چه نمایش‌هایی روی صحنه هستند؟/ با هر سلیقه‌ای تئاتر ببینید

چه نمایش‌هایی روی صحنه هستند؟/ با هر سلیقه‌ای تئاتر ببینید

تالارهای نمایشی مجموعه‌های تئاتری با اجراهای جدیدی میزبان تماشاگران تئاتر می‌شوند.

چه نمایش‌هایی روی صحنه هستند؟/ با هر سلیقه‌ای تئاتر ببینید

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، آثار نمایشی جدیدی از ابتدای هفته آینده وارد تماشاخانه‌ها و تالارهای نمایشی خواهند شد،‌ برخی از نمایش‌های پربازدید هفته‌های گذشته نیز به نمایش خود ادامه می‌دهند.

*تئاتر شهر

مجموعه تئاتر شهر با 8 اجرای هم‌زمان یکی از پرکارترین روزهای خود را تجربه می‌کنم، 5 نمایش «لانگ شات»، «فراموشان»، «مردمان خشمگین»، «مکبث زار» و «اپرای شیپور» آثاری هستند که اجرای خود را از اواخر فرودین‌ماه شروع کرده و روزهای آخر روی صحنه بودنشان را تجربه می‌کنند.

در این میان «اپرای شیپور» و «فراموشان» در صورت تمدید نشدن امشب آخرین اجرای خود را تجربه می‌کنند، و دیگر آثار «لانگ شات»، «مردمان خشمگین» و «مکبث زار» هم همچنان به اجراهای خود ادامه می‌دهند.

در مجموعه تئاترشهر 3 نمایش جدید هم قرار بر اجرا دارند، نمایش «مجلس شبیه لیر بیچاره» به نویسندگی حسین جمالی و طراحی و کارگردانی ملیکا راضی هر روز از ساعت 19 روی صحنه می‌رود، این نمایش تا 12 خردادماه روی صحته خواهد بود.

محسن ‌قصری، پیمان یاقوتی، صفورا ‌کاظم ‌پور، حمید رضا حسینعلی، سانیا اقایی، یگانه عطار علیایی و کیمیا جهانگیری بازیگران این نمایش هستند.

همچنین «قصه‌های درگوشی» دیگر نمایش جدید تئاترشهر است که اجراهای خود را از 2 خردادماه شروع خواهد کرد، این نمایش از تاریخ شروع هرروز از ساعت 18 و 45 دقیقه روی صحنه سالن سایه تئاتر شهر اجرا دارد.

«قصه‌های درگوشی» به نویسندگی امیرضا کوهستانی و با کارگردانی حسین حیدری پور و بازی ایمان دبیری و مرجان آقانوری اجرا خواهد شد.

«نقطه ویرگول» نام دیگر نمایش تازه تئاترشهر است،‌ این نمایش به نویسندگی دیبا سمن و امیر سفیری و با کارگردانی امیر سفیری و بازیگری دیبا سمن از سوم خرداد ماه همه روزه ساعد 18 و 30 دقیقه در سالن قشقایی تئاتر شهر اجرا می‌شود.

در خلاصه این نمایش آمده است: فکر می‌کردم این هویت، هویت منه، بعد یکی زد تو صورتم بلند گفت: من و میشناسی؟ اصلا نمی‌دونستم کجام.

*تماشاخانه ایرانشهر

این تماشاخانه با 5 نمایش به استقبال مخاطبین تئاتر می‌رود، در میان این آثار نمایش‌های «معرکه در معرکه» به کارگردانی سیاوش تهمورث، «کافه کات» به کارگردانی حسین کیانی، «گربه نره و روباه مکار» به کارگرانی اوشان محمودی و «باغ آلبالو» اثر میکائیل شهرستانی اجراهای خود را پیش از این شروع کرده و تا آخر اردیبهشت ادامه می‌دهند.

همچنین نمایش «خوشدلان» نوشته سعید پورصمیمی و با کارگردانی پریزاد سیف از دوم خردادماه هرروز ساعت 21 در سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی روی صحنه می‌رود.

سعید ‌پورصمیمی، مسعود ‌کرامتی، بهرام ‌ابراهیمی، الهام ‌پاوه ‌نژاد، پریزاد ‌سیف، رضا ‌مولایی، بهروز پوربرجی، شاهین علایی‌نژاد، علی‌پویا قاسمی، فرزانه ‌زینتی، شهاب ‌عباسیان، حامد ‌مهدی ‌نژاد، رضا فیض‌بخش و مریم ‌محبی از بازیگران این نمایش هستند.

«اتول سورون طهران الف ۱» هم نمایش دیگر ایرانشهر است که از دوم خردادماه تا 8 تیر هر روز از ساعت 18 و 45 دقیقه به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی شهروز دل‌افکار روی صحنه می‌رود.

شهروز ‌دل ‌افکار، سحر ‌عبدالملکی، رضا ‌جهانگیری، سعید ‌اعتمادی، هومان زمانی، علیرضا نوحه لتحری، فرحان ‌شجاعی، محمدحسین ‌بیات، عرشیا ‌چاکرالحسینی، علیرضا ‌خراسانی، سودا ‌باآبرو، ماهان ‌زارعی، سمانه ‌رستمی، آتنا ‌نیکنام، تینا ‌اسدی، علی ‌عرب، پانیذ ‌نصیری، هادی رهبری، حسن ‌توکلی، نازنین ‌افضلی، شیوا جگروند، سارا ‌مهین ‌ترابی، پارسا ‌معانی، معصومه ‌اسمی و مهسا ‌قلی ‌زاده از بازیگران این نمایش هستند.

*تالار حافظ

این مجموعه نمایشی با نمایش «باغ آلبالو» به نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری از 24 اردیبهشت روی صحنه می‌رود؛ سجاد ‌احمدلو، پروانه امیری، امیررضا ‌باباولیان، امیرعلی ‌زمانیان، مرتضی سبحانی، بهناز ‌سعیدی، محمدامیر ‌شایگی، هنگامه ‌معلم، حبیب موسوی، نیکی ‌میرصادقی و سپیده نورصالحی از بازیگران این نمایش هستند.

این نمایش اقتباسی ایرانیزه از باغ آلبالوی آنتوان چخوف است. نمایشنامه بر اساس گروه بازیگران و ویژگی شخصیتی آنها، طی یک فرآیند کارگاهی، به نگارش درآمده است.

در خلاصه آن آمده است: سال ۱۳۶۷ است. در میان موشک‌باران خانواده عضدی به باغ‌شان که یک ارثیه پدری در شهریار است آمده‌اند تا از مزایده باغ توسط بانک جلوگیری کند.

*عمارت نوفل لوشاتو

3 نمایش در این تماشاخانه روی صحنه است؛ «رومئو و ژولیت» نوشته نوشین تبریزی و با طراحی و کارگردانی سیما تیرانداز نمایشی است که هر روز تا 12 خردادماه روی صحنه می‌رود.

سیما ‌تیرانداز، الهام ‌شعبانی، پژمان ‌عبدی، مهرزاد ‌جعفری، آیدا ‌آرتین ‌مهر، علیرضا ‌اسفندیار، مرضیه ‌امیراحمدی، ساغر ‌چنگیزی، رها ‌خادمی، حدیثه ‌حسینی، سپیده حسینی، میلاد ‌حکمت، بهار ‌دهقان، محمد امین رحیمی، مهدی ‌رزاقی، مهرناز ‌رودگرنژاد، روژینا ‌شهابی، حسن ‌صادقی، سارا ضابطی راد، رضا ‌طاهریان، سالار ‌غفاری، مرتضی ‌فروزان ‌فر، فائزه ‌قربان ‌نژاد، شادان ‌قوامی، بیتا ‌کریمی، محدثه ‌منصور و امیرحسین ‌منوچهری بازیگران این نمایش هستند.

نمایش «چخفته» با طراحی و کارگردانی اشکان ‌پیر ‌دل ‌زنده دیگر نمایش روی صحنه در این مجموعه نمایشی است که تا 5 خرداد از 19 اجرای خود را شروع می‌کند.

رومینا ‌فرمانی، فرزانه ‌محمدحسین، یگانه ‌منصوری، سارا ‌زارعی، امیرحسین ‌فروتن، سارا ‌عزیزی، کیارش زرین، سیاوش ‌کریما، محمدعلی ‌الحمد و محمدعلی ‌براتی بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه «چخفته» آمده است، یگن موقع مرگ همه‌ی خاطرات داشته و نداشتت مث یه خواب چند ثانیه‌ای میاد جلوی چشمات. نمایش چخفته، چند ثانیه قبل از مرگ دایی وانیا رو در ۷۰ دقیقه به روی صحنه آورده.

«مرگ در زمستان» دیگر نمایشی است که با نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی تا 28 اردیبهشت از ساعت 17 روی صحنه می‌رود؛ حامد ‌شیخی، رضا نیلی، علی ‌اسدیان، ساغر ‌بهنام و ساناز خدایی بازیگران این نمایش هستند.

*پردیس تئاتر شهرزاد

در این مجموعه نمایشی 3 نمایش روی صحنه است، «گودال» با کارگردانی امیرحسین شاملی از 27 اردیبهشت،‌ ساعت 18 اجراهای خود را شروع می‌کند، آریامهر طلائی پور، مهسا فدایی اردستانی و گلاره کلهر چگینی بازیگران این نمایش هستند.

«صالحان» آلبر کامو دیگر نمایشی است که با کارگردانی آران شیخ الاسلامی روی صحنه است، این نمایش هم اجرای خود را از 27 اردیبهشت شروع و هر روز ساعت 19 و 15 دقیقه روی صحنه می‌رود.

علی ‌طهماسبی، سایه ‌سرابی ‌تبریزی، محمدرضا ‌پاکی، محمدرضا ‌ولیزاد، امیرمرتضی ‌تشرفی، فرزاد ‌خسروی، همدم ‌مختاری و امیرعباس ‌بهجت ‌نژادی بازیگران این نمایش هستند.

کنسرت-نمایش «کافه عاشقی» هم از همان تاریخ ساعت 21 روی صحنه می‌رود، کارگردان این نمایش سید ‌جلال ‌الدین ‌دری است و بازیگران آن سمیرا ‌حسینی، فرداد ‌صفاخو، حسین ‌میرزاییان، غزال ‌نظر، صدف ‌بهشتی، بیتا ‌بیگی، بهار ‌هاشمی و سعید بحرالعلومی هستند.

*پردیس تئاتر تهران

این مجموعه هم با 2 نمایش فعالیت خود را ادامه می‌دهد، «بوفالوی آمریکایی» دیوید ممت با کارگردانی سید ‌صالح ‌حسینی و هانیه ‌رحیمی نمایشی است که تا پایان ماه جاری ساعت 17 روی صحنه می‌رود.

هانیه ‌رحیمی، امیر مهدی انصاری، سید ‌صالح ‌حسینی و سید ‌میثم ‌رجائی ‌زاده بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه آن آمده است: دان و بابی که نقشه‌ی دزدی از خانه ی یک کلکسیونر را کشیده اند با ورود تیچ به کار درگیر مشکلاتی میشوند که در نهایت…

نمایش «رفیق خوب یه نعمته» مخصوص مخاطب گروه کودک و نوجوان دیگر اثر روی صحنه پردیس تئاتر تهران است که تا 29 اردیبهشت به کارگردانی مرضیه آقاسی ساعت 18 اجرا می‌شود.

هلیا طاهری خاص، حلما طاهری خاص، فاطمه بی پروا، محمدصدرا سویزی، حلما سلیمانی، حدیث سلیمانی درچاق، حنانه طاهری خاص، هستی ایمانی، سهیلی مراد، نرگس بی پروا، اسرا سویزی، حسین سلیمانی درچاق، سارینا بیبود و یوسف بیبود بازیگران این نمایش هستند.

*تالار وحدت

کنسرت-نمایش «هفت خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی، به قلم محمد رضا کوهستانی است که به صورت موزیکال و با رهبری ارکست بردیا کیارس در تالار وحدت اجرا می‌شود.

امین ‌زندگانی، بانیپال ‌شومون، امیررضا ‌دلاوری، امیرکاوه ‌آهنین ‌جان، اصغر ‌پیران، محسن ‌حسینی و فریبا ‌کوثری بازیگران این نمایش هستند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *