روایت فارس از فریاد خشم دانشگاهیان ایران بر سر جنایتکاران

روایت فارس از فریاد خشم دانشگاهیان ایران بر سر جنایتکاران

هولناک‌ترین اتفاق در غزه رقم خورد و رژیم صهیونیستی بیمارستان المعمدانی در مرکز نوار غزه را بمباران کرد؛ دانشگاهیان ایران نسبت به این جنایت واکنش‌ها و اعتراضاتی داشته‌اند.

روایت فارس از فریاد خشم دانشگاهیان ایران بر سر جنایتکاران

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بیش از ۱۰ روز از عملیات طوفان الاقصی و اوج گرفتن جنگ بین حماس و رژیم صهیونیستی می‌گذرد و روزهای کابوس وار «غزه» نگاه ها در دنیا را به سمت خود جلب کرده است.

شب گذشته اما شاید هولناک‌ترین اتفاق طی روزهای اخیر در غزه رقم خورد، آنجا که رژیم صهیونیستی، بیمارستان المعمدانی در مرکز نوار غزه را بمباران کرد. طبق اخبار اعلام شده در این اتفاق تاکنون ۱۰۰۰ نفر به شهادت رسیده یا زخمی شده اند، این اتفاق با واکنش های فوری در ایران و دیگر نقاط دنیا همراه شد.

مقامات رژیم صهیونیست ساعاتی پس از اعلام خبر بمباران بیمارستان المعمدانی و پس از اینکه واکنش های جهانی نسبت به این جنایت جنگی گسترده شد، مدعی شدند این بیمارستان به اشتباه با موشک های حماس مورد اصابت قرار گرفته است.

این در حالی است،که شدت انفجار به حدی قوی بوده که بسیاری از ناظران می‌گویند موشک های ابتدایی حماس فاقد چنین قدرت انفجاری هستند و ادعای اسرائیل برای فرار از پذیرش مسؤولیت چنین جنایتی است.

* فریاد خشم دانشگاهیان ایران بر سر رژیم صهیونیست

ابراهیم تقی‌زاده رئیس دانشگاه پیام نور گفت: عملیات رزمندگان اسلام با نام طوفان‌الاقصی قدرت پوشالی رژیم اشغالگر صهیونیستی را نشان داد، پس از این اقدامات غرورآفرین می‌بینیم که رژیم استکباری اسرائیل با حمایت استکبار جهانی با اقدامات نسل‌کشی به ویژه نسبت به زنان، کودکان و اخیراً هم با آنچه که در بیمارستان تحت پوشش و مداوای مجروحین صورت گرفت، چهره واقعی رژیم ظالم و غاصب رژیم صهیونیستی با حمایت استکبار جهانی را به تمام جهانیان نشان داد.

رئیس دانشگاه پیام نور در ادامه گفت: حملات کورکورانه و موشک‌های ممنوعه بر روی خانه‌های فلسطینیان، مراکز درمانی، قطع کردن آب و مسدود کردن مسیرهای رساندن تغذیه و ممانعت از ورود داروها که مورد تاکید تمامی کنوانسیون‌ها و همچنین مقررات پیش‌بینی شده در سطح حقوق بین‌الملل است، ماهیت رژیم اشغالگر را برای همگان نمایان کرد.

* جنایات اخیر رژیم صهیونیستی از هولوکاست هم بدتر است

امیررضا شاهانی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز گفت: متأسفانه رژیم صهیونیستی ساده‌ترین حقوق انسانی را در فلسطین رعایت نمی‌کند، این روزها شاهد اقدامات وحشیانه از طرف این رژیم در نوار غزه هستیم که وجدان‌های بیدار را جریحه‌دار کرده است.

وی افزود: خداوند به بندگانی که آفریده است، حقوقی از جمله حق‌ حیات و حق زندگی در محل سکونت خود را داده است و به این موضوع در کتاب‌های آسمانی از جمله قرآن کریم اشاره شده است اما ۷۵ سال پیش رژیم صهیونیستی برمبنای اشغال و اخراج برخی از ساکنان بومی سرزمین فلسطین تشکیل شد و در این سالها‌ این رژیم فقط به جنایت و تعرض به حقوق ساکنان در منطقه پرداخته است.

* صهیونیست‌ها در اشغال، سیری‌ناپذیر هستند

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران نیز پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه در حاشیه اجتماع بزرگ دانشگاهیان در میدان فلسطین که در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی برگزار شد، گفت: متاسفانه شب گذشته اوج وحشی‌گری صهیونیست‌ها را شاهد بودیم. صهیونیست‌ها به هیچ اصول و قواعد بشری پایبند نیستند و علاقمندند مسلمانان را در هر جای دنیا که هستند، مورد هجمه قرار دهند.

* رژیم صهیونیستی نشان داد کوچک‌ترین پایبندی به قواعد حقوق بین‌الملل ندارد

سیداحمد فاضل زاده رئیس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام گفت: تمام اعضای مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) شهادت مظلومانه بیش از ۱۰۰۰ نفر از مردم مظلوم غزه در بمباران وحشیانه رژیم صهیونیستی در بیمارستان المعمدانی را تسلیت می‌گویند و عمیق‌ترین مراتب همدردی خود را با مقاومت فلسطین به‌ ویژه خانواده‌های شهدای این جنایت ددمنشانه ابراز می‌کنند.

فاضل زاده ادامه داد: رژیم صهیونیستی در تداوم جنایات ننگین خود در حق ملت فلسطین با ارتکاب این جنایت ددمنشانه و هولناک، یک بار دیگر خوی درندگی خود را به همه جهانیان نشان داد و ثابت کرد که کوچک‌ترین پایبندی به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل در زمان جنگ ندارد، بی‌شک خون شهدای مظلوم این حادثه، عزم ملت مقاوم و مجاهد فلسطین را در ایستادگی برای آزادی سرزمین‌شان از لوث وجود اشغالگران جزم‌تر خواهد کرد.

* نقش دانشگاهیان در زمینه حمایت از فلسطین یک نقش تاریخی است

غلامحسین اسلامی فرد مدرس دانشگاه‌ نیز گفته است: تحولاتی که در فلسطین درحال رخ دادن است، یک نوع نسل کشی از سوی رژیم اشغالگر است، رژیم صهیونیست ساده‌ترین و کوچک‌ترین مقرراتی که وجود دارد را رعایت نمی‌کند.

وی ادامه داد: آن‌ها فضایی را برای تولید محتوای کذب ایجاد کردند و اخبار کذب را در رسانه‌ها منتشر می‌کنند که به هر نحوی جای ظالم و مظلوم را تغییر دهند و به شکلی سرپوش بر جنایاتشان بگذارند و خود را بی‌گناه نشان دهند.

مدرس دانشگاه افزود: آخرین جنایتی که رژیم اشغالگر انجام داد اینکه اطلاعاتی را پخش کردند و مردم را تشویق کردند که امن‌ترین محیط برای شما بیمارستان‌ها است اما می‌بینیم که بیمارستان را نقطه هدفشان قراردادند و براساس اخباری که به دستمان رسیده اعلام کردند که این حمله با استفاده از موشکی بوده که ترکش‌های زیادی داشته است و ما شاهدیم که رژیم صهیونیست حجم بسیاری بمب را بر سر بچه‌های مظلوم فلسطین می‌اندازد و جانسوزترین اتفاق این است که راه را برای این مردم بسته‌اند که به مردم مظلوم نتوانند کمک کنند.

* این صدای رسوایی مدعیان حقوق بشر غربی است

علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم نیز درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، گفت: هر موشکی که اسرائیل به مردم می‌زند، پیش از اینکه خرابی و ویرانی به بار بیاورد، رسوایی ادعای حقوق بشر اروپا و غرب را اعلام می‌کند.

* دنیا باید رژیم صهیونیست را محکوم کند

امیدعلی مسعودی رئیس دانشگاه سوره هم گفت: یک جمعیتی که به آن‌ها ظلم شده حرکتی را انجام دادند که این حرکت از نظر بنده کاملا درست بوده است چرا که این افراد تحت ظلم بودند و باید صدایشان به جهانیان می‌رسید اما ما فرض را بر این اساس قرار می‌دهیم که این کار اشتباه بوده، آیا باید طرف مقابل هم اشتباه کند؟ یعنی این مسأله باید بهانه‌ای شود که رژیم صهیونیست یک اتفاق جنایت‌کارانه‌ای را انجام دهد؟

به گزارش فارس، صبح امروز جامعه دانشگاهی ایران با حضور در راهپیمایی ضدصهیونیستی فریاد خشم بر سر جنایتکاران کشیدند و تاکید کردند که آمریکای جنایتکار را مسؤول و عامل اصلی نسل‌کشی در غزه می‌‌دانند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *