خبر خوب| شکست عملیات دزدان دریایی

خبر خوب| شکست عملیات دزدان دریایی

۸۸ سال پیش بود که صحن مسجد گوهرشاد به سرخی نشست . لکه ننگی که هرگز از صفحه تاریخ محو نخواهد شد و حالا این روزهای تیرماه، سالروز بزرگداشت حجاب و عفاف است؛ سرمایه‌ای بزرگ برای زنانی که شکوه حضورشان در ورق ورق کتاب تاریخ این سرزمین می‌درخشد.

خبر خوب| شکست عملیات دزدان دریایی

گروه خبرخوب: تجدد و پیشرفت، چشم‌وهم‌چشمی با در و همسایه ایران و بی‌حجابی و کلاه شاپو، رؤیایی یک‌شبه نبود. سال‌ها بود که پهلوی اول هم حرفش را زده بود و هم به آن جامه عمل پوشانده بود. یکی از آخری‌ها هم ماجرای جشن شیراز بود.جشنی که در آن دختران به روی سن آمدند و در مقابل چشم تماشاچیان پوشش از سر و رو برداشتند و به پایکوبی پرداختند. به حدی حیا را خورده و آبرو را قی کرده بود که سروصدا از همه طرف بلند شد.

اما قزاق قلدر هم که انگار کاری جز دستگیری و سرکوب کردن بلد نبود. طبیعی بود که اعتراضات و تحصن‌ها شروع شود و مردم هم عزت زنان و حرمت علما و روحانیون را طلب کنند.

۸۸ سال پیش بود که زمزمه‌های مناجات، در سکوت شبی مهتابی و در مکانی مقدس به ناله‌هایی دل‌خراش مبدل شد. صحن مسجد گوهرشاد به سرخی نشست و کامیون‌ها آمدند تا به خیال خودشان پیکرهای بی‌جان و نیمه جان را همراه با ننگی بزرگ، در گودالی عمیق مدفون کنند. لکه ننگی که هرگز از صفحه تاریخ محو نخواهد شد و حالا این روزهای تیرماه، سالروز بزرگداشت حجاب و عفاف است. سرمایه‌ای بزرگ برای زنانی که شکوه حضورشان در ورق ورق کتاب تاریخ این سرزمین می‌درخشد.

نفت کش قاچاقچی از آمریکایی ها فرمان می گیرد

*شکست یک عملیات

از قدیم گفته‌اند چوب را که برداری گربه دزده حساب کار دستش می‌آید. حالا حکایت نفت‌کش قاچاقچی و پناه بردن به آغوش امن آمریکاست. همان مدعی حقوق بشری که لاف مشتی گری می‌زند و برای همه عالم دایه مهربان‌تر از مادر می‌شود، اما در پس پرده، یک سر دزدی‌ها و جنایت‌ها به خودش می‌رسد.

خودتان قضاوت کنید! به گفته فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: «یک شناور که به‌صورت سازمان‌یافته گازوئیل ایران را قاچاق می‌کرد توقیف کردیم. آمریکایی‌ها برای ممانعت از این اقدام قانونی تحرکات غیرحرفه‌ای و مخاطره‌آمیز انجام دادند. در زمان بازرسی و توقیف متوجه شدیم که کاپیتان شناور متخلف با مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی‌ها در منطقه درحال مکالمه برای فرار است. در مکالمه‌های ضبط‌شده مامور مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی به کاپیتان کشتی می‌گوید: «موتور شناور را خاموش کنید تا نیرو‌های نظامی آمریکایی برای کمک برسند». آمریکایی‌ها هم ۲ جنگنده رزمی، یک هواپیما باسرنشین شناسایی، ۲ بالگرد، یک هواپیمای بدون‌سرنشین و شناور‌های گشتی آمریکایی رابه محل توقیف اعزام کردند و ‌تا آخرین لحظه تلاش کردند مانع توقیف شناور متخلف شوند. اما رزمندگان سپاه با اخطار قاطع، شناور را توقیف کردند.» ظاهراً این‌ دشمن دیرینه دست‌بردار نیست.هرچند که این چوب لای چرخ گذاشتن ها به ضرر خودشان است اما خدا را شکر که این هم به خیر گذشت و باز هم خداقوت به مردان غیور این سرزمین.

اعطای سهمیه پارا المپیک پاریس در ازای پرتابی طلایی

*هم طلا هم سهمیه پاریس

تاریخ غیرت ایران و ایرانی نشان داده است اهل این آب‌وخاک که باشی، برای بالا بردن پرچم کشورت حاضری مثل «آرش»، جانت را در کمان بگذاری و اهتزاز سبزی، سپیدی و سرخی پرچمت را به تماشا بنشینی. برای «امان‌الله پاپی» هم مهم نیست که روی دوپا بایستد یا بر روی صندلی تکیه بزند. او همه توانش را جمع می‌کند تا همچون آرش، پرتابی ماندگار کند و با درخشش مدال بر سینه اش، سرافرازی جاودانه پرچم ایران عزیز را به دنیا نشان دهد.در دهمین دوره رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان در پاریس «امان‌الله پاپی» ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی جهان، به مدال طلا دست یافت و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را به ارمغان آورد.» دست مریزاد به این همه تلاش وغیرت .

۲۰ در صد آب بیشتر پشت سدها

*خبری خوب از پشت سدها

نمی‌شود گرمای طاقت‌فرسای تابستان را منکر شد و با یک بادبزن یا تکه کاغذی خنکای کولر آبی، گازی و یا حتی پنکه ای کوچک را جایگزین کرد. اما چه می‌شود کرد؟ زندگی بالا و پایین دارد و انگار قرار نیست همه روزهایش بر وفق مرادمان باشد. ولی انصافاً شنیدن بعضی خبرها همچون نسیمی ملایم در گرمایی کشنده، به‌صورت آدم می‌زند و تا ته جگر را خنک می‌کند! مثل این یکی:« حجم آب ‌سدهای کشور ۲۰ درصد نسبت‌به پارسال زیادتر شد. ایران در سال آبی جاری نسبت به پارسال ۱۰ درصد بیشتر بارش داشته و سدهای کشور هم در مجموع ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته آب دارد.» باید قبول کرد امسال که بازار برق داغ است و حرف و حدیثش سر زبانها افتاده و همدلی و مهربانی هم‌وطنان را می‌طلبد، شنیدن این خبر یک جور دیگر امید بخش است.

دختر ایرانی بهترین ووشوکار ۲۰۲۲ شد

*جلوه ای دیگر از آزادی و زندگی

این روزها که به بهانه سالروز حجاب و عفاف محافل پرشور زنان برپاست و بانوان ایرانی در اجتماعات گوشه‌وکنار سرزمین اسلامی ایران فریاد آزادی و نجابت سر می‌دهند شعار «زن زندگی و آزادی» معنای دیگری دارد. بد نیست در همین روزهای پرافتخار زنان از موفقیت دختری ایرانی بشنویم.«با اعلام فدراسیون بین‌المللی ووشو، «دیانا رحیمی» نماینده ایران که در بخش بهترین ستاره نوظهور زن نامزد شده بود، با کسب حداکثر آرا به عنوان نفر نخست این قسمت از رای‎ گیری انتخاب و به عنوان ستاره نوظهور بخش ساندای بانوان در سال ۲۰۲۲ معرفی شد.» جای تعجب ندارد بانوان این سرزمین همیشه ثابت کرده‌اند که با تمام حیا و نجابتشان، موفق و سربلندند و آزادانه زندگی می‌کنند.

جهادگرانی که برای رضای خدا کار می کنند

*لبخندی که به همه دنیا می ارزد

انعکاس سپیدی روپوش خانم دکتر برق چشم‌های خیس دخترک را بیشتر کرده بود. با دستمال نم‌دار رد اشک‌های روی گونه او را پاک کرد. دستی به سر و صورت کوچولویش کشید. بااینکه رمقی برایش نمانده بود او را بغل کرد و روی تخت نشاند. شمارش تعداد بیماران از دستش خارج شده بود. از صبح شروع کرده بود و این آخرین نفر بود؛ بیمار کوچکی که لبخند کودکانه و از ته دلش، خستگی را از یاد او می‌برد، به‌خصوص هنگامی‌که دست‌های کوچولویش را برای خانم دکتر تکان می‌داد.

«مسعود شمشیریان»،مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی می گوید:« طرح «شهید رهنون» با هدف ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به مناطق محروم اجرا می شود و گروه های جهادی در قالب تیم های پزشکی شامل پزشک عمومی، پزشک متخصص زنان و داخلی، اطفال، داخلی، پزشکان فوق تخصص، روانشناس، دندانپزشک، پرستار و کارشناس بهداشت در مناطق محروم استان خدمات رایگان ارائه می کنند.»

حساب خانم دکتر مهربان و دوستان و همکارانش حساب جهادگری و عشقبازی با خداوند است. قرار است عرق بریزند، بی‌خوابی و خستگی بکشند، طبابت کنند تا لبخند رضایتی بر صورت خلق خدا بنشانند. دست آخر هم امیدوارند نگاه مهربان پروردگار شامل حالشان شود. اما فرصت عاشقی برای همه فراهم است و حتما تخصص پزشکی لازم نیست.ارائه خدمات از سوی گروه های جهادی به صورت رایگان است اما برای تامین دارو و سایر نیازمندی ها مشارکت خیران لازم است. پروین خوش سخن چه زیبا سروده است:« خرم آن کس که در این محنت گاه, خاطری را سبب تسکین است»

احسان و بخشش؛ لذتی غیر قابل توصیف

*تا می توانیم بخشنده باشیم

در بسته خبرهای خوب امروز، حرف از نیکی و احسان به خلق خدا شد. چیزی که در آموزه‌های دینی به فراوانی به آن توصیه شده‌ایم. ۲۴ ذی‌الحجه هم سالروز بخششی است که به پاس بزرگی و عظمتش آیه‌ای از آیات قرآن نازل شد. همان روز که سائل وارد مسجد شد. امام علی (ع) در رکوع بود و او در حالی از مسجد بیرون رفت که انگشتر امیرالمؤمنین در دستانش بود. جبرئیل از پیشگاه خداوند فرود آمد و عرضه داشت:« خداوند، امت تو را به پذیرش ولایت علی تا روز قیامت فرمان داد» و این آیه را بر رسول خدا نازل کرد:«إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَهُمْ رَاکِعُونَ. ولیّ امر و یاور شما تنها خدا و رسول و مؤمنانی خواهند بود که نماز به پا داشته و به فقرا در حال رکوع زکات می‌دهند.»

راستی از احسان به مسافران سرای ابدی غافل نشویم! عزیزان دلی که فراقشان گاه‌گاه دلمان را تنگ می‌کند. پنجشنبه است و بهانه‌ای خوب که به خیراتی هرچند ساده، یک فاتحه و یا حتی صلواتی با معرفت و از ته دل میهمانشان کنیم. راه دوری نمی‌رود. عمرتان بلند و عاقبتتان بخیر.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *