مسجدالحرام از جمعیت خالی شد +فیلم

مسجدالحرام از جمعیت خالی شد +فیلم

با خروج بیش از 2 میلیون و 500 هزار زائر حج تمتع از مکه مکرمه و حضور آنها در صحرای عرفات، مسجدالحرام خلوت، و تعداد زائران محدود شده است.

مسجدالحرام از جمعیت خالی شد +فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مسجدالحرام از روز گذشته با خروج زائران حج تمتع از مکه و انتقال آنها به صحرای عرفات به منظور انجام مناسک حج تمتع، خلوت شده است.

در این مکان مقدس در روزهای گذشته به دلیل ازدحام جمعیت، امکان طواف در جوار کعبه وجود نداشت و همه طبقات خانه خدا مملو از جمعیت بود. (اینجا ببینید) اما امروز زائران حج تمتع دیگر در مسجدالحرام حضور ندارند و فقط افراد ساکن مکه مکرمه و گروهی از متولیان خانه خدا به طواف کعبه می‌پردازند.

مسجدالحرام ـ ساعاتی قبل

هفته‌های گذشته مسجدالحرام از زائران عمره مفرده خالی شد و بر اساس اعلام سعودی‌ها فقط افراد دارای ویزای حج تمتع، امکان تشرف به مکه مکرمه را داشتند.

سال‌های گذشته با خلوتی مسجدالحرام هم‌زمان با روز عرفه، پرده کعبه طی مراسمی تعویض می‌شد. اما امسال سعودی‌ها اعلام کردند که پرده جدید خانه خدا در اول محرم نصب می‌شود.

فیلم هوایی از مسجدالحرام ـ صبح امروز

به گزارش فارس، امسال بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف در مناسک حج تمتع حضور دارند. زائران روز گذشته از مکه به سوی صحرای عرفات حرکت کردند و امروز هم‌زمان با نهم ذی‌الحجه در عربستان، در عرفات مشغول نیایش هستند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *