رویکرد دوپهلو آمریکا

رویکرد دوپهلو آمریکا

از یک سو شاهدیم واشنگتن به دنبال استقرار آتش‌بس و تشویق رژیم صهیونیستی به برقراری آتش‌بس است اما در سوی دیگر شاهدیم که با ارسال سلاح و اتخاذ بعضی مواضع، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایات علیه غزه ترغیب می‌کند.

فارس پلاس؛ محسن پاک‌‌آیین در یادداشتی نوشت: رویکرد آمریکا در مسأله جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین، یک رویکرد دوپهلو و منافقانه است. از یک سو شاهدیم واشنگتن از مسیرهای مختلف به دنبال مخابره این پیام است که به دنبال استقرار آتش‌بس و تشویق رژیم صهیونیستی به برقراری آتش‌بس است اما در سوی دیگر شاهدیم که با ارسال سلاح و اتخاذ بعضی مواضع، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایات علیه غزه ترغیب می‌کند.

بعد ازسفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور به سرزمین‌های اشغالی ملاحظه کردیم که حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه، افزایش یافت و اتفاقا چند روز قبل که وزیر خارجه آمریکا در فلسطین اشغالی حضور داشت، بی‌سابقه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی به غزه صورت گرفت. تمام این مسائل نشان می‌دهد که آمریکا مقصر و مشوق اصلی در جنایات و نسل‌کشی صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم غزه است. واشنگتن برخلاف رویکردی که مطرح می‌کند و سعی می‌کند خود را متمایل به صلح و آتش‌بس نشان دهد و به‌خصوص این‌که ادعا می‌کند به دنبال باز کردن راه برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و بهداشتی به غزه است، در عرصه عملی هیچ گامی برنمی‌دارد وصرفا به تبلیغات بر یک بحث کاملا غیرواقعی و جعلی مشغول است. آمریکایی‌ها در ادعاهایی دروغ، جنایات رژیم صهیونیستی را تحت عنوان دفاع از خود مطرح می‌کنند. این در حالی است که این رژیم در ۷۵سال گذشته، شدیدترین جنایات را علیه مردم فلسطین انجام داده و الان که حماس در یک اقدام بازدارنده و تدافعی دست به انجام عملیات طوفان‌الاقصی زده، آمریکایی‌ها به حمایت از جنایات جدید رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند و این جنایات را تحت عنوان دفاع از خود مطرح می‌کنند. حمایت‌های آمریکا از جنایات اسرائیل در حالی است که حتی اگر آن‌طور که واشنگتن ادعا می‌کند صهیونیست‌ها در حال دفاع از خود هستند در حوزه دفاع نیز هیچ‌کسی حق تجاوز به مناطق مسکونی و مردم غیرنظامی ندارد. جنگ، قانون دارد اما رژیم صهیونیستی، تمام قوانین را زیر پا گذاشته است. الان وقایعی که در غزه رخ می‌دهد، مجموعه‌ای از جنگ و جنایت است. جنگ آن چیزی است که در میدان اتفاق می‌افتد و در این زمینه شاهدیم که دست گروه‌های مقاومت اعم از حماس، جنبش جهاد اسلامی، حزب‌ا… و سایر گروه‌ها از جمله انصارا… پر است و جانانه در مقابل جنایتکاران صهیونیست ایستاده‌، می‌جنگند اما صهیونیست‌ها وقتی می‌بینند توانایی ایستادگی در یک جنگ قانونی و جوانمردانه را ندارند، دست به جنایت می‌زنند و به بمباران مردم بی‌دفاع، بیمارستان‌ها، مدارس و…. روی می‌آورند که خلاف تمام قوانین بین‌المللی است. بر همین اساس با قاطعیت می‌توان گفت که رژیم صهیونیستی امروز هم به لحاظ صهیونیستی و هم به لحاظ نظامی و بین‌المللی شکست خورده است و اگر حمایت‌های آمریکا از این رژیم نبود به دلیل نارضایتی‌هایی که در داخل سرزمین‌های اشغالی وجود دارد، این رژیم کاملا نابود شده بود. در کنار نارضایتی‌هایی که در داخل رژیم صهیونیستی وجود دارد، امروز جو جهانی نیز به شکلی است که حتی کشورهایی که زمانی متحد و همراه رژیم صهیونیستی بودند، اکنون کاملا علیه رژیم هستند و درواقع جنایات رژیم صهیونیستی، شرایطی ایجاد کرده که هیچ کشوری، ریسک دفاع از آن را نمی‌پذیرد. به‌خصوص در کشورهای اسلامی شاهد این مسأله هستیم و به همین دلیل است که تلاش‌های بلینکن که ادعا می‌کند به دنبال حل مسأله است به نتیجه نرسیده است. دلیلش هم این است که آمریکا کاملا جانبدارانه و در جهت حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی عمل می‌کند و جنایات و نسل‌کشی این رژیم را نادیده می‌گیرد. به همین دلیل است که گفت‌وگوهای امثال بلینکن با کشورهای مختلف، هیچ حاصلی نداشته و نخواهد داشت.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *