خط ویژه| ردپای کارمند ایرانی «جورج سوروس» در رسانه‌های اصلاح‌طلب/ سانسور اخبار خوب، از خوزستان تا کردستان و سیستان و بلوچستان

خط ویژه| ردپای کارمند ایرانی «جورج سوروس» در رسانه‌های اصلاح‌طلب/ سانسور اخبار خوب، از خوزستان تا کردستان و سیستان و بلوچستان

کارمند ایرانی جورج سوروس در رسانه های اصلاح طلب چه می‌کند؟ رسانه های جریان اصلاحات چه ارتباطی با این فعال ضدایرانی و حامی تحریم دارند؟!

خط ویژه| ردپای کارمند ایرانی «جورج سوروس» در رسانه‌های اصلاح‌طلب/ سانسور اخبار خوب، از خوزستان تا کردستان و سیستان و بلوچستان

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

ردپای کارمند ایرانی «جورج سوروس» در رسانه‌های اصلاح‌طلب

امتداد- ارگان رسانه‌ای حزب اتحاد ملت- (اعضای حزب منحله مشارکت) با بازنشر توئیت «علی واعظ» مشاور رییس اندیشکده گروه بین المللی بحران نوشت: «هفته گذشته سه کشور اروپایی با دعوت از ۱۰ عضو منتخب شورای امنیت سازمان ملل آنها را در جریان رایزنی ها در مورد استفاده از مکانیسم ماشه قطعنامه ۲۲۳۱ برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل در‌ صورت عبور‌ ایران از خطوط قرمز هسته ای قرار دادند.»

پیش از این نیز رسانه‌های جریان اصلاح‌طلب به دفعات با این فرد مصاحبه کرده و یادداشت های وی را به صورت اختصاصی منتشر کرده اند. به عنوان نمونه روزنامه اعتماد- ۲۴ مرداد ۱۴۰۰- در یادداشتی به قلم «علی واعظ» نوشت: « اگر ایران به دنبال کنار گذاشتن آنچه تا به حال در وین در مورد آن توافق شده و بازگشت به نقطه صفر جهت امتیازگیری بیشتر از آمریکا با اهرم‌های بیشتری که تهران در این فاصله از طریق پیشرفت‌های هسته‌ای به دست آورده باشد، نتیجه قطعا بن‌بست دیپلماتیک خواهد بود…اگر این مذاکره همزمان با پیشرفت‌های هسته‌ای صورت بگیرد، دیر یا زود باید منتظر بازگشت تحریم‌های چندجانبه اروپا و تحریم‌های بین‌المللی سازمان ملل هم بود».

در ادامه این مطلب آمده است: «اگر امریکا حاضر به دادن تضمین در مورد پایبندی ابدی به برجام نشده علت را باید در ماهیت برجام به عنوان یک تفاهم سیاسی بازگشت‌پذیر و نه یک توافق الزام‌آور ابدی جست‌وجو کرد. اگر هدف رسیدن به توافقی است که همه تحریم‌ها را در برگیرد و لغو آنها توسط کنگره امریکا و نه تعلیق تحریم‌های هسته‌ای توسط رییس‌جمهور امریکا را شامل شود، باید برجام را کنار نهاد و توافقی جامع را از صفر مذاکره کرد و نهایتا آن را به تصویب مجلس شورای اسلامی و کنگره امریکا رساند».

در یک نمونه دیگر، روزنامه شرق – ۲۲ دی ۱۴۰۰- در مصاحبه با علی واعظ نوشت: «در وضعیت فعلی دولت بایدن به‌هیچ وجه این امکان سیاسی را ندارد که اولا به توافق نرسد و همین‌طور در وضعیتی باشد که در مقابل پیشرفت‌های سریع برنامه هسته‌ای ایران هیچ اقدامی نکند، ثانیا به توافقی برسد که به بازبینی مجدد کنگره نیاز داشته باشد؛ از این منظر برای دولت بایدن هم مناسب‌ترین گزینه احیای برجام و سپس ادامه مذاکرات برای رسیدن به برجام ۲ پیش از ترک کاخ سفید است.»

علی واعظ در بخش دیگری از مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود: «فکر می‌کنم با توجه به فشارهای سیاسی و بحران‌هایی که ایران با آنها مواجه است، از بحران محیط زیست گرفته تا مسائل مربوط به همه‌گیری کرونا، واقعا نیاز است گشایشی اقتصادی انجام شود که فقط در وضعیت رفع تحریم امکان‌پذیر است؛ به‌همین دلیل، هر دو کشور از احیای برجام، با وجود کاستی‌هایش، بهره خواهند برد.»

اما علی واعظ کیست؟! وی کارمند اندیشکده ضدایرانی «گروه بین المللی بحران» است. اندیشکده ای که نفوذ بسیار زیادی در ساختار حکومتی آمریکا دارد. نکته قابل تأمل اینجاست که «جرج سوروس» چهره اصلی و تأمین‌کننده مالی گروه بین المللی بحران است؛ شخصی که ذهن را به یاد فتنه ۸۸ و کودتای ناکام مخملی در آن سال می برد.

پیش از این مستنداتی منتشر شد که به نقش پررنگ «علی واعظ» در تنظیم متن برجام اشاره داشت. براساس این مستندات، متنی که توسط واعظ و «گروه بین‌المللی بحران» تنظیم شده بود، دقیقا همان متنی بود که چند ماه بعد توسط تیم مذاکره‌کننده دولت روحانی به ریاست ظریف امضا شد!

حالا سوال اینجاست که کارمند ایرانی جورج سوروس در رسانه های اصلاح طلب چه می کند؟! رسانه های جریان اصلاحات چه ارتباطی با این فعال ضدایرانی و حامی تحریم دارند؟!

سانسور اخبار خوب، از خوزستان تا کردستان و سیستان و بلوچستان

یکی از اقدامات مثبت و قابل تقدیر دولت سیزدهم، پیگیری مطالبات مردم و انجام کارهای بر زمین مانده در قالب سفرهای استانی است.

رئیس جمهور در سفر اخیر به خوزستان، تاکید کرد:«در دور دوم سفرهای استانی پیگیر مصوبات دور اول سفر هستیم تا ببینم که مسئولان چه کرده‌اند و مدیران بازخواست خواهند شد تا ببینیم که آنچه در دور اول سفرها تصویب شد، اجرایی شده است یا نه!»؛ وی در ادامه گفت:«در گزارش‌ها، آمار و ارقام، برای بنده مهم آن است که آیا مشکلات مردم حل شده است یا نه؟ مراجع مختلفی از جمله نماینده محترم ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس، استاندار، افراد شاخص استان که در دولت حضور دارند و برخی افراد دیگر مسائل استان را به ما منتقل می‌کنند و برای ما مهم آن است که با حضور در میدان مشکلات را حل کنیم؛ به دنبال این هستیم که با این حضور مشکلات حل شده و تا حل مسائل این نحوه کار را با جدیت ادامه خواهیم داد.»

از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در استان های مختلف اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. افتتاح نخستین مخزن ابرپروژه آبرسانی در همدان، افتتاح طرح آبرسانی به ١۵٠٠ روستای کشور، افتتاح بزرگ‌ترین پروژه ریلی و ترانزیتی کشور در سیستان و بلوچستان، جلوگیری از قطعی مکرر برق در تابستان و افت فشار گاز در زمستان، افزایش ۲برابری تولید گاز با وجود تحریم‌ها، بهره‌برداری از مدرن‌ترین طرح آبرسانی کشور در سنندج، افتتاح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، افتتاح فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی، راه‌اندازی ۲ پروژه آب شیرین کن در بوشهر، افتتاح پیشرفته‌ترین و مجهزترین مرکز پیشگیری و درمان سرطان در منطقه، بهره برداری از طرح عظیم آبرسانی خوزستان و…

اما این اخبار خوب و امیدوارکننده غالبا توسط رسانه های منتسب به جریان اصلاحات سانسور می شود. این دقیقا همان خطی است که رسانه های معاند در پوشش اخبار ایران پی می گیرند. در این میان اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد. رسانه های معاند از دشمن بودجه می گیرند و علیه مردم ایران به خبرپراکنی مشغول هستند ولیکن رسانه های جریان اصلاحات در داخل، از بودجه بیت المال ارتزاق می کنند.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *