پیام‌ واضح شب سخت و پر تلفات صهیونیست‌ها به دنیا چه بود؟

پیام‌ واضح شب سخت و پر تلفات صهیونیست‌ها به دنیا چه بود؟

تحولات شب گذشته در غزه این پیام واضح را داشت که گروه‌های مقاومت فلسطینی چنانچه وعده داده بودند، توان و ظرفیت خود را برای عملیات اصلی حفظ کرده و رژیم اسرائیل همچنان از وارد کردن ضربات تأثیرگذار به آنها عاجز است.

پیام‌ واضح شب سخت و پر تلفات صهیونیست‌ها به دنیا چه بود؟

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – نورنیوز نوشت: شب گذشته و پس از گذشت سی‌وپنج روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، هم‌زمان با بمباران سنگین مراکز درمانی به ویژه بیمارستان الشفاء از سوی جنگنده‌های ارتش اسرائیل، شهر غزه شاهد مجموعه عملیات‌های پیروزمندانه گروه‌های مقاومت علیه اشغال‌گران صهیونیست بود.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص اعلام کرد؛ شب گذشته برای اسرائیل سخت‌تر از حمله هفتم اکتبر بود، زیرا ده‌ها نفر از نیروهای آن در درگیری با مقاومت کشته شدند و جنازه‌های آن‌ها در خیابان‌ها رها شده است.

وب‌سایت المانیتور نیز اعلام کرد؛ با وجود جنگ و حملات شدید رژیم صهیونیستی علیه غزه از هفتم اکتبر گذشته، سران این رژیم اذعان دارند که شکست و فروپاشی حماس همچنان بعید و دور از انتظار است.

شدت درگیری‌های شب گذشته چنان بود که یک خبرنگار در داخل بیمارستان الشفا در گفتگو با الجزیره اعلام کرد؛ هزاران نفر بیمار، مجروح، کادر پزشکی و درمانی و نیروهای امداد و نجات در داخل این بیمارستان محاصره شدند و ارتباط با کادر پزشکی، خبرنگاران و شهروندان فلسطینی حاضر در بیمارستان شفا به کلی قطع شده است.

این خبرنگار افزوده است؛ تقابل بسیار شدیدی در فاصله ۲۰۰ تا ۵۰۰ متری بیمارستان در جریان است، به‌گونه‌ای که تمامی ساختمان‌های اطراف بیمارستان بمباران شده و هر کسی در داخل بیمارستان حرکتی داشته باشد، هدف قرار می‌گیرد.

یکی از اعضای کادر پزشکی بیمارستان الشفا نیز با ارسال ویدئویی اظهار کرد؛ بمباران و حملات به محدوده پیرامونی و دروازه‌های بیمارستان ادامه دارد و آمبولانس‌ها قادر به حرکت نبوده و بمب‌های فسفری به اطراف بیمارستان الشفا به شکل گسترده شلیک می‌شود و هیچ فضایی برای پذیرش مجروحان جدید در بیمارستان وجود ندارد.

گرچه ارتش صهیونیستی به زعم خود می‌خواست با بمباران گسترده مراکز بیمارستانی، فرصت ابتکار عمل را از مقاومت بگیرد، اما بزرگترین حمله سازمان‌یافته گردان‌های نظامی القسام، سرایا القدس و شهدای الاقصی به اشغال‌گران صهیونیست که قصد ورود به غزه را داشتند رقم خورد.

منابع محلی تحولات شب گذشته را این‌گونه روایت کردند که؛ صهیونیست‌ها پس از آنکه مقاومت به آنها اجازه داد در طول روز بدون مقاومت در مناطقی پیشروی کنند، پس از آنکه به مناطقی که در آن کمین آماده شده بود رسیدند، به دام افتادند که در همه کمین‌ها و در یک لحظه هماهنگ، آتش جهنم در همه محورها به روی آنها گشوده شد.

کمین بزرگ در غرب تل الهوا، کمین در اطراف بیمارستان الشفاء، کمین در غرب قرارگاه الشاطی که شاهد بیشترین تعداد کشته شدگان دشمن بود، کمین در غرب بیت لاهیا در شمال نوار غزه و… از جمله این موارد بودند، چنانچه رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتباط ارتش رژیم صهیونیستی با بیشتر نیروهایش در اردوگاه الشاطئ در غرب غزه قطع شده است.

نکته آنکه؛ سرهنگ «شلداگ زیعور» فرمانده یگان زرهی ارتش رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته در غزه کشته شد و پیش از او نیز مشاورش «آنی عویدان» در همین منطقه کشته شد. شلداگ تا این لحظه عالی‌ترین رتبه در ارتش رژیم صهیونیستی است که در حمله زمینی به غزه کشته شده است.

در همین خصوص سرلشکر «فایز الدویری» تحلیلگر نظامی معتقد است: نبرد حقیقی هنوز شروع نشده، تانک‌ها و نظامیان اسرائیلی اهدافی ساده و آسان خواهند بود، در صورت ادامه پیشروی اشغالگران به داخل غزه، خسارت و تلفات انسانی این رژیم چند برابر خواهد شد، نبرد در غزه و دیگر مناطق جهان قابل مقایسه نیست، زیرا مبارزان حماس فرزندان این منطقه هستند و از حمایت و پشتوانه مردمی برخوردارند.

این حجم از تلفات و خسارات وارده به نفرات و تجهیزات ارتش متجاوز اسرائیل آن هم بعد از ۳۵ روز و با وجود وارد شدن خسارت‌های سنگین به زیرساخت‌های غزه، نشان می‌دهد این توان در گروه‌های مقاومت وجود دارد که جدی‌ترین حملات را علیه ارتش رژیم انجام بدهند.

تحولات شب گذشته در غزه این پیام واضح را داشت که گروه‌های مقاومت فلسطینی چنانچه وعده داده بودند، توان و ظرفیت خود را برای عملیات اصلی حفظ کرده و رژیم اسرائیل همچنان از وارد کردن ضربات تأثیرگذار به آنها عاجز است.

«باتلاق غزه» کلیدواژه‌ای است که بسیاری از تحلیل‌گران نظامی و امنیتی حتی در داخل اراضی اشغالی، از همان ابتدای تصمیم‌گیری کابینه جنگی نتانیاهو برای ورود زمینی به غزه نسبت به آن هشدار داده بودند، موضوعی که به‌ویژه شب گذشته شمه‌ای از آن هویدا شد.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *