فعال‌تر شدن جوخه ترور موساد/ انتشار لیست اقدام متقابل علیه صهیونیست‌ها ضروری است

فعال‌تر شدن جوخه ترور موساد/ انتشار لیست اقدام متقابل علیه صهیونیست‌ها ضروری است

راه حل محافظت از شخصیت‌ها در محور مقاومت لزوماً تقویت لایه‌های حفاظتی نیست، بلکه برقراری موازنه وحشت در عرصه ترور با رژیم اسرائیل است مثل وضعیتی که در جنگ دریایی ایران و رژیم رخ داد و صهیونیست‌ها مجبور به پایان یکطرفه نزاع شدند.

فعال‌تر شدن جوخه ترور موساد/ انتشار لیست اقدام متقابل علیه صهیونیست‌ها ضروری است

فارس پلاس؛ روایت روز – روزنامه یدیعوت‌آحارونوت خبر داد که حداقل ۳ نفر از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی در جریان حمله هدفمند رژیم ترور شدند. منابع فلسطینی نیز خبر شهادت چند فرمانده «سرایا القدس» را تأیید کردند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که جوخه آدم‌کشی را پس از پایان عید به‌اصطلاح استقلال فعال می‌کند؛ این عید کذایی به مناسبت سالگرد تشکیل رژیم اشغالگر در فلسطین بود که در بازه عصر سه‌شنبه تا عصر چهارشنبه گذشته (۵-۶ اردیبهشت ۱۴۰۲) برگزار شد.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی روز دوم اردیبهشت در گزارشی اعلام کرد: «ارتش اسرائیل تصمیم گرفته است بعد از عید استقلال[!]، پرونده ترور رهبران ارشد گروه‌های فلسطینی را حتی به قیمت تشدید تنش بزرگ، مفتوح کند تا بازدارندگی نظامی به تعادل برسد؛ این اقدام شامل تمام جبهه‌ها در غزه، لبنان و سوریه می‌شود و در این لیست افرادی همچون «صالح العاروری»، «یحیی السنوار»، «اکرم الاجوری»، «مروان عیسی» و دیگررهبران وجود دارند.»

کانال ۱۴ رژیم نیز تصویری را با مضمون لیست جدید ترورهای رژیم منتشر کرده است. در این لیست، نام سید حسن نصرالله نیز آمده است. «صلاح العاروری» معاون دفتر سیاسی حماس، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه و «زیاد النَّخّاله» دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین، اسامی دیگر لیست هستند.

اکنون تمرکز رسانه‌ای رژیم بر روی «صلاح العاروری» است. رژیم او را مسئول تقویت نیروهای مقاومت فلسطینی در لبنان و حملات موشکی به قلمرو تحت اشغال رژیم می‌داند. از منظر صهیونیست‌ها، العاروری حلقه اتصال «تهران – غزه» و «بیروت – بیت‌المقدس» است.

«عاموس یادلین» رئیس اسبق سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل (آمان) گفته بود: «یحیی السنوار و صالح العاروری در واقع موتور محرکی هستند که [ماشین] عملیات‌های سال گذشته در کرانه باختری، قدس و نیز [عملیات] شلیک موشک از لبنان و غزه را به حرکت درمی‌آوردند. وقتی موتور خودرو را هدف قرار دهی، ماشین متوقف خواهد شد.» [۱]

مکتب ترور

مکتب امنیتی یهودیان اشغالگر به دلیل «قلمروی نحیف» و «فقدان عمق استراتژیک»، استوار بر ترور و حذف است. شرق تا غرب اسرائیل در عریض‌ترین نقطه، فقط ۱۱۵ کیلومتر است. این عدد کمتر از فاصله ۱۵۰ کیلومتری تهران-قم است لذا رژیم، از نظر ساختار امنیت داخلی، شکننده است و به تعبیر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هر اقدام تاکتیکی در آن می‌تواند یک شکست راهبردی برای صهیونیست‌ها باشد.

بر همین اساس، سیاست ترور، از اصول مکتب امنیتی صهیونیست‌هاست. «برگمن» خبرنگار محافل امنیتی اسرائیل در کتاب «برخیز و اوّل بکش» در سال ۲۰۱۸ میلادی، رسماً اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در طول حیات خود ۲۷۰۰ عملیات ترور انجام داده است.[۲] گستره جغرافیایی ترورهای رژیم نیز از برزیل (ترور سرهنگ خوزه آلبرتو آلبانو دوآمارنتو) تا مالزی در جنوب شرق آسیا را شامل می‌شود.[۳]

امّا نکته ماجرا کجاست؟

رژیم صهیونیستی به راهبرد ترور عادت کرده است. علت این عادت نیز بیش از آنکه مستحضر به پشتیبانی ارتش آمریکا باشد، ناشی از عدم مقابله به مثل کشورهای دیگر است. راه‌حل محافظت از فرماندهان و یا دانشمندان مسلمان، لزوماً تقویت لایه‌های حفاظتی نیست، بلکه برقراری موازنه وحشت در عرصه اقدام متقابل با رژیم تروریستی اسرائیل است.

ایران در عرصه جنگ کشتی‌ها با رژیم صهیونیستی، هدف قرار دادن پهپادهای جاسوسی آمریکا، اسیرکردن نیروهای متجاوز نظیر کماندوهای ارتش آمریکا و انگلیس و پاسخ به تهدیدات غرب علیه ناوگان دریایی کشورمان، توانست موازنه وحشت را برقرار کند. اکنون به نظر می‌رسد تجاوز به حریم سرزمینی یا حمله به کشتی‌های ایران، از دستور کار جبهه مقابل خارج شده است.

امّا پاشنه آشیل یک دهه گذشته، عدم پاسخ همجنس به ترور مقامات و دانشمندان بوده است. ترورهایی که رژیم در سطح رسمی منکر آن است ولی در سطح رسانه پیرامون آن حماسه‌سرایی می‌کند.

این موضوع در تمام اجزای محور مقاومت صادق است. نتیجه نیز، ادامه راهبرد ترور از سوی رژیم است. اعضای محور مقاومت باید فهرست بانک اهداف خود را منتشر و تعیین کنند که ترور کدام شخص مساوی با اقدام تلافی‌جویانه علیه کدام فرمانده یا مقام در رژیم صهیونیستی خواهد بود. نتانیاهو برای خلاصی از جهنمی که در آن گرفتار شده، قصد دارد با شروع کارزار ترور، بحران را از داخل قلمروی ۱۹۴۸ بیرون بیندازد.

اما اجرای کارزار حذف متقابل، رژیم را در این عرصه به عقب خواهند راند. سود این مدل از اقدام متقابل، در دو حوزه نقد خواهد شد:

اولا؛ اقدام نظامی در پاسخ به عملیات امنیتی صرفاً حس ناامنی به صهیونیست‌های معترض می‌دهد که به نفع نتانیاهو و خلوتی خیابان‌های از معترضان علیه اوست. امّا به دلیل شکاف گسترده اجتماعی میان صهیونیست‌ها، اقدام متقابل علیه مقامات رژیم، احتمالاً با استقبال معترضان کف خیابان‌های تل آویو نیز همراه خواهد شد. نظیر واکنشی که اپوزیسیون وابسته، نسبت به شهادت سربازان ایرانی نشان می‌دهند.

ثانیاً؛ ممکن است در ابتدا سطح تنش به صورت پینگ‌پنگی بالا برود ولی در ادامه، با تثبیت انگار پاسخ قطعی متقابل مبنی بر حذف یک مقام ارشد صهیونیست، تصور ترور یک ایرانی یا یکی از اعضای محور مقاومت از ذهن صهیونیست‌ها حذف خواهد شد.

حزب‌الله لبنان باید در واکنش به فهرست ترور شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی اعلام کند که ترور سید حسن نصرالله، دست‌کم مساوی با اقدام متقابل علیه نخست‌وزیر یا رئیس رژیم صهیونیستی و چند مقام بلندپایه دیگر در این رژیم است. اکنون که صلاح العاروری به عنوان سوژه ترور از سوی جوخه آدم‌کشی موساد اعلام شده، حماس هم باید معادل العاروری در سازمان امنیتی-نظامی رژیم را تعیین و در لحظه موعود، عمل متقابل را انجام دهد.

فرمانده سپاه اخیراً گفته بود که صهیونیست‌ها دو نفر از نیروهای ما را (در سوریه) شهید کردند، اما با دست‌های غیبی ۷ نفر از آن‌ها کشته شدند. عملیات حذف فیزیکی متقابل از سوی تمام اجزای محور مقاومت، راهبرد ترور را برای همیشه به بایگانی رژیم خواهد فرستاد. این راهبرد باید تاجایی ادامه پیدا کند که موازنه وحشت در این عرصه به سمت محور مقاومت سنگینی کند. نظیر اتفاقی که در جنگ دریایی ایران و رژیم صهیونیستی رخ داد و رژیم مجبور به پایان یکطرفه نزاع شد.

[۱]:english.almayadeen.net/news/politics/israels-enemies-celebrating-internal-conflict:-officials

[۲]:independent.co.uk/news/world/middle-east/mossad-assassinations-israel-foreign-operations-arafat-book-shin-bet-ronan-bergman-interviews-a8181391.html

[۳]:middleeastmonitor.com/20201207-the-cynicism-of-international-criminals/

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *