همه هزینه‌ها برای پادشاه ۷۴ ساله انگلیس/ شعار مردم: مرگ بر شاه

همه هزینه‌ها برای پادشاه ۷۴ ساله انگلیس/ شعار مردم: مرگ بر شاه

درست یک کیلومتر آن‌ طرف‌تر از مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم و کاملیا در کلیسای وست‌‌مینیستر، مردم انگلیس با تجمع در میدان ترافالگار شعار «مرگ بر شاه» سر دادند.

همه هزینه‌ها برای پادشاه ۷۴ ساله انگلیس/ شعار مردم: مرگ بر شاه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، چند روزی است که رسانه‌های انگلیسی تمام توجهات خود را به مراسم تاجگذاری چارلز سوم، معطوف کرده‌اند‌.

چارلز سوم سوار بر کالسکه طلایی ۵ متری و در مراسمی که رسانه‌ها هزینه آن را بیش از ۱۰۰ میلیون پوند تخمین زدند، با جواهراتی به جامانده از دوران استعمار در کلیسای وست‌‌مینیستر تاجگذاری کرد.

همزمان با تاجگذاری پادشاه ۷۴ ساله، حدود ۲۰۰۰ نفر از مخالفان سلطنت یک کیلومتر آن طرف‌تر در میدان «ترافالگار» لندن، تجمع کردند و با در دست داشتن پلاکاردهای زرد رنگی که نوشته شده بود «مرگ بر شاه» و «مرگ بر سلطنت»، انزجار خودشان از این مراسم را نشان دادند.

طبق گزارش رسانه‌ها، نیروهای امنیتیِ انگلیس رهبر گروه ضدسلطنتی «جمهوری» و چندین نفر دیگر را که تظاهرات برپا کرده بودند، بازداشت کرده‌اند.

آن طور که یورو نیوز گزارش داده بودجه مراسم تاج‌گذاری پادشاه بریتانیا، توسط دولت این کشور تأمین می‌شود، بنابراین بخش زیادی از هزینه‌ها بر دوش مالیات‌دهندگان بریتانیایی خواهد بود.

پایان پیام/ ت 117

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *