خبر خوب| مخترع جوانی که ناجی برق است!

خبر خوب| مخترع جوانی که ناجی برق است!

اولین سکوی خبر خوب را اختصاص دهیم به آقای کم‌مصرف ایران که دغدغه‌اش برای صرفه‌جویی او را تبدیل کرده به مخترعی که لامپ‌های فوق کم‌مصرف برای یک ایران تولید می‌کند. «خداداد عبدی‌زاده» 6 سال از عمرش را پای مصرف بهینه برق گذاشته و در حال حاضر لامپی تولید کرده که هیچ مشابه خارجی ندارد.

خبر خوب| مخترع جوانی که ناجی برق است!

گروه خبر خوب: همین حالا اگر با چند کار کوچک قرار باشد خالق یک خبرخوب دسته‌جمعی باشیم پایه هستید؟! البته زیاد هم وقت‌تان را نمی‌گیرد. همین که بلند شوید یک دوری در خانه بزنید و برق‌های اضافی را از اتاق خواب تا سرویس‌ها کم کنید. تلویزیونی که بدون استفاده روشن است را خاموش کنید. برای ماشین لباسشویی حساب و کتاب داشته باشید و برای چند تکه لباس مدام روشنش نکنید. مصرف وسایل برقی غیر ضروری را به حداقل برسانیدو به کولر هم استراحتی بدهید و درجه آن را کمتر کنید، هم از اسرافی که مورد غضب خداست درامان مانده‌اید و هم اتفاق خوبی را رقم زده‌اید. مخصوصا اینکه این روزها گرم‌ترین هفته ۱۱ سال اخیر را تجربه می‌کنیم و مصرف برق کشور در روزهای اخیر رکوردهای عجیب و غریبی زده است. پس خبرخوب این روزهارا با صرفه جویی و مصرف درست باهم رقم بزنیم تا چراغ خانه‌هایمان همیشه روشن بماند.

مخترع لامپ‌های فوق کم‌مصرف با جیب خالی

اولین سکوی خبر خوب را اختصاص بدهیم به آقای کم مصرف ایران که دغدغه‌اش برای صرفه‌جویی از خانه خودشان هم فراتر رفته و او را تبدیل کرده به مخترعی که لامپ‌های فوق کم مصرف برای یک ایران تولید می‌کند. «خداداد عبدی زاده» ۶سال از عمرش را پای مصرف بهینه برق گذاشته و در حال حاضر لامپی تولید کرده که هیچ مشابه خارجی ندارد و در عین حال یک سوم لامپ‌های کم مصرف موجود در بازار از برق استفاده می‌کند. البته این را هم بدانید که نور لامپ‌های این مخترع جوان دو برابر لامپ‌های داخل بازار است، قیمت‌شان نیز حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کمتر از لامپ‌های چینی است که در بازار وجود دارد. داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود. دو هفته پیش این جوان لرستانی یک کارگاه کوچک برای تولید محصولش راه‌اندازی و ۸ نفر را هم مشغول کرده است. خداداد عبدی زاده کار در کارگاه را با دست خالی و از صفر شروع می‌کند، اما چون هدف و مسیر را درست انتخاب کرده، به محض راه اندازی کارگاه در بروجرد سفارش تولید دو هزار رشته لامپ را از تهران می‌گیرد. حتی چند پارک علم و فناوری و شرکت دانش بنیان هم محصول را دیده و تایید کرده‌اند. به امید روزی که کارگاه آقای عبدی زاده گسترش پیدا کند و لامپ‌های فوق کم‌مصرفش بشود روشنایی خانه‌مان.


«خداداد عبدی زاده» مخترع جوانی که لامپ‌های فوق کم‌مصرفش هم روشنایی بیشتری دارد و هم قیمت و مصرف برق پایین تری

رتبه اول ایران در رادیو داروها

تن‌تان که به ناز طبیبان نیازمند مباد اما بشنوید از جایگاه ایران در تولید رادیوداروهای درمانی که به گفته معاون سازمان انرژی اتمی ایران مقام اول منطقه را دارد.به تازگی نیز محققان کشورمان موفق به تولید رادیوداروی درمانی ید ۱۳۱ برای درمان بیماری سرطان تیروئید شده‌اند. رادیوداروهای تشخیصی در شناسایی بسیاری از بیماری‌ها مثل خونریزی‌های مغزی، انواع سرطان‌ها، پوکی استخوان و نیز بیماری‌‌های قلبی کاربرد دارند و هم اکنون بیش از یک میلیون نفر از مردم ایران از آنها استفاده می‌کنند. از طرفی در کشور ما ۳۰ درصد محصولات کشاورزی و مواد غذایی تلف می‌شود که می‌توان با استفاده از فناوری هسته‌ای از این حجم محصولات نگهداری و مواد غذایی مورد نیاز ۳۰ میلیون نفر را تأمین کرد. البته خوش‌خبری معاون برنامه‌ریزی سازمان انرژی اتمی به همین‌جا ختم نمی‌شود و این نوید را هم می‌دهد که در حال دستیابی به یک رادیو داروی دیگری هستیم که دستاورد بزرگی در این حوزه محسوب می‌شود.


محققان کشورمان موفق به تولید رادیوداروی درمانی ید ۱۳۱ برای درمان بیماری سرطان تیروئید شده‌اند.

ورزشکار ایران روی سکوی قهرمانی جهان!

رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان به میزبانی فرانسه در حال برگزاری است و سهم ورزشکاران ایرانی از سکوهای قهرمانی محفوظ! روز گذشته و در سومین روز از مسابقات «رشید مسجدی» در ماده پرتاب وزنه با ثبت رکورد ۸٫۴۹ در جایگاه نخست قرار گرفت و به مدال طلا رسید. این ورزشکار خوب کشورمان که سابقه قهرمانی در رقابت‌های بین‌المللی امارات در اسفند1401 را در کارنامه دارد،ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی جهان، سهمیه پارالمپیک پاریس را به دست آورد.«علیرضا مختاری» دیگر نماینده کشورمان در همین ماده با ثبت رکورد ۸٫۲۶، در جایگاه چهارم قرار گرفت و او هم پارالمپیکی شد. بدین ترتیب و به‌لطف طلای مسجدی، نام ایران وارد جدول مدالی رقابت‌های جهانی پارادوومیدانی شد.به امید درخشش دیگر نماینده‌های ایران و طلایی شدن ورزشکاران کشورمان!


«رشید مسجدی» در ماده پرتاب وزنه با ثبت رکورد ۸٫۴۹ در جایگاه نخست قرار گرفت و قهرمان جهان شد

طعم خوش مادری پس از 20 سال

طعم خوش فرزند دار شدن شاید هیچ‌گاه کام نابارورها را شیرین نکند. مخصوصا آنها که بی‌بضاعتند و توان‌مالی‌شان به دوا و درمان نمی‌رسد. اما مرکز ناباروری طهورا طرحی را در یک سال پیش طراحی کرد تا باری از روی دوش زوج‌های نابارور بردارد.طرحی که به صورت رایگان به روند درمان ۱۰۰۰ زوج نابارور بی بضاعت در قم و حومه استان در ۱۴ ماه گذشته کمک کرده است. حالا طهورا یک خانواده بزرگ است. خانواده‌ای که ۲۰۰ فرزند متولد شده پس از سال‌ها انتظار دارد و۴۰۰ مادری که روزهای خوش بارداری را تا آمدن فرزند‌شان می‌گذرانند. مادرانی که گاه ۲۰سال چشم به راه به آغوش کشیدن فرزندشان بودند. به گفته متخصصان طهورا این مرکز توانسته‌اند هم‌سو با استاندارهای جهانی تا ۳۰ درصد موفقیت بارداری ثبت کنند تا مادران بیشتری خوشحال شوند.

پیامبراکرم «ص» وقانونی برای مصرف برق!

صحبت از مصرف بهینه برق کردیم تا این چند روز را رعایت کنیم و فقط با چند ریزه کاری اوضاع بحرانی مصرف برق را از سر بگذارنیم. پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم برای این رعایت، معیاری بیان کرده که همه این موارد را شامل می شود؛ ایشان در وصیت به امیر مؤمنان سلام الله علیه فرمود: ای علی! چهار چیز به هدر می روند: خوردن در حال سیری، افروختن چراغ در شب مهتابی [جایی که روشن است و نیازی به روشنایی نیست]، کشاورزی در زمین شوره زار و نیکی به کسی که شایسته آن نیست.
روشن کردن بیش از نیاز چراغ، ضایع کردن مال است و امام صادق سلام الله علیه می فرماید: دعای کسی که مال خود را ضایع و فاسد کند و از خدا روزی بطلبد پذیرفته نمی شود.

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *