چرا همراهی رسانه‌ای با تروریست‌ها جرم نیست؟!

چرا همراهی رسانه‌ای با تروریست‌ها جرم نیست؟!

اگر حادثه تروریستی در اروپا رخ دهد با ماده و تبصره و درصورت راستی آزمایی ترور را محکوم می‌کنید یا شمع به دست دم در سفارت تروریست را محکوم می‌کنید و با قربانیان سفیدپوست مو بور چشم رنگی همدردی؟!

چرا همراهی رسانه‌ای با تروریست‌ها جرم نیست؟!

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – جوان نوشت: همزمان با حمله تروریستی عوامل داعش به زائران حرم شاهچراغ، برخی کاربران ضدانقلاب یا اصلاح‌طلب، شروع به نوشتن و انتشار توئیت‌هایی کردند که مسیر ذهنی مخاطب را از مجرمان اصلی این حمله (داعش و حامیان غیرمستقیم آن) به داخل بکشانند. مثلاً صدای امریکا می‌گفت داعش هیچ انگیزه‌ای برای عملیات در داخل ایران ندارد! آن کاربر ضدانقلاب توئیت می‌زد که چرا پوستر‌ها آماده بودند، در حالی که پوستر‌ها برای حادثه تروریستی آبان ۱۴۰۱ بود و صرفاً تاریخ‌ها تغییر کرده و منتشر شدند. آن دیگری می‌گفت سرگرم موضوع حجاب شدید، امنیت را فراموش کردید، در حالی که هر امری مسئول خود را دارد و تقسیم وظایف از امور بدیهی است.

قیس قریشی، یک کنشگر سیاسی- اجتماعی ساکن لندن در همین زمینه در توئیتر نوشت: «به عنوان شهروندی که بشدت مخالف برخورد‌های قهری و امنیتی هستم دیشب توئیت‌هایی از افراد معروف سیاسی و رسانه‌ای درباره عملیات تروریستی شاهچراغ دیدم که تا الان فکرم رو مشغول کرده! والله قسم شک دارم اگر جای نهاد امنیتی باشم بتونم تحمل کنم عده‌ای با هر نام و نشانی درست در زمان فاجعه تروریستی این‌قدر راحت همراه با تروریست‌ها بنویسند و تشکیک کنند و…. هیچ کجای دنیا آزادی همراهی مستقیم یا غیرمستقیم با تروریسم وجود نداره! باید به سرعت قانون برخورد با چنین فرهنگ کثیف و رذیلانه و خطرناکی وضع شود.»

حرف او بی راه هم نیست. پیش از این، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خواستار برخورد با کسانی شده بود که امنیت روانی مردم را از طریق فضای مجازی به هم می‌ریزند: «یکی از حقوق عامه، امنیت روانی جامعه است. اینکه یک عده‌ای آنجا بنشینند و با استفاده از فضای مجازی یا غیرمجازی مدام روی اعصاب مردم راه بروند و امنیت ذهنی مردم را به هم بزنند، مردم را بترسانند و مانند اینها، خب این خلاف مقتضای احیای حقوق عامه است و قوه قضائیه باید وارد بشود. البته اطلاع دارم که در بعضی اوقات و در بعضی از موارد دادستانی‌ها وارد شده‌اند و کار‌هایی هم انجام داده‌اند، لکن باید با برنامه‌ریزی و با انضباط این کار انجام بگیرد، این کار باید با قاعده انجام بگیرد؛ این جایش خالی است و بایستی مثلاً این کار‌ها را انجام بدهد.»

قریشی در توئیت دیگری هم نوشت: «اگر حادثه تروریستی در اروپا رخ دهد مثل دیشب با ماده و تبصره و درصورت راستی آزمایی ترور را محکوم می‌کنید یا محکم و بدون تردید و شمع به دست و اشک به گونه و دم در سفارت تروریست را محکوم می‌کنید و با قربانیان سفیدپوست مو بور چشم رنگی همدردی؟!»

به دفعات همین اتفاق روی داده و وقتی غربی‌ها هدف حملات این‌گونه هستند، همه محکوم می‌کنند و کسی منتقد دستگاه‌های امنیتی غرب نمی‌شود و حتی برای ابراز همدردی، جلوی سفارتخانه کشور محل حمله، شمع هم روشن می‌کنند، اما به ایران که می‌رسد، هزار و یک بهانه می‌آورند تا تروریسم علیه ملت خود را محکوم کنند!

تکلیف رسانه‌های ضد ایرانی که روشن است و انتظاری از آن‌ها نیست، اما داخلی‌ها چطور؟! اینترنشنال که اکنون تروریستی بودن حمله مسلحانه به شاهچراغ را زیر سؤال می‌برد و این حمله تروریستی را به نهاد‌های حاکمیتی ارتباط می‌دهد و می‌گوید حاکمیت حمله مسلحانه ترتیب داده تا گسترش اراضی حرم شاهچراغ را به حاشیه ببرد! همان اینترنشنالی که پس از حمله تروریستی به رژه اهواز، تریبون خود را در اختیار سخنگوی تروریست‌ها قرار داد تا او توضیح دهد چرا مردم ایران را به گلوله بسته اند! لذا از آن‌ها انتظاری نیست، اما فعالان داخلی در مسیر حرکت اینترنشنال چه می‌کنند؟!

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *