رویدادی ملّی؛ برای حال خوب مردم

رویدادی ملّی؛ برای حال خوب مردم

رویداد ملی نهضت همزمان با سالگرد تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی درصدد تقدیر و تجلیل افرادی است که در عرصه فعالیت و تخصص خودشان حال خوب مردم را در نظر گرفتند.

رویدادی ملّی؛ برای حال خوب مردم

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- وطن امروز نوشت: رویداد ملی نهضت هر سال با معرفی چهره‌های مرتبط در سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

محوریت برنامه روایت خوبی‌ها در جامعه است؛ افرادی که برخلاف پمپاژ سنگین رسانه‌ای شبکه‌های معاند پای کار کشور ایستادند و پرچمدار نهضت اسلام ناب محمدی هستند.

جای فردوسی خالی!

وسط بد مخمصه‌ای گیر کرده‌ایم. فقط کافی است نگاهی کنید به چند خبر اخیری که در دنیای مجازی از زیر نگاه‌تان گذشته. ازدواج فلان آدم با بهمان آدم. نگاه کردن فلان سلبریتی به بهمان گالری و سالن زیبایی، رفتن فلان فوتبالیست به خاطر میلیاردها پول به بهمان کشور. می‌بینید؟ غرق شده‌ایم وسط تزویر و تظاهر و منفعت شخصی. حتی توی دور و بری‌های خودمان هم آنهایی بیشتر لایک و کامنت و دنبال‌کننده دارند که تند و تیز حرف می‌زنند. نجابت و گذشت سکه‌های بی‌رونق دوران‌مان شده‌اند و تندخویی و تظاهر مد روز.

تا اینجایش البته داستان کل دنیا بود. داستان ایران ما از این هم عجیب‌تر و پیچیده‌تر است. رگبار دروغ و روایت‌هایی که برعکس واقعیت هستند، با کثرتی بی‌سابقه و سلاح بران بی‌اخلاقی و البته لشکرهای فیک مجازی که هر روز دارند لایک و کامنت به خورد ملت ما می‌دهند که بگویند ایران جای زندگی نیست و خراب آباد است. ایران را می‌گویند؛ ایران عزیز ما.

دستگاه تمدنی‌ای که روز و شب دلار می‌بلعد که مردم ما را به جان هم بیندازد، محفل خانواده‌های ما را آلوده به تشنج کدورت بحث‌های سیاسی و «فلان کلیپ را دیده‌ای» کند و ما را خشمگین و مغموم کند، دستگاه تمدنی‌ای که می‌خواهد ما را خسته کند، حوصله‌مان را سر ببرد که لابد سر آخر بزنیم زیر میز.

و ما کجاییم؟

مکانیک میانسال ما در شهر خمین وسط کارهایش با مردم درباره ظهور منجی حرف می‌زند و سعی می‌کند دروغ‌های رسانه‌های روباه پیر درباره نهضت خمینی کبیر را برملا کند. وسط آشوب «زن، زندگی، آزادی» بانوی هنرمند ما گروه تئاتر راه می‌اندازد که از صفر تا صدش را دخترهای جوان و نوجوان اداره می‌کنند و به نام صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها روی صحنه می‌درخشد. دختر ما، دختر نازنین ایران ما که در خردسالی پدرش شهید بی‌صفت‌های صهیونیست شده، حالا در برابر مدیرکل آژانس تزویر و ریای اتمی می‌ایستد و از حق مردم کشورش می‌گوید و جلوی چشم لنز دوربین‌های شرق و غرب عالم دروغ‌های مردم چشم بادامی را می‌زند توی صورتش. آخوند ما وسط زلزله دست به زانو می‌گیرد و شبی هزار پرس غذا وسط سرمای استخوان‌سوز خوی تقدیم مردم رنج‌دیده آن سامان می‌کند.

آخوند دیگر ما و افسر رسانه‌ای و هنرمند ما وسط تلخ‌ترین و پرسوءتفاهم‌ترین روزهای سینما و هنر این مملکت پرچم ایران به دست می‌گیرند که بیاییم و به جای گوش سپردن به بوق‌های تبلیغاتی دشمن با همدیگر حرف بزنیم و سنگ‌های‌مان را وا بکنیم و کدورت‌ها را کنار بگذاریم.

زوج جوان ما با هم قرار می‌گذارند وسط این مشکلات رنج‌آور اقتصادی بخش مهمی از درآمدشان را بگذارند برای بی‌بضاعت‌ها و کم‌برخوردارها و جوان هنرمند ما توی روزگار لایک و فالوئر «آقامون جنتلمنه» از خانواده می‌خواند و پرچم خانواده را وسط این آشفته‌بازار موسیقی می‌زند توی دل مردم. و هزار هزار از این روایت‌ها و این قهرمان‌ها و این حماسه‌ها.

و شما حساب حال خراب دشمن را بکنید که این همه بریز و بپاش کند و سرآخر ببیند از ایران ما این خبرها بیرون می‌آید و من می‌گویم فردوسی جایش خیلی خالی است برای روایت آدم‌های هم روزگار ما؛ برای روایت آدم‌هایی که توی این دنیای سخت از مرغزار تزویر عبور کرده‌اند، از چشمه حقیقت نوشیده‌اند و به مصاف دیو سپید دروغ رفته‌اند و اگر روزگار فردوسی یک رستم داشت، ایران امروز ما هزارهزار از اینها دارد.

من می‌گویم چند قرن دیگر مورخان موقع روایت تاریخ وقتی به ایران روزگار ما می‌رسند، کلاه از سر برمی‌دارند و با شکوه از مردم ما یاد می‌کنند؛ مردمی که وسط این جنگ نابرابر پای حق ایستادند و نخل کمر تا نکردند و خوش به حال ما که هم‌نفس این مردم هستیم و مستأجرهای آخرالزمانی این جغرافیای مهرآفرین.

در این رویداد از 3 دسته افراد اهالی هنر و رسانه در عرصه خبر، هنرهای نمایشی و موسیقی و… تقدیر خواهد شد.

همچنین در بخش دیگری، مبلغان عرصه تبلیغ که مجاهدانه در عرصه جهاد تبیین کوشا بودند، تقدیر می‌شود.

نشر خوبی‌ها دیگر بخش تقدیر این رویداد است و از افرادی که در یک سال اخیر برای حال خوب مردم گام برداشتند نیز تقدیر خواهد شد. در ادامه از یک چهره ملی به عنوان چهره ملی تبلیغ نیز قدردانی خواهد شد.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *