فارس من| بانوان بسیجی را مسئول تبلیغ حجاب کنید

فارس من| بانوان بسیجی را مسئول تبلیغ حجاب کنید

«حیا و عفاف» علاوه بر آنکه حکم و دستوری الهی است، یکی از عوامل اقتدار ملّی نیز هست که دشمن آن را هدف گرفته است؛ در همین راستا می‌توان از ظرفیت بسیج خواهران برای تبلیغ حجاب بهره جست، اما باید چگونگی تاثیرگذاری به آنها آموزش داده شود.

فارس من| بانوان بسیجی را مسئول تبلیغ حجاب کنید

گروه زندگی: در نگاه رهبر انقلاب اسلامی «حیا و عفاف» علاوه بر آنکه حکم و دستوری الهی است یکی از عوامل اقتدار ملّی نیز هست که دشمن آن را هدف گرفته: «[دشمن] دنبال این است که این عوامل اقتدار ملّی را از بین ببرد؛ هدف دشمن این است. ایمان را از بین ببرد، حیا و عفاف را از بین ببرد.

در همین راستا نیز مخاطبان فارس پویشی با عنوان «از ظرفیت بسیج خواهران برای ساماندهی حجاب استفاده شود» به ثبت رسانده اند. در این پویش آمده است؛ «از ظرفیت بسیج برای ساماندهی بی‌حجابی در سطح شهر می‌توان نهایت استفاده را نمود. پایگاه‌های بسیج از جمله بسیج خواهران ظرفیت فرهنگی بالایی برای این کار دارند.»

* حوزه حجاب رها شده است

برای پیگیری بیشتر این پویش با «سیروس اسماعیلی» ثبت کننده این پویش تماس گرفتیم تا جزئیات این مطالبه را از زبان خود او بازگو کنیم. او از دیار تبریز است و به ما می‌گوید: «خواهر، مادر و همسر بنده چادری هستند، البته آن‌ها به خواست وآگاهی خودشان محجبه شده‌اند و در خانواده ما حتی یک دختر بچه ۶، ۷ساله با عشق چادر می‌پوشد و حجاب دغدغه ماست. من خودم بسیجی هستم و در بسیج دانشگاه، ادارات و محله فعالیت می‌کنم، به نظرم حجاب رها شده است و نه قوه قضائیه، نه دولت و نه مجلس هیچ اقدامی در این راستا نمی‌کنند. در حالی که با قوانین موجود می‌توانند چاره‌ای برای این نیت شوم دشمن بیاندیشند.

*بسیج خواهران در محله‌ها برای بی‌حجابی تعبیه شود

این مخاطب فارس من در ادامه می‌گوید: بنده ۲۰ سال است که در بخش فرهنگی، بسیج فعالیت می‌کنم، پیشنهادی که در جلسات داده شده است، لزوم ایجاد بسیج محلات در مناطق مختلف شهر است. در پایگاه ما ۳۰ نفر خانم به عنوان بسیج فعال شورا عضو هستند. آن‌ها ایده‌های فرهنگی خوبی دارند که از ظرفیت خانم‌های بسیجی در مناطق مختلف و محلات خودشان می‌توان در راستای جلوگیری از بی‌حجابی اقدام کرد. چراکه هر خانم بسیجی مردم محله خودش را به خوبی می‌شناسد و خودشان هم خانم هستند و می‌توانند با بانوان صحبت کنند و آن‌ها را هدایت کنند، اما اگر منِ نوعی که آقا هستم به خانمی تذکر بدهم حجابش را درست کند، صورت خوشی ندارد. بنابراین لازم است بسیج خواهران در محلات برای بی‌حجابی تعبیه شود.

*سه خانم کم حجاب را جذب بسیج کردیم

اسماعیلی تصریح کرد: پایگاه ما در عید غدیر موکبی به نام یکی از بانوان شهیده آذربایجان تدارک دید و در محله‌مان یک کادویی مانند گل برای خانم‌ها در نظر گرفتیم و یک بهانه‌ای برای صحبت برای بانوان کم حجاب ایجاد شد. با این اقدام در حد دو تا سه نفر از خانم‌های کم حجاب جذب بسیج شدند و در حال فعالیت در بسیج هستند. بنابراین می‌توان از هر بهانه‌ای برای تبلیغ حجاب بهره جست و خانم‌ها را جذب بسیج کرد و آن‌ها را با هدف تبلیغ حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در محله خودشان مسئولیت داد. همین که این خانم‌ها مثلا در محله خود به نانوایی یا تره‌بار یا. . می‌روند، به افراد کم حجاب تذکر دهند، چراکه وظیفه شرعی و عرفی ما این است که در حد توان خودمان مردم را به سمت حجاب جذب کنیم و جلوی منکر را بگیریم.

* چگونگی تبلیغ حجاب آموزش داده شود

این مخاطب فارس من تاکید کرد: خانم خود بنده با بسیج خواهران در ارتباط هستند و تجربه یکدیگر را در تذکر به بی‌حجابان و چگونگی تبلیغ حجاب به اشتراک می‌گذارند و ایرادات گفتاری خودشان را برای تذکر اصلاح می‌کنند. اما لازم هست به صورت حرفه‌ای از اساتید، روحانیون حوزه برای چگونگی جذب مردم استفاده کرد تا به مردم یاد بدهند که در محلات دانشگاه تاثیر گذار باشند و روش درست به آن‌ها آموزش داده شود. چراکه برخی از بانوان بی‌حجاب به قدری پرخاشگری می‌کنند که بانوان جرئت امر به معروف ندارند.

اسماعیلی در پایان گفت: ما در تلاشیم ۱۰ تا ۲۰ خانم پخته را به بسیج معرفی کنیم، تا به خانم‌های بی‌حجاب تذکر لسانی دهند. اما لازم است که مثلا سپاه آذربایجان برای این افراد این وظیفه را در نظر بگیرد که اگر کسی به آن‌ها گفت به شما چه ربطی دارد، دلش قرص باشد که مسئولیتی برایش در نظر گرفته شده و در صورت بروز مشکلی از آن‌ها حمایت شود.»

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *