همه دنیا فلسطین می‌شود!

همه دنیا فلسطین می‌شود!

اسرائیل نشان داد که غرب چیست. رؤیایی که ده‌ها سال با آن مردم دنیا را مسحور خویش کرده‌اند، جز تردستی و شعبده نبوده است. گویا مدرنیته افیون مغزهاست. توهمی که سر تا سر محسوسات را پوشانده و انسان را که مبدأ و مقصد جهان است، چنان چیره دروغ و فریب خویش کرده که همه چیز را آن گونه که شیطان بپسندد می‌بیند.

فارس‌پلاس؛ سعید توتونکار در یادداشتی نوشت: اگر ذهن منفعل استعمارزده ما بگذارد، ما رأیت إلا جمیلا را شهادت خواهیم داد. کجا؟!

در قضیه فلسطین؛ در باریکه غزه… زمانی که دشمن تمام درندگی‌های ممکن را یک کاسه می‌کند و خالصانه وارد میدان می‌نماید، ناخودآگاه سوی دیگر ماجرا شکل می‌گیرد.

شاید هیچ گاه به باور رژیم خونخوار اسرائیل نمی‌گنجید که بتواند نقش تاریخی سپاه شام را در آن نقطه محاصره شده باز آفرینی کند.

نمی‌دانست که در حال احیای اندیشه عاشوراست. اسرائیل با دشمنی خود کمک کرد تا پرچم مقاومت بر موج انفجارهای مهیب بیمارستان و اردوگاه بالا رود و درست در وسط آسمان به اهتزاز در آید تا همه دنیا بلندی قامت و شکوه قیامت مقاومت را خود مستقیم بدون فیلترهای رسانه‌ای و سانسورهای خبری مشاهده کند.

عجیب اینکه اسرائیل به یاری آمریکا و چند کشور غربی و عربی به عنصر مقاومت حیثیتی جهانی بخشید.

هر چه دایره وحشی‌گری اسرائیل علیه غزه و فلسطین و محور مقاومت بیشتر می‌شود، فطرت‌های بیشتری بیدار و هشیار می‌شوند و با آن همزادپنداری می‌کنند.

بسیاری سویه‌های استبدادهای خرد و کلان را در اطراف خود کشف می‌کنند و می‌آموزند که چگونه می‌توانند از آن عبور کنند.

در عصر فرار از ایمان و شک و شرک فراگیر عظمت انفجار بمب‌های اسرائیل که به فریاد جهنمی شیطان می‌ماند، اثبات کرد که یک چیز قدرتمندتر از هر پدیده دهشتناکی در عالم وجود دارد و آن ایمان و اراده انسان است.

انسان تحقیر شده غربی که آموخته اسیر سست‌ترین شهوات و خودخواهی‌ها باشد، امروز، اینجا، در غزه انسان‌هایی را می‌بیند که ابرقهرمانان همه داستان‌های خیالی هالیوودی را می‌بلعند و از زیر آوارهای صدها تنی ساختمان‌های سوخته و ویران شده قد می‌کشند و لبخند می‌زنند و دلیری می‌کنند و سلحشورانه پای مقاومت می‌ایستند.

امکان نداشت با هیچ وسیله‌ای بتوانیم مرزهای بی‌نهایت قدرت ایجابی مقاومت را به جهانیان اثبات کنیم.

شیطان خود بدون اینکه بخواهد در طرح عظیم پروردگار نقش بازی کرد و در مسیر خالص‌سازی جبهه باطل، عزت و شکوه و افتخار جبهه حق و حق‌مداران و زبونی و استیصال جنایتکاران و تجاوزگران را عالمگیر کرد.

چه اتفاق عجیبی… سپاه شوم یزید یقین داشت که آل الله را چنان لگدکوب کرده که بویی از اسلام ناب به مشام شام نخواهد رسید. اما…

بسیاری سعی داشته و دارند تا با مجیزگویی ارباب شیطانی دولت‌های استکباری غرب و شرق و اظهار خاکساری و مذلت در برابر پوسته باشکوه تمدن ضد انسان آنان جایگاه و جایزه‌ای در قلب سیاه و شرور شیطان پیدا کنند. صفحه رسانه‌هایی که سفره تهوع تاریخی برده‌های ذهنی غرب است، هر روز بخشی از خوراک افکار وامانده وابسته را با اسم‌های شناس و ناشناس به خورد مخاطبانش می‌دهد. تعفنی که هر روز بیشتر از دیروز شامه مردمان را می‌آزارد و ناپاکی و گندیدگی خود را آشکارتر می‌کند. لاشخورهایی که از فضولات اندیشه جانوران ضد بشر ارتزاق می‌کنند و مانند کرم‌هایی در حسرت حشره شدن می‌جنبند و در کثافت آنان می‌لولند و دیگران را به ضیافت سرطان غرب‌پرستی دعوت می‌کنند.

مغزهای غرق در مخدرات و مسکرات تفکرات غربی و ذهن‌هایی که هر روز هزار هزار شیطان در آن تکثیر می‌شوند و آنجا را خانه آباء و اجدادی خود می‌دانند.

آدم‌هایی که پیش از این تصرف شده‌اند و عملیات اسرائیل در آنها به پیروزی رسیده و شهروند بی‌چون و چرای خونخواران تاریخ‌اند.

اما مقاومت در حال برش بزرگی در تاریخ است… مقاومت دارد ملت جهانی خویش را می‌سازد. مقاومت در حال جهانی شدن است. انگار موجی بزرگ در حال شکافتن زمین است تا شرق و غرب دیگری بیافریند و سپاه جاهلیت مدرن را بار دیگر به سوی خود بخواند و مانند قارون در زمین و مانند فرعون در نیل فروبرد.

روزی که جهان بر سر ستمگران خراب شود نزدیک است. اتفاق بدون آنکه رسانه‌ای داشته باشد از مسیری که به گمان هیچ کس نمی‌رود و از دسترس همگان خارج است در حال وقوع است. موج مقاومت به فطرت‌ها پیوند خورده و شکوفه زده…

امروز از هر نقطه زمین دانه‌هایی که نمرده‌اند و نپوسیده‌اند با رایحه مقاومتی که در فضا پیچیده سبز شده‌اند و سر از ویرانه‌های زندگی مادی برمی‌کشند و انگار که گویی صوری دمیده شده بالا می‌آیند و زندگی را از فراز ویرانه‌های غزه شهادت می‌دهند. آری این است قدرت غرب که سعی داشت خود را زاینده و زندگی بخش بنمایاند. می‌خواست زیبا و با شکوه به نظر آید.

آری تمدنی که جز مرگ دردآور و درندگی بی‌مرز هیچ نیست. اسرائیل نشان داد که غرب چیست. رؤیایی که ده‌ها سال با آن مردم دنیا را مسحور خویش کرده‌اند، جز تردستی و شعبده نبوده است. گویا مدرنیته افیون مغزهاست. توهمی که سر تا سر محسوسات را پوشانده و انسان را که مبدأ و مقصد جهان است، چنان چیره دروغ و فریب خویش کرده که همه چیز را آنگونه که شیطان بپسندد می‌بیند.

اما مقاومت…. به دیوارهای تمدن رسید و پرده نمایش را پاره کرد و تاریکی سالن نمایش و‌ پوچ بودن صورت بزک کرده علم‌نمای جهل‌آفرین جهان زیست غربی را نشان داد.

انگار دارند بیدار می‌شوند. نه از مبادی رسمی تعریف شده که امکان مهاری برای آن وجود داشته باشد. نه از مرحله ذهن که صورتک‌های عفریته فرشته‌نما بتوانند آن را تسخیر کنند؛ بلکه درست از ورای آن از قلب. از حرم الله که همواره راهی از آن به آسمان است و‌ معادلات زمین را در مشت خود دارد.

انگار تقدیر بشر این است که بار دیگر از مسجد الأقصی معراج را تجربه کند.

مقاومت دارد زمین بازی سلطه جهانی صهیونیزم را بر هم می‌زند. مقاومت دارد شورشی را رسوا می‌کند. دارد زمین را به صاحبانش بازمی‌گرداند.

مقاومت دارد معجزه می‌کند و انسان را بار دیگر به رخ اهل زمین و آسمان می‌کشد و انکار هیولاهای دیوسیرت را بی‌اعتبار می‌کند.

مقاومت دارد رمز زندگی و خط سازندگی را علنی می‌کند و تلاش دشمن انسان برای پنهان کردنش جز رسوایی و افشای بیشتر در پی ندارد. مقاومت در حال پیشروی از مسیر درست خویش است. ملت جهانی مقاومت دارد مبعوث می‌شود. خبری در راه است…

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *