چهار گروهی که از توافق ایران و آمریکا عصبانی‌اند

چهار گروهی که از توافق ایران و آمریکا عصبانی‌اند

خبر توافق تهران و واشنگتن برای مبادله زندانیان، به سرعت خبر داغ جهان شد؛ حالا چند گروه داخلی و خارجی از این موضوع عصبانی شده‌اند.

چهار گروهی که از توافق ایران و آمریکا عصبانی‌اند

فارس پلاس؛ روایت روز – از ساعاتی پیش توافق ایران و آمریکا درباره مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های بلوکه شده، خبر داغ رسانه‌های جهان شده است. این خبر بازتاب‌های زیاد داشته است.

۴ گروهی که از خبر توافق ایران و آمریکا به شدت ناراحت شدند و مقابل آن موضع گرفتند:

۱. رژیم صهیونیستی طبق معمول از موفقیت‌های دیپلماسی ایران هراس دارد و غیرممکن است که اخبار موفقیت دیپلماسی ایران منتشر شود اما ناراحتی خود را کتمان کند!

شبکه کان رژیم صهیونیستی این توافق را ناشی از گروگانگیری ایران دانست و گفت که این توافق برای اسرائیل تبعات دارد.

شبکه 14 رژیم صهیونیستی این توافق را زنگ خطر برای رژیم صهیونیستی دانست.

۲. جمهوری‌خواهان و سیاست‌مداران آمریکایی که در دولت ترامپ حامی سیاست‌های فشار حداکثری بر ایران بودند، آنها نیز به این توافق واکنش نشان دادند و این توافق را تقبیح کردند.

مایک پمپئو وزیر خارجه دولت ترامپ گفت: «توافق ایران و آمریکا وحشتناک است. ایرانی ها امروز خوشحال هستند؛ دولت بایدن در برابر ایران ضعیف عمل می کند، آمریکا نباید به ایران امتیاز می داد. آنها ۶ میلیارد دلار پول دریافت می کنند.»

تام کاتن، دیگر مقام جمهوری‌خواه آمریکایی هم توافق تهران و واشنگتن بر سر تبادل زندانیان را «رقص بایدن به ساز ایران» عنوان کرده است.

ران دیسانتیس، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جموری ۲۰۲۴ آمریکا در صفحه خود با حمله به توافق ایران و آمریکا بر سر تبادل زندانیان نوشت: «بایدن باید از دنبال کردن وسواس‌گونه توافق‌هایی که امنیت ما را در خطر قرار می‌دهد، پرهیز کند.»

مایک پنس معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا: «علی‌رغم اینکه از آزادی زندانی‌مان خوشحالم اما مردم آمریکا باید بدانند که بایدن اجازه داده است بزرگترین باج تاریخ را به ایران بدهیم.»

۳. اپوزیسیون که معمولا از فشار حداکثری غرب بر مردم ایران، بارها حمایت کرده و حتی به حمله نظامی غرب به ایران پافشاری دارد، واضح است که خبر توافق ایران و آمریکا به مذاق آنها خوش نیاید.

اینترنشنال: آمریکایی‌ به جای این توافق باید تحریم‌ها را افزایش می‌داد و حمله نظامی به ایران می‌کرد!

۴. اصلاح‌طلبان هم از توافق ایران آمریکا ناراحت‌اند! از سه گروه بالا که انتظاری نمی‌رود و ناراحتی آنها طبیعی است، اما اصلاح‌طلبان چرا در جایی که برای منافع ملی، احقاق حق شده است، ناراحت شده‌اند؟!

نیش و کنایه زدن اصلاح‌طلبان به این توافق، نشان از چه می‌تواند باشد؟ حتی اگر در جزئیات توافق اخیر به‌جای پول غذا و دارو معامله شود، چه اشکالی دارد؟ این در حالی است که در «اینستکس» اصلاح‌طلبان به دنبال توافق نفت در برابر غذا بودند و به این توافق هم نرسیدند! (اینجا بخوانید)

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *