ابتکار بخش خصوصی ایران برای آغاز روابط اقتصادی با عربستان سعودی

ابتکار بخش خصوصی ایران برای آغاز روابط اقتصادی با عربستان سعودی

رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران با ارسال نامه‌ای به همتای سعودی خود خواستار تبادل هیئت‌های اقتصادی بخش خصوصی به منظور آغاز مناسبات فعال تجاری میان دو کشور شد.

ابتکار بخش خصوصی ایران برای آغاز روابط اقتصادی با عربستان سعودی

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها-نورنیوز نوشت: رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران با ارسال نامه‌ای به همتای سعودی خود خواستار تبادل هیئت‌های اقتصادی بخش خصوصی به منظور آغاز مناسبات فعال تجاری میان دو کشور شد.

«غلامحسین شافعی»، رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران با ارسال نامه رسمی خطاب به حسن بن معجب الحویزی رئیس فدراسیون اتاق‌های بازرگانی عربستان سعودی با ابراز خرسندی نسبت به توافق دو کشور برای آغاز فصل جدیدی از همکاری‌های دو جانبه بر احیای سریع روابط تجاری و اقتصادی و همچنین گسترش و تعمیق روابط دیرین میان تجار و تولیدکنندگان بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی تأکید شده است.

شافعی در این نامه با اعلام آمادگی کامل بخش خصوصی برای تبادل هیئت‌های تجاری و اقتصادی در حوزه‌های مورد علاقه دو کشور و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های بازرگانی مشترک تسریع در این روند را در شکوفایی روابط اقتصادی دو جانبه، مؤثر ارزیابی کرده است.

سفر هیئت اقتصادی بخش خصوصی ایران به عربستان سعودی و برنامه ریزی نهادهای اقتصادی در بخش خصوصی دو کشور برای توسعه همکاری‌های تجاری، بازرگانی و صنعتی می تواند خارج از تشریفات حاکم بر مراودات دولتی، شتاب قابل ملاحظه‌ای در تحقق اراده رهبران دو کشور برای عادی سازی روابط دو جانبه ایجاد نماید.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *