گنبدهای پوشالی بر فراز قلعه شنی!

گنبدهای پوشالی بر فراز قلعه شنی!

عملیات بی‌سابقه و غافلگیرانه اخیر در سرزمین‌های اشغالی نشان داد که رژیم جعلی صهیونیستی برخلاف ادعاهای مکرر در خصوص تسلط اطلاعاتی و امنیتی بر جریان مقاومت، حتی توان پیش‌بینی احتمال عملیات مقاومت را ندارد و این‌گونه با غافل‌گیر شدن در مقابل چشم جهانیان مفتضح می‌شود.

گنبدهای پوشالی بر فراز قلعه شنی!

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – نورنیوز نوشت: از بامداد امروز با اعلام فرمان آغاز عملیات همه‌جانبه و پیچیده «طوفان الاقصی» توسط «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های نظامی شهید عزالدین قسام، عمق سرزمین‌های اشغالی مورد حمله نیروهای مقاومت فلسطین قرار گرفت.

ابعاد این عملیات غافل‌گیرکننده و گسترده آن‌چنان بود که تقریبا تمام رسانه‌های صهیونیستی ضمن اذعان به آن، بر ناکارآمدی ارتش رژیم صهیونیستی و ادوات آفندی و پدافندی آن تاکید کرده‌ و هر یک به نوعی این گزاره را تصدیق کرده‌اند که قلعه ادعایی صهیونیست‌ها با «گنبد آهنین»، چیزی جز «قلعه‌ای شنی با گنبدی پوشالی» نیست.

این در حالی است که؛ رژیم صهیونیستی با داعیه گسترش از نیل تا فرات، طی سال‌های پس از شکل‌گیری با کمک مستقیم آمریکا، انگلیس و لابی صهیونیسم بین‌الملل هزاران میلیارد دلار برای ایجاد امنیت خود هزینه کرده و طرح‌های بزرگ و پرهزینه‌ای را در این حوزه اجرا کرده است.

این رژیم جعلی با وعده زندگی امن و مرفه برای صهیونیست‌ها همواره تلاش داشته که اسرائیل را قلعه‌ای غیر قابل نفوذ که بر فراز آن گنبدی آهنین قرار دارد، جلوه دهد تا به زعم خود از این طریق بتواند ضمن جذب یهودیان از سراسر جهان، جامعه‌ای یک‌پارچه را شکل داده و پیام قدرت و اقتدار خود را به سایرین منعکس کند.

اکنون این رژیم پوشالی در داخل با بحران‌های هویتی، درگیری‌های اجتماعی و قومی و منازعات سیاسی شکننده روبرو است و نتوانسته ساختار منسجمی را برای حکمرانی ایجاد کند.

آنها در برابر جریان مقاومت نیز که آن را اصلی‌ترین تهدید خود قلمداد می‌کنند، با وجود بهره‌گیری از انواع ابزارهای سیاسی، مالی، روانی، نظامی، امنیتی و… نه تنها توفیقی نداشته بلکه روزبه‌روز ضعیف‌تر شده‌اند.

همین عملیات بی‌سابقه «طوفان الاقصی» که از ساعات نخستین صبح امروز در سال‌روز جنگ معروف «یوم کیپور» در اکتبر (رمضان) 1973، خواب را بر کوچک و بزرگ اشغال‌گران حرام کرده و صحنه‌هایی از نفوذ به عمق اراضی اشغالی را برای اولین بار به تصویر کشیده، نشانه‌ای روشن از این روند افول و ضعف مفرط رژیمی است که روزگاری مدعی داشتن ارتشی شکست‌ناپذیر داشت.

نفوذ به مراکز نظامی، پرواز با پاراگلایدر در آسمان شهرک‌های صهیونیست‌نشین، استفاده گسترده از انواع موشک‌ها بدون مزاحمت گنبد به اصلاح آهنین، گرفتن تلفات سنگین و بی‌سابقه از اشغال‌گران و به اسارات گرفتن شمار زیادی از آنان و… از جمله مواردی است که بر بی‌سابقه بودن این عملیات صحه می‌گذارد.

از سویی؛ رژیم صهیونیستی چنانچه اخیرا نتانیاهو بر آن تاکید کرد، با وجود اینکه طی سال‌های اخیر ادعاهای زیادی در خصوص ضربه زدن به ایران مطرح نموده، اما تمام مشکلات امروز خود را ناشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران می‌داند و عملا به جای پیگیری راهبرد قدرت‌نمایی که طی سال‌های گذشته برای ضعیف و منفعل نشان دادن ایران دنبال می‌کرد، این بار ناگزیر به تاکتیک مظلوم‌نمایی رو آورده است.

عملیات بی‌سابقه و غافل‌گیرانه اخیر در سرزمین‌های اشغالی نشان داد که رژیم جعلی صهیونیستی برخلاف ادعاهای مکرر در خصوص تسلط اطلاعاتی و امنیتی بر جریان مقاومت، حتی توان پیش‌بینی احتمال عملیات مقاومت را ندارد و این‌گونه با غافل‌گیر شدن در مقابل چشم جهانیان مفتضح می‌شود.

این مسئله، علاوه بر بر ملا کردن بلوف‌های توخالی صهیونیست‌ها در عرصه بین‌المللی، پیامی روشن به کشورهایی هم هست که دنبال عادی‌سازی روابط با رژیمی هستند که گرچه با تبلیغات و عملیات روانی خود را قدرتی تاثیرگذار جلوه داده، اما این‌گونه در چنگال مقاومت می‌شکند و سرافکنده می‌شود.

این سرافکندگی و زبونی قطعا متوجه کشورهایی نیز می‌شود که با پشت کردن به آرمان فلسطین، روابطشان را با این رژیم عادی کرده‌اند و حتما برای کشورهایی که قصد چنین کاری را در آینده دارند نیز محل انذار و پندآموزی است.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *