فقه و شخصیت امام خمینی(ره) ایستا نبود

فقه و شخصیت امام خمینی(ره) ایستا نبود

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی عنوان کرد: فقه و شخصیت امام خمینی(ره) ایستا نبود. امام راحل در تفکر، راهنمایی، هدایت و راهبری همواره درحال رویش بود.

فقه و شخصیت امام خمینی(ره) ایستا نبود

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در مراسم شصتمین سالگرد تأسیس حزب مؤتلفه اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی فتح خرمشهر گفت: باید درود بفرستیم به روح همه شهیدان انقلاب اسلامی، شهدای حزب مؤتلفه، شهدای جنگ و بخصوص امام شهیدان حضرت امام خمینی(ره) که تاریخ‌سازی و ملت‌سازی کردند.

وی همچنین تصریح کرد: شهدا و اعضای مؤتلفه از صف‌شکنان بودند که جوانی، عمر و زندگی خود را فدای انقلاب اسلامی کردند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی در ادامه با بیان روایتی از امام رضا (ع) که فرمودند خداوند رحمت کند آن‌هایی که امر ما، جایگاه و موقعیت ما را زنده نگاه می‌دارند اظهار کرد: از آن بزرگوارانی که کلام ائمه را احیا کردند حضرت امام خمینی (ره) و شهدای موتلفه و شهدای جنگ بودند.

وی همچنین بیان کرد: فقه و شخصیت امام خمینی(ره) ایستا نبود. شخصیت ایشان هم در زمان‌های مختلف در حال رشد و کمال بود، امامِ سال ۴۲ با امامِ سال‌های ۵۷ و ۶۷ متفاوت بود و برخی به فقه امام در یک مقطع توجه می‌کنند که آن هم حالت ایستایی دارد و این در حالی است که ایشان ایستا نبودند. امام در تفکر، راهنمایی، هدایت و راهبری همواره درحال رویش بود.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(ره) یک عنصر با حرکت تشکیلاتی و سازمانی بود، اظهار کرد: باید افسوس بخوریم که نتوانستیم به خوبی حرکت امام را جهانی کنیم و در این زمینه کم‌کاری کردیم و شاید بخشی از این کم‌کاری نیز به روحانیت و نیز دوستان و نزدیکان ایشان ارتباط داشته باشد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی در پایان با تأکید بر اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کار تشکیلاتی و سازمانی بها ندادیم، اظهار کرد: ما اینگونه فکر کردیم که تنها با شعار می‌توانیم به اهداف خود برسیم این در حالی است که دشمنان با برنامه‌ریزی به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند و ما نیز با عقلانیت، همبستگی ملی، محبت ملی، اعتماد بخشی خواهیم توانست در مقابل نقشه‌های دشمن بایستیم.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *