مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا: میزان خودکشی در ایالات متحده رکورد زد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا: میزان خودکشی در ایالات متحده رکورد زد

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC)، مرگ و میر خودکشی ایالات متحده در سال 2022 به بالاترین حد خود رسیده است. بیش از نیمی از خودکشی‌ها با سلاح گرم بوده‌است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا: میزان خودکشی در ایالات متحده رکورد زد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌ان‌ان، بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، میزان خودکشی آمریکایی‌ها در سال گذشته به یک رکورد در تاریخ این کشور رسیده‌است.

در سال 2022 حداقل 49هزار و449 نفر به دلیل خودکشی جان خود را از دست دادند (تقریباً 15 مرگ به ازای هر 100هزار نفر).

نرخ خودکشی آمریکا در سال 2021 رو به افزایش گذاشت و با ادامه افزایش در سال 2022، نرخ ها از رکورد قبلی در سال 2018 فراتر رفت.

نرخ خودکشی در سال گذشته (14.9 مرگ به ازای هر 100هزار نفر ) 5درصد بیشتر از رکورد قبلی در سال 2018 بود که 14.2 مرگ به ازای هر 100هزار نفر را ثبت کرد که نشان دهنده جهشی 10درصدی در طول 2 سال است.

«دبرا هوری» مسئول ارشد پزشکی سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری، گفت: « مهم است که بدانیم این افزایش‌ها را برای سال‌های بسیار زیادی شاهد بوده‌ایم. در سال‌های 2019 و 2020 کاهش جزئی وجود داشت اما واقعاً در 15 سال گذشته، ما در مسیر افزایش بوده‌ایم.»

وی افزود که همه کسانی که بر اثر خودکشی می میرند، مشکل سلامت روانی ندارند.

مرکز ملی آمار بهداشت سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها، داده هایی را که ایالت ها و سایر حوزه های قضایی هر ماه به سیستم ملی آمار حیاتی گزارش می دهند جمع آوری کرده و آخرین به‌روزرسانی، که پنجشنبه منتشر شد، مجموعه‌ای از داده‌های موقت برای سال 2022 را نشان می‌دهد، اما داده‌ها تا اواخر سال نهایی نمی‌شوند.

خودکشی در آمریکا به یازدهمین علت مرگ در سال 2021 رسید و داده های موقت سال 2022 نیز همین موضوع را نشان می دهد. بر اساس این آمارها خودکشی به عنوان عامل مرگ بعد از بیماری مزمن کبدی و بالاتر از آنفولانزا و ذات الریه قرار دارد.

داده‌ها نشان می‌دهد که در بیش از نیمی از خودکشی‌ها در سال ۲۰۲۲، سلاح گرم نقش داشته است.

گزارش جداگانه‌ای که در ژوئن(خرداد-تیر) توسط مرکز جانز هاپکینز منتشر شد، نشان داد که به طور کلی خودکشی‌های مرتبط با اسلحه عامل محرک افزایش اخیر در نرخ خودکشی بوده است. میزان خودکشی با اسلحه بین سال‌های 2019 تا 2021 به مقدار 10 درصد افزایش یافته، اما میزان خودکشی‌هایی که اسلحه نداشته‌اند در همان بازه زمانی 8درصد کاهش یافته است.

طبق این گزارش، مردان سفید پوست، همراه با افراد 75 ساله و بالاتر، در سال 2021 بیشترین خودکشی با اسلحه را داشتند.

یکسالی می شود که به دلیل نگرانی از بالا رفتن آمارها، آمریکایی ها برای جلوگیری از خودکشی یک خط تلفن 988 با نام خط زندگی خودکشی و بحران راه اندازی کردند بر اساس نظرسنجی که ماه گذشته توسط سازمان اتحاد ملی برای بیماری روانی منتشر شد، بیش از 80 درصد از بزرگسالان یا با خط 988 آشنا نبودند یا هرگز درباره آن چیزی نشنیده بودند.

بر اساس نظرسنجی پاییز گذشته که سی‌ان‌ان با مشارکت بنیاد خانواده کایزر انجام داد، از هر 10 بزرگسال در ایالات متحده، 9 نفر فکر می‌کنند که کشور در حال تجربه یک بحران سلامت روان است.

بیش از 1 نفر از هر 5 بزرگسال، سلامت روان خود را ضعیف توصیف کرده اند. یک سوم از کل بزرگسالان گفتند که در طول سال گذشته همیشه یا اغلب احساس اضطراب می کردند. حدود 1 تن از هر 5 بزرگسال هم گفت که در طول سال گذشته اغلب یا همیشه افسرده یا تنها بوده اند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *