتبط با انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هستند. حال قرار است حوزه فعالیت‌های مرتبط با انرژی هسته‌ای به محصولات کشاورزی هم ورود پیدا کند و در آینده نزدیک اولین کارخانه تولید پسته با استفاده از سیستم دانش بنیان و پرتودهی کشور راه‌اندازی و افتتاح شود. البته طبق‌ پیش‌بینی‌ها تا پایان دولت سیزدهم، از سه مرکز پرتودهی فعلی به ۱۲ مرکز افزایش خواهد یافت.


ایرانی‌ها به قله علم انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خواهند رسید

با این وجود «محمد اسلامی»؛ رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلام اینکه از سال گذشته تا کنون ایران به ۱۵۸ دستاورد جدید در این حوزه دست پیدا کرده است، از تربیت نیروی مورد نیاز در حوزه فناوری انرژی اتمی، با موافقت استانداری خوزستان خبر داد.

دهه‌های قطعی با رسیدن گاز به غرب مازندران خاتمه یافت

وقتی سوز سرمای زمستان در کشور زیاد می‌شود، هموطنانمان در غرب مازندران با چالش کمبود گاز روبرو می‌شوند، حال خبر رسیده است با اجرای طرح گازرسانی به این خطه، دهه‌های قطعی و افت‌فشار گاز برای‌آن‌ها پایان یافته است. این طرح ملی که با آزادسازی میلیون‌ها مترمربع زمین اشخاص در حریم لوله گاز همراه بوده، به عنوان مهم‌ترین دستاوردهای دولت جهادی غرب مازندران در ۲ سال اخیر محسوب می‌شود.


پایان افت‌فشار گاز در غرب مازندران

استخدام مربی معلولین برای اولین بار در ۲ دهه اخیر

بخشی از دانش‌آموزان آموزش و پرورش را دانش‌آموزان استثنایی تشکیل می‌دهند و طبیعی است که خدمات خاصی برای این قشر در نظر گرفته می‌شود. به همین منظور برای اولین بار در ۲ دهه اخیر شرایطی برای وزارت آموزش و پرورش فراهم شده است که بتواند جذب نیروی توانبخشی متخصص برای مدارس استثنایی و مراکز داشته باشد. مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله به هنگام به تازگی ایجاد شده‌اند و حالت ارتقا یافته مراکز مشکلات ویژه یادگیری هستند که ارتقای کارکردی و مأموریتی پیدا کرده‌اند.


اتفاقی خوب برای دانش‌آموزان استثنایی

بارش باران در برخی استان‌ها و خنک شدن هوا

این روزها علاوه بر سواحل‌ شمالی‌ کشور، در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، برخی‌ نقاط‌ هرمزگان و جنوب‌ فارس،‌ غرب‌ گیلان و شمال استان‌های اردبیل‌ و آذربایجان غربی‌ هوا کمی خنک‌تر خواهد شد و با رسیدن دما به دمای آسایش، هفته‌های منتهی به پایان تابستان را خنک‌تر سپری خواهیم کرد.


هوا خنک می‌شود

کمالات خودتان را بروز و ظهور ندهید

هر چه می‌گذرد باید سیر تا پیاز زندگی‌اش را در فضای مجازی به اشتراک بگذارد، از مسافرت‌های گران‌قیمت گرفته تا شب‌نشینی‌های فلان کافه و حتی خرید‌های روزانه از پاساژ‌ها، می‌خواهد بگوید: بله! من دارم و این بریز و بپاش‌ها هم انجام می‌دهم، یا نه اصلاً فازش این است که موفقیت‌هایش را جار بزند، اما چند صباحی نمی‌گذرد که چشم‌زخم‌های بد یا خوب ولش نمی‌کند و بدبیاری‌‌‌ها برای او سریز می‌شود. وقتی او این لحظات را تجربه می‌کند،‌ به جز خودش کسی دیگری را ملامت نکند.


اینقدر داشته‌هایتان را نمایان نکنید

مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق درباره علت پیش‌آمدن چنین مشکلاتی بیان می‌کند: برای چشم زخم هرچه «و ان یکاد» و «چهار قل» و «آیه الکرسی» می‌خوانیم، اینها هیچ تأثیر ندارد یا ما فکر می‌کنیم تأثیر ندارد. وقتی انسان کمالات خودش را پنهان نکند، «چهار قل» دیگر کارش نمی‌کند؛ یعنی چی حاج آقا!؟ یعنی خودش را بروز و ظهور بدهد. انسان نباید فوق العادگی‌های خودش را به رخ کسی بکشد. مثلاً اگر حافظه‌اش خوب است نقل نکند. اگر سرعت انتقالش خوب است خیلی ظهور ندهد یا اگر اولاد دارید، لباس نو و خیلی قشنگ به تنشان نکنید. یک جوری باشند که زیاد به چشم نیایند. خب! مثلاً سر کلاس است. می‌‌خواهد به مطالب، اشکال کند. آیا چیزی نگوید؟ یعنی نشان ندهد که چیزی بلد است؟ بگوید، ولی خیلی آب و تابش ندهد. قدرت‌نمایی نکند.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *