سیزده نکته در باره واکنش‌ها به لایحه جدید حجاب

سیزده نکته در باره واکنش‌ها به لایحه جدید حجاب

آیا مواضع رسمی و رسانه‌ی جریانات و اشخاص علیه نص صریح قانون اساسی و احکام مقدس اسلام از جمله حجاب مستوجب هیچ کیفری نمی شود؟

سیزده نکته در باره واکنش‌ها به لایحه جدید حجاب

فارس پلاس؛ علی شعبانی در یادداشتی نوشت: بعد از انتشار متن جدید لایحه حجاب از سوی مجلس شورای اسلامی ، واکنشهای مختلفی از سوی طیفهای مختلف نسبت به آن بروز کرد.

روزنامه های غربگرایان را دیروز(یکشنبه ) مرور می کردم . بصورتی کاملا هماهنگ تیتر اول خود را به مسئله لایحه حجاب اختصاص داده بودند: روزنامه اعتماد با تیتر «نگاهی به لایحه حجاب» ، آن را مغایر حقوق اساسی ملت برشمرده و روزنامه سازندگی از این لایحه به عنوان «نقشه اقلیت» یاد کرده و نوشته که انتخاب نوع پوشش آزادی مشروع است. روزنامه شرق نیز عکس بزرگ در صفحه اول خود را به شیخ حسین آقای انصاریان (که اخیرا تعریضی به نحوه برخود با بی حجابی داشت) اختصاص داده و روزنامه هم میهن نیز تحت عنوان نگاه واقع بینانه به مسئله حجاب به نقد این لایحه پرداخته و آن را فاقد منطق و به دور از عقلانیت برشمرده است .

از سوی دیگر روزنامه ها و رسانه های مدعی ارزشها یا به این موضوع نپرداختند و یا از زاویه دیگری به لایحه جدید انتقاد کردند.

بعد از این توصیف چند نکته یا سوال مطرح است :

اول اینکه چه شده که صغیر و کبیر در اردوگاه غرب

دوم اینکه چرا قوه عاقله و مرکز فکر ، سیاستگذاری و اتاق اندیشه ای در میان جریانهای ارزشی نیست تا صدای واحدی در این مقاطع از آنها شنیده شود؟

سوم این سوال مطرح است که آیا مواضع رسمی و رسانه ی جریانات و اشخاص علیه نص صریح قانون اساسی و احکام مقدس اسلام از جمله حجاب مستوجب هیچ کیفری نمی شود؟

چهارم این که مگر بر اساس اصل چهارم قانون اساسی کلیه قوانین و مقررات مدنی، جزایی، مالی، اقتصادی، اداری، فرهنگی، نظامی، سیاسی و غیر اینها بر اساس موازین اسلامی باشد؟آیا این اصل از حقوق اساسی ملت نیست؟اگر هست که هست چرا در روزنامه اعتماد حجاب را مغایر حقوق اساسی ملت برشمرده است؟ آیا ملت مد نظر آنها معدود لجبازان و یا افراد معاندی است که کشف حجاب کرده اند؟

پنجم : مگر در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصل 24 چنین نیامده است: «نشریات و مطبوعات در بیان مطلب آزادند، مگر آنکه مخل مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشند»؟ آیا نفی اصول مسلم اسلامی از جمله حجاب توسط امثال اصلاح طلبان و خاتمی و … مغایر با این اصل قانون اساسی نیست؟

ششم: اینکه آیا باورمان می شد در نظامی که برای تحقق اجکام اسلام و حاکمیت ارزشهای دینی بناشد و قریب به سیصد هزار شهید و بیش از آن جانباز و آزاده مشقتهای فراوانی برای آن تحمل کرده اند، روزی برسد که با صراحت بصورتی هماهنگ در رسانه های غربگرا اینگونه علیه احکام مصرح اسلام قلم فرسایی نمایند؟

هفتم آنکه : خیالپردازان مخالف حجاب و عفاف نمی دانند که رضا قلدر میرپنج با زور و اسلحه و پاسبانهایش نتوانست حجاب را از سر زنان غیور و فهیم این سرزمین بردارد و حالا اینها با چه پشتوانه و دلخوشی می خواهند حجاب از سر آنها بردارند؟

هشتم : در ایام محرم و عزای سالار شهیدان هستیم و حجاب زنان این سرزمین ریشه در 1400 سال عزاداری محرم و صفر و ایام فاطمیه آنها دارد که در آن روضه ها از چادر و معجر در میان کاروان اسرای کربلا و از چادر خاکی مادر سادات در میان کوچه بنی هاشم شنیده اند. بنابراین نمی توانید به این سهولت به جنگ فرهنگ اصیل با 1400 سال قدمت بروید

نهم آنکه: بدانید که هرگونه تلاشی برای کشف حجاب و رفتن به سمت عریانی کاری است شیطانی چرا که مبتکر و مبدع آن شیطان بود و خدای متعال در باره اش فرمود: فَوَسْوَسَ لَهُمَا الشَّیْطَانُ لِیُبْدِیَ لَهُمَا مَا وُورِیَ عَنْهُمَا مِنْ سَوْآتِهِمَا: سپس شیطان آن دو(حضرت آدم و حوا) را وسوسه کرد، تا آنچه را از اندامشان پنهان بود، آشکار سازد(اعراف آیه 20)

دهم اینکه مردان و زنان و پدران و مادرانی که برای حفظ خاک و ناموسشان بیش از دویست هزار شهید داده اند، برای حفظ همان نوامیس تا پای جان آماده دفاع از ارزشها و آرمانهایشان هستند و هرگز اجازه نخواهد داد تا اهداف شوم دشمنان برای کشف حجاب و تبعات ویرانگر آن بر خانه و خانواده و اجتماع تحقق یابد .

یازدهم آنکه بر فرض محال که به آرزویتان رسیدید و حجاب را از زنان این سرزمین ربودید ، غایت و منتهای این بی حجابی را در سرزمینهایی که سالها قبل آن را تجربه کرده اند ، آیا نمی دانید؟ نمی دانید که بیشترین آمار روابط نامشروع، بیشترین آمار فرزندان نامشروع ، بیشترین تعداد سقط جنین و بیشترین مفاسد اخلاقی مربوط به همین کشورهاست؟

دوازدهم آنکه حجاب فقط مظهر اجرای یکی از احکام شریعت محمدی نیست بلکه عَلَم، نماد و پرچم دین اسلام در مذاهب گوناگون اسلامی است و علمداران این پرچم، زنان با بصیرت این سرزمین هستند و هرگز اجازه نخواهند داد، نماد اسلام در سرزمین مقدس ایران محو و حتی کمرنگ شود.

حسن ختام و سیزدهم آنکه رهبری معظم انقلاب فرموند: «توجّه ندارند که چه کسی پشت این سیاستِ رفعِ حجاب و مبارزه‌ی با حجاب است. جاسوسهای دشمن، دستگاه‌های جاسوسی دشمن، دنبال این قضیّه هستند. اگر بدانند، حتماً نمی کنند. به هر حال، این مسئله قطعاً حل خواهد شد. امام، در اوّلین هفته‌های انقلاب، مسئله‌ی حجاب را الزاماً و قاطعا بیان کردند؛ جزو کارهای اوایلِ امامِ راحل (رضوان الله علیه) این بود. حالا هم حل خواهد شد ان‌شاءالله. منتها همه توجّه داشته باشند که دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد بشویم؛ کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد.»

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *