شک نکنید پیروزی غزه قطعی است!

شک نکنید پیروزی غزه قطعی است!

جنگ غزه یک شباهتی هم با جنگ داعش در عراق و سوریه دارد و آن اینکه بر فرض اگر اسرائیل بتواند تمام غزه را هم اشغال کند، اول آسیب‌پذیری اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود و دوم گروههای مقاومت مردمی مثل فاطمیون و حسینیون و زینبیون شکل خواهد گرفت و آزادی فلسطین زودتر از آنچه متصور است، رقم خواهد خورد.

فارس‌پلاس؛ محمدحسین محترم در یادداشتی نوشت: ۱- برنامه اصلی آمریکا براندازی جمهوری اسلامی و نابودی ایران بوده و هست، اما بعد از اینکه فهمید نمی‌تواند و ایران هر روز قدرتمندتر می‌شود، به این نتیجه رسید که بازوهای مقاومت را ریشه‌کن کند.

اول در سال ۸۵ (۲۰۰۶م) به کمک سگ دست پرورده خود- رژیم صهیونیستی- به سراغ حزب‌الله رفت، اما شکست مفتضحانه‌ای خوردند و حزب‌الله قوی‌تر از گذشته به سد محکمی در مقابل رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

بعد در سال ۹۲ (۲۰۱۳م) با ایجاد داعش به سراغ دو کشور در خط مقدم مقاومت‌، یعنی عراق و سوریه رفتند‌، اما مقاومت عراق به یک نیروی سیاسی- نظامی منسجم در ساختار حاکمیت عراق تبدیل شد و بشار اسد که داعش به پشت کاخ ریاست جمهوری‌اش رسیده بود، مقتدرانه ماند و شهید سلیمانی پایان گروه تکفیری آمریکایی داعش را اعلام کرد و این دو کشور همچنان در خط مقدم مقاومت ایستاده‌اند. آمریکا بعد از شکست در عراق و سوریه در سال ۹۴(۲۰۱۵م) با کمک عربستان به سراغ انصارالله یمن رفت، اما نتوانستند یمن را شکست بدهند و اکنون عربستان به سوی ایران برگشته و انصارالله به یک ارتش کارکشته و مقاوم تبدیل شده که جبهه جدیدی در مقابل رژیم صهیونیستی باز کرده است.

حالا آمریکا با تقلیل هدف خود‌، باز به وسیله رژیم صهیونیستی امتحان پس داده در جنگ ۳۳ روزه‌، به سراغ حماسِ رفتند که به فضل خدا حماس نیز مقتدرانه‌تر از گذشته در مقابل آنها خواهد ایستاد و در نهایت همه گروههای مقاومت به کمک هم، نابودی رژیم صهیونیستی را که آغاز شده، رقم خواهند زد. به فرمایش رهبری «در این قضیه غزه و در قضایای بعدی قطعا فلسطین پیروز خواهد شد… ».

پنج نکته مهم اینکه اولا در همه این موارد تلاش کردند در هفته‌های اول با فضا‌سازی و جنگ رسانه‌ای و پروپاگاندا و حجم عظیم بمباران‌ها و کشتار مردم، جبهه مقاومت را مرعوب و افکارعمومی و ملت‌ها را دچار شک و تردید کنند تا شاید بتوانند به اهداف خود برسند‌، اما با به میدان آوردن تمام توان سیاسی– اطلاعاتی– نظامی– رسانه‌ای خود و هزینه میلیاردها دلار نتوانستند.

ثانیا همین روند تقلیل اهداف که از ایران بزرگ به حماس محاصره در یک وجب خاک رسیدند‌، به خوبی درست بودن این فرمایش رهبری را نشان می‌دهد که «افول آمریکا اتفاق افتاده و آمریکای امروز ضعیف‌تر از هر زمان دیگری است».

ثالثا آمریکا که در قضیه فلسطین فریبکارانه خود را به عنوان میانجی بیطرف مطرح و دهها طرح سازش از کمپ دیوید و اسلو و… را بر ملت فلسطین تحمیل کرده بود، در انتهای این روند اکنون مجبور شد نقاب از چهره بردارد و با رسوا کردن خود، با وقاحت‌بارترین شکل خود را یک طرف جنگ اعلام کند! موضوعی که جمهوری اسلامی بیش از ۴۰سال آن را به جهان تذکر و توجه می‌داد که «آمریکا شیطان بزرگ است و نمی‌توان به او اعتماد کرد و به هیچ قول و وعده‌ای پایبند نیست و دروغ می‌گوید که طرفدار حقوق بشر است»!.

اکنون درستی یکی دیگر از هشدارهای رهبرمعظم انقلاب به عینیت در مقابل چشم جهانیان آشکار شد که فرمودند«در قضیه فلسطین، آمریکا شریک جرم قطعی جنایتکاران است. در این جنایات، دست آمریکا تا مرفق در خون مظلومان و کودکان و بیماران، داخل شده و آلوده است».

رابعا مهم‌تر اینکه همه تردیدها را برطرف کرد و این سخن رهبرمعظم انقلاب را حتی برای غافلین و مسامحه‌کاران و سازشکاران عالم به اثبات رساند که تنها راه در مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی‌، مقاومت است و دنیای آینده دنیای موشک و مقاومت است نه دنیای مذاکره و سازش! و «دنیای آینده دنیای فلسطین است نه دنیای رژیم صهیونیستی».

خامسا اکنون حجت برهمگان برای ایستادن در مقابل رژیم صهیونیستی و کمک به مردم مظلوم غزه و فلسطین به هر نحو ممکن تمام شده است.

۲- اما داستان جنگ کنونی غزه از جهات مختلفی شباهت‌های فراوانی به جنگ ۳۳ روزه لبنان دارد، چه از لحاظ برنامه‌ریزی آمریکا و جنایات اسرائیل و چه از لحاظ عملکرد نیروهای مقاومت حماس و الطاف خفیه الهی. بازخوانی پیام رهبر معظم انقلاب به حزب‌الله در روز دهم جنگ، به خوبی شباهت‌ها با جنگ غزه را ترسیم می‌کند. در جنگ ۳۳روزه علیه لبنان که هدف و برنامه‌ریزی آمریکا و رژیم صهیونیستی نابودی کامل و ریشه‌کنی حزب‌الله بود، رهبر معظم انقلاب در پیامی که توسط شهید سلیمانی برای سید حسن نصرالله فرستادند، فرمودند«این‌، جنگ احزاب است و سخت خواهد بود، اما با توکل بر خدا و پایداری، نگران نباشید و حزب‌الله پیروز و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل می‌شود».

ایشان سپس در این پیام در تحلیل شرایط گفتند«از اطلاعات موجود چنین بر می‌آید که آمریکا و رژیم صهیونیستی با استفاده از عنصر غافلگیری می‌خواستند این جنگ را علیه شما آغاز کنند، اما وقتی شما دو نظامی را در عمق سرزمین‌های اشغالی به اسارت گرفتید، آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها پیش از اینکه از لحاظ نیرو و تجهیزات برای این جنگ آماده ‌باشند، آن را آغاز کردند و عنصر غافلگیر کردن شما را از دست دادند و به ‌این ‌ترتیب خداوند متعال طرحی که بسیار بزرگ‌تر از اوضاع کنونی بود، را از شما و از لبنان و کل منطقه دور کرد و این از الطاف خفیه الهی بود».

ایشان با بیان اینکه «جنگ به علت اسارت دو نظامی انجام نشد، بلکه یک پروژه آماده شده بود»، تصریح کردند«برنامه آنها این بود که نیروی هوایی اسرائیل نقاط متعدد در لبنان را بمباران و بعد عملیات زمینی را آغاز و بخشی از جنوب لبنان را اشغال کنند، چرا که آنها می‌خواهند مردم را از شما دور کنند و سپس در شهرهای مختلف به شما حمله کرده و روند از بین بردن حزب‌الله را کامل نمایند».

رهبر معظم انقلاب در ادامه پیام خود تاکید کردند«شما در دنیا اسطوره شدید، باید بایستید و به دنیا ثابت کنید که محاسبات آمریکا و اسرائیل اشتباه بود. جنگ شما جنگ سرنوشت‌ساز است، که شبیه جنگ خندق است، در آن زمان هم جان‌ها به لب آمده بود. اما خداوند متعال بعد از پایداری و صبر مؤمنان، آنها را پیروز کرد». امام خامنه‌ای در پایان پیام خود خطاب به سیدحسن نصرالله فرمودند«ما با شما هستیم و در همه حال از شما حمایت خواهیم کرد، نگران نباشید، مهم این است که صبر کنید و بایستید. به قدرتی تبدیل خواهید شد که هیچ نیرویی نمی‌تواند در برابر آن بایستد».

۳-اکنون نیز در جنگ غزه آنچه که از قرائن و شواهد به دست می‌آید، اولا آمریکا و اسرائیل سناریوی حمله غافلگیرانه و گسترده‌ای برای نابودی حماس کشیده بودند. ثانیا با عملیات پیشدستانه مقاومتِ حماس آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها غافلگیر شدند و عنصر غافلگیر کردن حماس از آنها گرفته شد. ثانیا جنگ به علت حمله حماس نبود بلکه یک پروژه برنامه‌ریزی شده بود که صهیونیست‌ها به علت غافلگیر شدن، دیوانه‌وار و مستاصل به کشتار مردم و کودکان روی آوردند. رابعا این جنگ هم مثل جنگ احزاب بسیار سخت خواهد بود، آن گونه که تاکنون نشان داده شده و جان‌های فلسطینی به لب آمده و خشم ملت‌ها در حال فوران است.

خامسا دشمن جنایتکار تلاش دارد با بمباران‌های حجیم و کشتار مردم بی‌دفاع و فضا‌سازی و پروپاگاندای رسانه‌ای، مردم را از حماس دور و افکار عمومی را منفعل کند که در هر دو موضوع شکست خورد، یعنی هم مقاومت مردم غزه در حمایت از حماس بیشتر شده و هم با موج انتفاضه جهانی و حمایت‌های گسترده‌ای از مقاومت روبه‌رو شدند. سادسا با توکل بر خدا و پایداری جبهه مقاومت، یقینا حماس به پیروزی کامل می‌رسد و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل خواهد شد. لذا اولا همان گونه که رهبر معظم انقلاب در جنگ
۳۳ روزه لبنان فرمودند و همان شد و حزب‌الله قوی‌تر از گذشته ماند، اکنون نیز حماس قوی‌تر از گذشته پیروز خواهد شد.

ثانیا باید تأمل و تأخیر در پاسخ‌های سخت‌تر به اسرائیل را به حساب آماده شدن افکارعمومی جهان برای نبردی سرنوشت‌ساز تلقی کرد که به گفته سید مقاومت حسن نصرالله در دیدار با امیرعبداللهیان «همه سناریوها آماده روی میز است» و باید دانست به فرمایش رهبری «برتری در جنگ به ابزار و سلاح و هواپیما و ناو و ‌تانک نیست، به قدرت ایمان و جهاد و فداکاری همراه با عقل و تدبیر است». ثالثا باید دانست کشتار مردم و کودکان و ریختن شش تن بمب فقط روی یک ساختمان بی‌دفاع نشانه قدرت و پیروزی اسرائیل نیست بلکه چون ناتوان در جنگیدن است، تنها حربه‌اش کشتن بیشتر برای القای برتری است و نباید با جنایت بیشتر اسرائیل ناامید شد و ترسید.

در حقیقت این جنگ «جنگ از سر استیصال با کودکان» است! ناتوانی رژیم صهیونیستی آن قدر هویدا و آشکار شده و ناقوس نابودی اسرائیل آن قدر نزدیک شده که آمریکا مجبور شده رهبری عملیات علیه غزه را به فرمانده سنتکام بسپارد و خود را یک طرف جنگ اعلام کند.

رابعا جنگ غزه یک شباهتی هم با جنگ داعش در عراق و سوریه دارد و آن اینکه بر فرض اگر اسرائیل بتواند تمام غزه را هم اشغال کند، اول آسیب‌پذیری اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود و دوم گروههای مقاومت مردمی مثل فاطمیون و حسینیون و زینبیون شکل خواهد گرفت و آزادی فلسطین زودتر از آنچه متصور است، رقم خواهد خورد و آن گونه که شهید سلیمانی پایان حکومت داعش را اعلام کرد، ان‌شاءالله دور از انتظار نیست که سردار قاآنی پایان حکومت رژیم جعلی صهیونیستی را اعلام کند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *