سوت‌زنی| ساماندهی مزار شهدای دانشگاه آزاد تهران شمال با گزارشات مردمی

سوت‌زنی| ساماندهی مزار شهدای دانشگاه آزاد تهران شمال با گزارشات مردمی

پس از انتشار گزارش خبری با محتوای نابسامانی مزار شهدای دانشگاه آزاد واحد تهران شمال، کارکنان و دانشجویان دغدغه‌مند این دانشگاه نسبت به ساخت بنایی در شان شهدا اقدام کرده و در همین راستا معاون فرهنگی دانشگاه اظهار کرد: ساخت جایگاه شهدای گمنام با بودجه خیریه و فعالیت جهادی اعضای دانشگاه صورت گرفت.

سوت‌زنی| ساماندهی مزار شهدای دانشگاه آزاد تهران شمال با گزارشات مردمی

به گزارش خبرگزاری فارس، رسیدگی به مزار شهدا از اصول اولیه تکریم این اماکن مقدس بوده و لازم است متولیان امر نسبت به جایگاه شهدا اهتمام لازم را داشته باشند، به‌نحوی که انتظار می‌رود قبل از تشییع پیکر شهدا و قرارگیری آن‌ها در هر مجموعه‌ای جایگاه مناسبی درنظر گرفته شود.

در همین راستا براساس گزارشات مردمی در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس، شاهد وضعیت نامساعدی برای شهدای گمنام دانشگاه آزاد واحد تهران شمال بودیم که بر همین مبنا گزارش خبری با تیتر «سوت‌زنی| ماجرای نابسامانی مزار شهدای دانشگاه آزاد تهران شمال چیست؟/ اقدام بسیج دانشجویی و وعده جدید دانشگاه» منتشر شد که فیلمی از فضای نامساعد مزار شهدای گمنام این دانشگاه انتشار یافته بود.

مهدی زربخش مسئول بسیج سابق این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ما همان زمان از وضعیت مزار شهدا انتقاد کرده و علیرغم گذشت یک سال از تشییع پیکر شهدا نسبت به انفعال مسئولان دانشگاه اعتراض داشت، البته آن زمان سعی کردند تا فضاسازی حداقلی برای جایگاه شهدا داشته باشند که البته این اقدامات اصلا کافی نبود و محیط اختصاص داده شده واقعا توهین به مقام شهدا بود.

همچنین حجه الاسلام سید هادی سید وکیلی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس لازمه ساخت جایگاهی در شان شهدا را تامین بودجه کافی دانست و با امیدواری از اعضای دانشگاه، دانشجویان و شهرداری منطقه درخواست همکاری کرد.

ساخت بنای مزار شهدا از شهریه دانشجویان نبود

پس از گذشت حدود یک سال با پیگیری از دانشگاه آزاد تهران شمال متوجه ساخت بنایی برای مزار شهدای گمنام این دانشگاه شدیم که به همین علت با معاون فرهنگی و دانشجویی ارتباط گرفتیم که وی ضمن اشاره به تامین بودجه این پروژه اظهار کرد: از سال گذشته برای ساخت جایگاه مناسبی برای شهدای گمنام دانشگاه اقدام کردیم که کمتر از یک میلیارد تومان هزینه داشت، به‌نحوی که این سرمایه از طریق خیریه دانشگاه و ردیف بودجه مسئولیت‌های اجتماعی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تامین شد و هزار تومان از دارایی جاری دانشگاه یا شهریه دانشجویان استفاده نشد.

وی به مراسم افتتاحیه جایگاه شهدا اشاره کرد و افزود: افتتاحیه این مکان مقدس امسال در ایام ولادت امام رضا(ع) با حضور خادمان آستان قدس و پرچم حرم رضوی برگزار شد که مورد استقبال کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه قرار گرفت، زیرا این بنای مقدس با همکاری مستقیم کارکنان صورت گرفت تا جایی که معاون عمرانی دانشگاه داوطلبانه به‌عنوان مهندس ناظر این پروژه قرار گرفت و هر کارمندی به نوبه خود به ساخت این بنا کمک کرد، که همین اقدامات موجب ساخت این جایگاه با هزینه حداقلی شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران بر برنامه‌های فرهنگی حول مزار شهدا تاکید کرد و ادامه داد: ایستگاه صلواتی متناسب با مناسبت‌های ملی و مذهبی در چهارشنبه‌ها کنار مزار شهدا برگزار می‌شود که بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان در این امر تقش موثری دارند.

شهرداری با ما همکاری کند

حجه الاسلام سیدهادی سیدوکیلی درباره ساخت حسینیه کنار مزار شهدا توضیحاتی داد و گفت: قبلا جای مشخصی برای مسجد دانشگاه درنظر گرفته بودیم که با احداث بنای مزار شهدا تصمیم گرفتیم کنار این مکان مقدس حسینیه‌ای ساخته شود، اما بیش از سه میلیارد براورده هزینه شده که امیدواریم با همراهی دانشگاه و نهادهای همکار این اتفاق خوب هم هرچه زودتر محقق شود.

وی همکاری شهرداری منطقه 4 تهران را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: علاوه‌بر کارکنان و دانشجویان از همکاری عزیزان در معراج شهدا در ساخت بنای مزار شهدا تشکر می‌کنیم، اما از شهرداری منطقه انتظار بیشتری می‌رود تا در زمینه زدن تابلوی راهنمای مسیر مزار شهدا و تامین اقلام فرهنگی به ما کمک کنند، زیرا این مزار شهدا مورد استفاده قشر نخبگانی وسیعی شامل ۲ هزار عضو وابسته به دانشگاه و ۳۶ هزار دانشجوی این واحد آموزشی است که در برنامه‌های فرهنگی نیز پذیرای خانواده دانشگاه آزاد و مردم شریف هستیم.

گروه سوت‌زنی خبرگزاری فارس آماده دریافت گزارشات مردمی فساد در سامانه سوت‌زنی و یا از طریق شناسه تلگرامی Sootzani_Farsnews است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *